بین المللکسب و کار ایرانی

راه های مهاجرت به امارات برای دانشجویان

دلایل افراد برای مهاجرت به امارات چیست؟

قبل از اینکه به روش‌های مهاجرت امارات متحده عربی بپردازیم، باید با مزیت‌های این مهاجرت آشنا شویم. اصلا چه دلیلی دارد که بخواهیم به امارات و دبی مهاجرت کنیم؟ در پاسخ باید گفت که امارات یکی از موفق‌ترین کشورهای خاورمیانه در حوزه اقتصادی و تجاری است و در بیشتر زمینه‌ها، آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی می‌شود. با وجود اینکه امارات در منطقه‌ای بیابانی قرار دارد، اما شهرهای آن مانند دبی، دارای جاذبه‌ها و امکانات گردشگری فوق‌العاده‌ای هستند و به همین دلیل، گردشگران زیادی از سرتاسر جهان، حتی اروپا و آمریکا، هر ساله به این کشور سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند.

امروزه کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که رفاه و سطح زندگی خوبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. طبیعتا افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و می‌توانند اقامت آن را دریافت نمایند نیز از تمام مزایای زندگی در آنجا بهره‌مند خواهند شد. امارات جهت صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت، قوانین خاص خودش را دارد که اگر نگوییم سخت‌گیرانه هستند، لااقل پیچیدگی‌هایی دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به امارات ، با تمام ریزه‌کاری‌ها و شرایط مختلف آن آشنا باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

How do Iranians migrate to the UAE

شرایط جدید اقامت دبی چیست؟

برای مهاجرت به امارات، مانند خیلی از کشورهای دنیا می‌توان از روش‌های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … اقدام کرد. چنانچه بخواهید برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های امارات بروید، یا اینکه به واسطه مهارت و حرفه خود به این کشور مهاجرت کنید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. مسئله مهم آن است که باید هزینه‌های زندگی در امارات و شهر دبی را در نظر داشته باشید. هزینه‌های زندگی در دبی نسبت به سایر شهرهای خاورمیانه به مراتب بالاتر است و به همین خاطر باید قبل تصمیم به مهاجرت، مطمئن شوید که از پس هزینه‌ها برمی‌آیید.

نکته مهم بعدی که باید در نظر داشته باشید، آن است که اخذ اقامت کشور امارات کار بسیار دشواری است و برای هر کسی تحقق پیدا نمی‌کند. برای مثال، حتی اگر بخواهید از روش سرمایه‌گذاری به امارات مهاجرت کنید، باید سال‌های زیادی در این کشور فعالیت نمایید تا بتوانید تابعیت و اقامت آنجا را به دست آورید. بنابراین، مهاجرت کوتاه مدت به امارات، به هیچ وجه نمی‌تواند به اخذ اقامت این کشور منجر شود. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان کدامند؟

اخذ اقامت دبی برای ایرانیان، تفاوت خاصی با مردم سایر کشورهای جهان ندارد. بنابراین به دنبال راه‌های میان‌بر که گاهی از سوی موسسات مهاجرتی توصیه می‌شود، نباشید. برای مهاجرت به امارات و دریافت تابعیت این کشور باید از طریق راه‌های تعیین شده اقدام نمایید و پروسه‌ای نسبتا پیچیده را پشت سر بگذارید. در این مسیر، هر چقدر اطلاعات بیشتری داشته باشید، به هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

ویزای توریستی امارات چیست؟

بسیاری از ایرانیان برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود به کشور امارات و شهر دبی سفر می‌‌کنند. برای این منظور، کافی است که ویزای توریستی امارات را دریافت کنید. نکته‌ای که برای دریافت این ویزا اهمیت دارد، آن است که مدارکی را ارائه دهید که ثابت می‌کنند شما قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. ویزای توریستی امارات سه‌ ماهه است و قبل از سپری شدن این مدت، حتما باید به کشور خودتان برگردید.

هزینه ویزای توریستی امارات

قبل از آنکه به قیمت ویزای توریستی دبی اشاره کنیم، لازم است با انواع مختلف این ویزا آشنا شویم. در زیر رایج‌ترین ویزاهای توریستی کشور امارات را نام می‌بریم و هزینه آنها را نیز ذکر می‌کنیم:

  • ویزای توریستی ۳۰ روزه (سینگل): اعتبار این نوع ویزا در واقع ۵۸ روز است، اما فردی که این ویزا را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به مدت ۳۰ روز پیوسته در امارات بماند. البته با پرداخت مبلغی در خاک امارات، می‌توان این ویزا را برای ۳۰ روز دیگر تمدید کرد. نکته مهم درباره ویزای سینگل آن است فرد تنها یک بار می‌تواند با استفاده از آن وارد کشور امارات شود و سپس به کشور خودش برگردد. برای دریافت این ویزا به همراه بیمه باید مبلغی حدود ۳۱۰ درهم بپردازید.
  • ویزای توریستی ۳۰ روزه (مولتی): با ویزای مولتی می‌توان بیش از یک بار به کشور امارات سفر کرد. اعتبار این ویزا هم ۵۸ روزه است و افراد می‌توانند در مجموع ۳۰ روز در امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید در کشور امارات را دارد. جهت دریافت این ویزا با بیمه باید مبلغی معادل ۷۰۰ درهم پرداخت نمایید.
  • ویزای توریستی ۹۰ روزه (سینگل): با دریافت این ویزا، افراد می‌توانند به مدت ۹۰ روز به‌صورت پیوسته در خاک امارات حضور داشته باشند. این ویزا نیز قابلیت تمدید دارد. ویزای سه‌ماهه سینگل ۷۰۰ درهم هزینه دارد.
  • ویزای توریستی ۹۰ روزه (مولتی): این ویزا هم اعتبار ۹۰ روزه دارد، اما افراد می‌توانند طی این مدت، چند بار به کشور خودشان برگردند و مجددا به امارات سفر کنند. این ویزا به همراه بیمه ۱۷۵۰ درهم هزینه در پی خواهد داشت.

لازم به توضیح است که انواع دیگری از ویزای توریستی امارات نیز وجود دارند که مدت اقامت و همچنین هزینه آنها متفاوت است. اما در مجموع، رایج‌ترین ویزاهای توریستی دبی، همین‌ها هستند که در بالا ذکر کردیم.

ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

کشور امارات از سال ۲۰۱۹ میلادی یک سیستم جدید را برای اعطای ویزای بلند مدت اجرا کرد. از طریق این سیستم، همه افراد سرمایه‌دار یا متخصص از سراسر دنیا می‌توانند بدون داشتن یک حامی اماراتی، ویزای طولانی مدت (۱۰ ساله) دریافت کنند و مالک صددرصدی کسب و کار خودشان در امارات باشند. ویزای طلایی امارات به‌صورت ۵ یا ۱۰ ساله اعطا می‌شود و افراد سرمایه‌گذار، کارآفرین، متخصصین در حوزه‌های مختلف و حتی استعدادهای درخشان تحصیلی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات برای ویزای ۵ ساله و ۱۰ ساله تا حدودی متفاوت است. در مورد ویزای ۱۰ ساله، افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل ۱۰ میلیون درهم در امارات، این ویزا را دریافت کنند. افراد متخصص و استعدادهای درخشان نیز در صورتی که توسط وزارت علوم امارات مورد تایید قرار بگیرند. همچنین اگر فرد یک پزشک متخصص باشد و مدرک دکتری خود را از یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا دریافت کرده باشد، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات خواهد بود.

اما دریافت ویزای طلایی ۵ ساله شرایط دیگری دارد. چنانچه فردی بخواهد در بخش املاک سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند مبلغ ۵ میلیون درهم را برای این کار در نظر بگیرد، به‌شرطی که این مبلغ به‌صورت وام نباشد. همچنین کارآفرینان اگر بتوانند پروژه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار درهم را راه‌اندازی کنند، واجد دریافت ویزای طلایی می‌شوند. از دیگر افرادی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند، باید به دانشجویان نخبه اشاره کرد.

هزینه اقامت دبی چقدر است؟

مهاجرت به دبی از طریق روش‌های مختلف دارای هزینه‌های متفاوتی است. اما نکته‌ای که قبل از مهاجرت باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، آن است که هزینه‌های زندگی در شهر دبی و کشور امارات را در نظر بگیرید. البته این مورد تا حدی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد، اما یک سری موارد مانند هزینه مسکن، حمل و نقل، تهیه اقلام ضروری و … برای همه افراد ثابت و یکسان هستند. ما در ادامه جدولی را تهیه کرده‌ایم که در آن به رایج‌ترین هزینه‌های زندگی در امارات اشاره شده است.

شرایط و هزینه مهاجرت به دبی و زندگی در امارات

در جدول زیر شما می‌توانید هزینه‌های عمومی مربوط به زندگی در امارات و شهر دبی را مشاهده کنید. البته این‌ها تمام هزینه‌هایی که باید در این کشور بپردازید نیستند. ما فقط سعی می‌کنیم تا حدی شما را با هزینه‌های عمومی آشنا کنیم. توجه داشته باشید که هزینه‌ها را به دلار آمریکا عنوان می‌کنیم تا محاسبه آن برای شما ساده‌تر باشد.

عنوان هزینه قیمت (دلار)
خرید آپارتمان در مرکز شهر (متری) ۳۹۰۰
خرید آپارتمان در حاشیه شهر (متری) ۲۴۰۰
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱۶۰۰
اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر ۱۱۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۳۱۰۰
اجاره آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر ۲۱۰۰
یک وعده غذا در رستوران ارزان (برای یک نفر) ۱۰
یک وعده غذا در رستوران متوسط (برای یک نفر) ۳۰
یک لیتر شیر ۱.۶
یک قرص نان ۱.۳
یک کیلوگرم سینه مرغ ۷.۷
حمل و نقل عمومی (ماهیانه) ۸۰
هر لیتر بنزین ۰.۶
باشگاه تناسب اندام ۸۰
بلیط سینما ۱۲
خرید کفش چرم مردانه ۱۰۰
خرید شلوار جین ۶۰

روش‌های متعددی برای مهاجرت دبی و مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند. افراد متقاضی می‌تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت دبی اقدام کنند. ما در ادامه به انواع روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دبی اشاره می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم.

توجه:
قبل از آنکه به‌عنوان متقاضی کار در امارات و دبی با ما تماس بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است. شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید. در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت.

دکمه بازگشت به بالا