استان هاکسب و کار ایرانی

گل نرگس پر فروشترین گل در گلفروشی های تهران

گل نرگس پیشینه تاریخی با ارزشی دارد و معمولا انتخاب مناسبی برای آغاز و یا شروع دوباره رابطه دوستانه و عاشقانه می باشد. عطر خوش نرگس همواره برای انسان ها لذت بخش بوده است. این حس خوشایند را عده ای مبنی بر وقوع اتفاقات خوش یمن و مبارک می دانند. گل نرگس را در تمام فصول سال نمی توان سفارش داد.

نرگس یک گل فصلی است که از اواسط پاییز تا اوایل بهار گونه های متفاوت آن گل می دهد. درست آنجا که در سرمای زمستان گلها خفته در خاک می شوند، گل نرگس با قدح زرد و سینی گلبرگ های سپیدش از خاک بیرون می زند و زمستان هر دلی را بهاری می کند. برای این گل زیبا باید انتظار کشید تا در موسم خود بشکفد و بعد از آن انتظار شیرین، باید گل نرگس را نشست و تماشا کرد.

افسانه شنیدنی از گل نرگس در اساطیر یونان باستان

نام گل نرگس در لاتین Narcissus است که برگرفته از نام خدایان یونان باستان می باشد. نارسیس نام پسر جوانی آنچنان زیبایی بوده است که هرکس او را برای یک بار می‌دید، برای همیشه مهرش را به جان میخریده و در آتش عشق وی میسوخته است. روزی نارسیس از دست دلدادگان خود به طرف جنگل فرار می کرد و می خندید. نارسیس تشنه و خسته از طول راه به کنار برکه می‌رسد. درکنار برکه به روی سبزه ها فرو می افتد تا از آب گوارای آن بنوشد. ناگهان گویی رشته ی جانش از هم میگسلد. تپش قلبش را به وضوح حس می کند. نارسیس دست در آب فرو می برد تا تصویر زیبای خویش را در آغوش گیرد.

نارسیس آنقدر در کنار آب به تصویر خویش خیره میگردد تا در سودای عشق بیکران نسبت به خویش جان می‌سپارد. دلدادگان وی چون به جستجوی او به سر برکه می‌رسند، جسد او را نمی یابند بلکه درجای وی گلی روییده را می‌بینند که همچنان به تصویر خویش در آب نگرانست. از آن پس این گل های زرد زیبا را نرگس نام گذاشتند.

جایگاه گل نرگس در ادبیات ایرانی

همانندی چشم و نرگس در شعر و ادبیات فارسي حكايتها دارد. وجه شبه اين دو، شكل ظاهری، مستی، خماری و شيوه عشوه گری است. کسانی می توانند چنین شباهتی را درک کنند که اسیر چشم و زخمی مژگان یارِ خوبشان شده اند. آنجاست که همه جا را گشته اند تا بتوانند حرف دل زارشان را با ارجاع به آن بیان کنند و چه چیزی بهتر از یک سبد گل نرگس!!؛

با خرید گل نرگس برای مناسبت های روز مادر، روز زن، تبریک تولد و مناسبت های خاص از رازهای دلتان به زبان گل ها سخن بگویید.

تنوع گل آرایی گل نرگس در گلفروشی آنلاین رزگاردن

شما می توانید شاخه های  گل نرگس را در گلدانی پر از آب قرار دهید تا عمر گل های نرگس بیشتر طولانی شود و بیشترین لذت را ببرید. همچنین می توانید این گل زیبا را بصورت ترکیبی با گل رز سفارش دهید که بدین صورت تمام و کمال از این اسطوره های عشاق برای بیان علاقه خود بهره برده اید. دسته گل های نرگس را می توانید به صورت دو طبقه نیز سفارش داد. گلفرشی آنلاین رزگاردن این فرصت را به شما می دهد که با همکاران ما تماس بگیرید و سفارش خود را مطابق با سلیقه خود ثبت کنید. با رزگاردن فقط یک تماس فاصله دارد.

نماد گل نرگس

گل نرگس به نماد های شادی، دوستی، خلاقیت، همدلی، صلح در دنیا مشهور است. این گل زیبا میتواند گزینه مناسبی برای زمان هایی که قصد آشتی کردن با کسی را دارید مناسب باشد.

انواع گونه های گل نرگس

گل نرگس در بیشتر نقاط ایران کشت میشود. معمولا گونه های گل نرگس تفاوت های بسیار کمی در ظاهر دارند. عمده این تفاوت ها سایز گل برگ و سایز شیپور گل نرگس است.

نام گل نام انگلیسی رنگ
نرگس شهلا Trumpet Daffodils زرد
نرگس شیپور بزرگ Large Cupped Daffodils سفید، زرد، صورتی
نرگس شیپور کوچک Small cupped Daffodils سفید، زرد، صورتی، نارنجی
نرگس مینیاتوری Miniature daffodils زرد، سفید
نرگس تاج شکافته Split corona Daffodils سفید، زرد، صورتی،

نحوه نگهداری از گل نرگس

گل نرگس میتواند برای بسیاری از مناسبت ها در دسته گل، سبد گل و باکس گل استفاده شود. اما مهم است که بدانید چگونه آنها را تازه نگه دارید تا از گلی که تهیه میکنید لذت بیشتری ببرید.

ساقه ها را به صورت زاویه دار ببرید: از یک قیچی تیز و تمیز یا قیچی باغبانی برای بریدن ساقه های گل نرگس پیدا کنید. سپس با زاویه 45 درجه قسمت پایینی ساقه را جدا کنید. اینکار باعث میشود تا آب و مواد مغذی بهتر جذب گل شود.

از یک گلدان تمیز استفاده کنید: اگر شما یک دسته گل از رزگاردن تهیه کرده اید و اگر قصد دارید تا گل ها را در گلدان بگذارید سعی کنید از یک گلدان تمیز استفاده کنید. اینکار باعث میشود تا ایجاد باکتری ها برای گل ها زمان بیشتری بگیرد و گل ها دیرتر خراب شود.

از آب سرد برای گلدان خود استفاده کنید: شاید برایتان جالب باشد ولی بهتر است بدانید استفاده از آب سرد برای آبیاری گل ها تاثیر زیادی بر زمان شاداب ماندن گل ها دارد. بعد از این که گلدان را با آب سرد پر کرده اید، اطمینان حاصل کنید که سطح آب حداقل دو سوم طول ساقه ها را پوشش می دهد.

آب را مرتباً عوض کنید: هر دو تا سه روز یکبار آب گلدان را عوض کنید و هر بار مواد نگهدارنده گل تازه به آن اضافه کنید. این کار باعث میشود تا به گل املاح و مواد مغزی کافی برسد و گل ها طول عمر بیشتری داشته باشد.

گل ها را از نور مستقیم خورشید و گرما دور نگه دارید: گل نرگس در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا گرما به سرعت پژمرده می شود. آنها را در یک مکان خنک و سایه قرار دهید تا به ماندگاری بیشتری کمک کند.

خرید سبد گل نرگس

وقتی صحبت از استفاده از گل نرگس در جعبه و سبد گل می شود، باید به چند نکته توجه داشته باشید:

با گل‌های دیگر ترکیب و مطابقت دهید: گل‌های نرگس وقتی با گل‌های بهاری دیگر مانند لاله، مریم و سنبل جفت شوند، عالی به نظر می‌رسند. برای ایجاد یک سبد گل زیبا، ترکیب رنگ ها و بافت های مختلف را آزمایش کنید.

سبد مناسب انتخاب کنید: گل ها همیشه باعث زیبایی به محیط که آنها قرار دارند میشود. ولی بسیاری از افراد نحوه تهیه سبد گل مناسب را ندارد. سبد گل مناسب برای گل های نرگس بهتر است به شکل استوانه ای باشد و روی ظرافت و زیبایی آن هم کار شده باشد.

اضافه کردن برگ های تزئینی برای سبد گل نرگس را در نظر بگیرید:

گل های نرگس به تنهایی گل های بسیار کوچک و ظریفی هستند اما با استفاده از برگ های تزئینی مانند یک مکمل عالی برای سبد گل یا باکس گل خود میشود. شما میتوانید برای خرید سبد گل یا باکس گل های مناسب با گل نرگس به گل فروشی رزگاردن؛ مرکز تخصصی فروش گل نرگس مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا