علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

بهترین بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان در تهران

بهترین بیمارستان بارداری در تهران

بهترین بیمارستان  زایمان  تهران می‌تواند برای هر کسی یک بیمارستان خاص و جداگانه باشد، زیرا اساسا معنای “بهترین” از دیدگاه‌های مختلف، کاملا متفاوت است. اما واقعیت این است که بسیاری از بانوانی که هم‌اکنون دوران بارداری خود را سپری می‌کنند یا در فکر باردار شدن هستند، نه فقط برای خود، بلکه برای نوزاد خود به دنبال بیمارستان خوب برای زایمان یا حتی بیمارستان خوب برای سزارین هستند.

انتخاب بهترین بیمارستان تهران برای سزارین یا زایمان طبیعی در وهله اول بستگی به این دارد که شما چه تعریفی از خوب بودن و بهترین بودن دارید. مسلما داشتن امکانات لازم و ضروری برای مراقبت از نوزاد و البته مادر مهمترین فاکتور برای اختصاص دادن عنوان “بهترین بیمارستان بارداری” به یک بیمارستان خاص است.

معیار مادران برای انتخاب بیمارستان خوب برای زایمان

در انتخاب بیمارستان مناسب برای بارداری در کنار اینکه مهم است بدانید که امکانات و درجه پیشرفت بیمارستان چگونه است و آیا پزشک معالج شما در بیمارستان انتخابی شما فعالیت دارد یا خیر، بی‌تردید مجبور هستید به هزینه زایمان در بیمارستان انتخابی خود نیز توجه کنید. هزینه همیشه و همواره موضوع مهمی بوده و هست که ناخودآگاه می‌تواند سایر فاکتورها را تحت تاثیر قرار بدهد. بنابراین در کنار انتخاب یک بیمارستان خوب برای سزارین یا زایمان طبیعی باید به موضوع هزینه زایمان نیز توجه کنید.

بدیهی است که مادر باردار مهمترین فردی است که می‌تواند بهترین بیمارستان بارداری را برای خود انتخاب کند. طبیعتا او برای انتخاب خود باید هم به فاکتورهای عمومی و هم به فاکتورهای اختصاصی توجه کند. در ادامه به طور کامل به همه این فاکتورها اشاره خواهیم کرد.

فاکتورهای عمومی برای انتخاب بیمارستان خوب برای زایمان

امکانات بیمارستان

اینکه آمادگی بیمارستان برای یک عمل سزارین یا طبیعی به منظور تولد یک نوزاد و یک موجود زنده چه قدر است، اهمیت فوق العاده بالایی دارد. امکانات بیمارستان در حقیقت تضمین کننده سلامتی و جان مادر و نوزاد او خواهد بود. در اختیار داشتن تجهیزات پزشکی به روز و پیشرفته به شدت می‌تواند نتیجه یک عمل را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن بخش NICU پیشرفته و مجهز برای نگهداری از نوزادانی که به هر علتی باید در دستگاه نگهداری شوند، آنقدر مهم است که هیچ کسی نمی‌تواند آن را انکار کند.

چه بسیار بوده‌اند نوزادانی که فقط به علت قرار نگرفتن به موقع در این دستگاه دچار عارضه‌های جبران ناپذیر شده‌اند. طبیعتا سایر امکانات پزشکی مورد نیاز برای تامین سلامتی مادر نیز باید در بیمارستان مهیا باشد. زیرا در هر عمل جراحی هر احتمالی محتمل است و بیمارستان و کادر درمانی باید آمادگی لازم برای مدیریت سخت‌ترین شرایط و بحران‌های احتمالی را داشته باشند. اشتباه نکنید؛ این موضوعات را نمی‌گوییم که نگران شوید، فقط یادآوری می‌کنیم که احتیاط شرط عقل است.

تخصص کادر درمانی

منظور از کادر درمانی بیمارستان نه تنها پزشک معالج شماست، بلکه پزشک بیهوشی، پزشک اتاق عمل، پرستاران ‌و بهیاران نیز در این گروه قرار می‌گیرند. گرچه در این مورد هیچ فاکتوری به جز تجربه شخصی نمی‌تواند تضمین کننده باشد، اما به هر حال کمترین کاری که می‌توانید بکنید این است که پیش از زایمان سری به زایشگاه بیمارستان انتخابی خود بزنید و کمی با پرستاران و مادرانی که تازه وضع حمل کرده‌اند، گفت و گو کنید و به این ترتیب اطلاعات خوب و مفیدی به دست آورید.

وضعیت قرارداد با بیمه‌ها

بیمه موضوعی است که به شدت به هزینه زایمان ارتباط دارد. اینکه بیمارستان انتخابی شما با بیمه‌تان طرف قرارداد است یا نیست، ارتباط مستقیمی در هزینه زایمان دارد. از آنجا که هزینه همیشه موضوع مهمی بوده و هست، برخی فقط بهترین بیمارستان بارداری در تهران را بیمارستان‌های دولتی و بی‌نیاز از هزینه زایمان می‌دانند تا مجبور نباشند پول بیشتر و اضافه‌تری خرج کنند.

محل سکونت مادر باردار

قطعا محل سکونت شما در انتخاب بیمارستان تاثیر دارد. معمولا ساکنین تهران یا حداقل شهرهای نزدیک به تهران به دنبال بهترین بیمارستان بارداری در تهران هستند. برای مثال شهروندان کرجی بسیاری هستند که از بیمارستان‌های تهران برای زایمان خود کمک می‌گیرند، این در حالی است که بیمارستان خوب برای زایمان در کرج هم وجود دارد و شاید واقعا نیازی نباشد که این افراد به تهران مراجعه کنند.

بودجه

بودجه خانواده به شدت در انتخاب یک بیمارستان مناسب برای زایمان تاثیر دارد. بودجه خانواده تعیین می‌کند که زایمان در یک بیمارستان خصوصی انجام شود یا یک بیمارستان دولتی. این فاکتور گاهی آنچنان قدرت‌نمایی می‌کند که سایر فاکتورهای یاد شده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

لیست کامل بیمارستان های تخصصی زنان و زایمان در تهران

بیمارستان جواهری

این بیمارستان درمانی  _ آموزشی که دارای 100  تختخواب می باشد نسبتا کوچک به حساب می آید. بیمارستان جواهری از قدیم به عنوان زایشگاه در بین مردم شناخته شده است. .ویژگی این بیمارستان را متمایز کرده است وجود بخش زایمان بدون درد می باشد

تعداد عمل‌های جراحی این بیمارستان به‌ طور میانگین ماهانه حدود 100 تا 140 عمل است که 70 درصد این عمل‌ها مربوط به زایمان سزارین می باشد و ماهی 20 زایمان طبیعی هم در این بیمارستان انجام می‌شود. نیمی از تخت‌های بخش CCU بیمارستان فعال و روزانه حدود 100 بیمار در درمانگاه‌های بیمارستان ویزیت می‌شوند.  اورژانس بیمارستان هم به ‌طور 24 ساعته فعال است و روزانه حدود 70 بیمار پذیرش می‌کند.

محدودیتها و کمبودهای بیمارستان جواهری:

بخش ویژه نوزادان (NICU) ندارد، فضای فیزیکی بیمارستان محدود و ساختمان بیمارستان فرسوده شده و درنتیجه از استحکام لازم در برابر زلزله برخوردار نمی باشد.

بخش های بیمارستان:

CCU، POST CCU ، قلب، جراحی عمومی 2، جراحی عمومی، بخش نوزادان، داخلی

بخش های ستاره دار(بخش های فعال)بیمارستان:

اتاق عمل، تختهای تحت نظر اورژانس، لیبر، تخت زایمان

بخش های پارا کلینیک بیمارستان:

آزمایشگاه پاتولوژی، آزمایشگاه طبی، اکوکاردیوگرافی، رادیولوژی، سونوگرافی، سیستولوژی

بخش های کلینیک بیمارستان:

درمانگاه اطفال، درمانگاه داخلی، درمانگاه زنان و زایمان، درمانگاه قلب، درمانگاه فوق تخصصی ـ داخلی غدد ( اندوکراینولوژی )، واکسیناسیون، تنظیم خانواده، جراحی، ارولوژی، ENT، چشم، ارتوپدی، عمومی، پوست

نهاد ها و بیمه های طرف قرارداد با این بیمارستان:

تامین اجتماعی – خدمات درمانی – نیروهای مسلح – برخی از بیمه های تکمیلی

بیمارستان هدایت

بیمارستان هدایت تنها مرکز تخصصی زنان و زایمان در سازمان تامین اجتماعی است. بیمارستان هدایت به دلیل ضرورت نوسازی در حال حاضر در قالب پلی کلینیک سرپایی ارائه خدمت می باشد.

بخش های ستاره دار(بخش های فعال) بیمارستان:

لیبر، اتاق عمل اورژانس و سرپایی، تخت زایمان، تختهای تحت نظر اورژانس، اتاق عمل

بخش های کلینیکی بیمارستان:

پایگاه بهداشتی، درمانگاه ENT، درمانگاه اطفال، درمانگاه اورژانس، درمانگاه بیهوشی و درد، درمانگاه پوست، درمانگاه جراحی عمومی، درمانگاه چشم، درمانگاه داخلی، درمانگاه دندانپزشکی، درمانگاه زنان و زایمان، درمانگاه طب فیزیکی و توانبخشی، درمانگاه درمانگاه اورژانس، درمانگاه ارولوژی

بخش های پاراکلینیک بیمارستان:

آزمایشگاه پاتولوژی، NST، داروخانه، آزمایشگاه طبی، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، رادیولوژی

نهادها و بیمه های طرف قرارداد با این بیمارستان:

تامین اجتماعی

بیمارستان روئین تن آرش

بیمارستانی دولتی در شرق تهران، که از مراکز آموزشی و درمانی است و به صورت تخصصی در حوزه زنان و زایمان فعالیت می کند.

بخش های ستاره دار(بخش های فعال) بیمارستان:

اتاق عمل – پست پارتوم – تحت نظراورژانس – لیبر – اتاق عمل اورژانس – تخت زایمان – IVF – شیمی درمانی – تخت های بخش اورژانس

بخش های بستری بیمارستان:

CCU – ICU جنرال – جراحی عمومی – جراحی زنان و زایمان – نوزادان – ارتوپدی – اطفال – داخلی – ENT(گوش و حلق و بینی) – داخلی ریه – داخلی قلب و عروق – چراحی مغز و اعصاب – داخلی عفونی – چراحی کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) – داخلی مغز و اعصاب – داخلی روماتولوژی – داخلی انکولوژی – داخلی غدد

بخش های کلینیک بیمارستان:

درمانگاه اطفال – درمانگاه اورژانس – درمانگاه جراحی عمومی – درمانگاه زنان و زایمان – پره ناتال – واکسیناسیون – کولپوسکوپی – تغذیه – تنظیم خانواده – تزریقات – فوق تخصصی نازایی – فوق تخصص اطفال نوزادان – انکولوژی زنان – ENT – عفونی – داخلی قلب – غدد و متابولیسم – گوارش و کبد – جراحی کلیه و مجاری اداری – درامانگاه داخلی – شنوایی سنجی – طب فیزیک – مغز و اعصاب – نوار عصب – یوروداینامیک – آمینوسنتز

بخش های پاراکلینیک بیمارستان:

آزمایشگاه طبی – رادیولوژی – سونوگرافی – پاتولوژی و سیتولوژی – NST – ماموگرافی – سونوگرافی عروق داپلر – آندوسکوپی معده – کولونوسکوپی – میکرواینجکشن – نوار قلب – اکوکاردیوگرافی – تست ورزش – سنجش تراکم استخوان – هولتر فشار خون

نهادها و بیمه های طرف قرارداد با این بیمارستان:

خدمات درمانی(خدمات روستایی، خدمات کارکنان دولت، خویش فرما (ایرانیان) و سایر اقشار حمایتی) – بیمه تامین اجتماعی – بیمه نیروهای مسلح – بیمه بانک تجارت –  بیمه شهرداری –  بیمه روستایی

بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم

در حال حاضر بزرگترین بیمارستان تخصصی زنان در تهران است که تمام بخش‌هایش به بیماری‌های زنان اختصاص دارد. کلینیک‌های نازائی، زنان، بارداری‌های پرخطر، اختلالات غدد، کلینیک یائسگی، سرطان‌های دستگاه تولیدمثل، کلینیک پستان، کلینیک مشاوره ژنتیک و کلینیک جراحی پلاستیک شکم، پستان و نواقص مادرزادی دستگاه تولیدمثل جزو کلینیک‌های تخصصی این بیمارستان هستند.

نقطه قوت این بیمارستان کلینیک ناباروری اش می باشد که با حضور یک تیم پزشکی متشکل از فلوشیپ نازایی، جراح، متخصص ژنتیک، ماما، روان شناس و روان پزشک و… تشکیل شده است.

 این بیمارستان زوج های نابارور را وارد یک فرایند درمانی همه جانبه می کند تا بتوانند بهترین نتیجه را از روش درمانی شان بگیرند. جالب است بدانید که در این کلینیک علاوه بر درمان های معمول ناباروری شامل درمان طبی و جراحی از  تکنولوژی نوین نازایی (ART)  هم استفاده می شود که  شانس شما را برای باردار شدن بیشتر می کند.

نهادها و بیمه های طرف قرارداد با این بیمارستان:

ایران – پارسیان- البرز- اسیا- معلم- سامان – رازی – میهن – ملت – ما – ارمان – کوثر – اتیه سازان حافظ – مجلس شورای اسلامی – هلیکوپتر های ایران  – بانک ها { ملت-سپه -صادرات -تجارت -مرکزی -رفاه-صنعت و معدن}.

دکمه بازگشت به بالا