بین المللکسب و کار ایرانی

مزایای اقامت کانادا: چرا کانادا بهترین انتخاب برای مهاجرت است؟

مهاجرت به کانادا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید به عنوان یک ایرانی داشته باشید. آنچه باعث شده تا بسیاری از کسانی که فکر مهاجرت را در سر دارند به سمت کانادا راهی شوند، مزیت‌هایی است که این کشور برای مهاجران دارد. مزایای زندگی در کانادا در واقع عامل و انگیزه اصلی برای مهاجرت افراد از کشورهای مختلف به این کشور شده است. در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای زندگی در کانادا آشنا کنیم، اطلاع از این مزایا به شما کمک می‌کند تا پیش از مهاجرت به کانادا برنامه‌ریزی بهتری برای زندگی خود در این کشور داشته باشید.

یکی از قوی‌ترین و اصلی‌ترین دلایلی که باعث Immigration and citizenship افراد از کشورهای مختلف به کانادا می‌شود، اقتصاد پویا و رو به رشد آن است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کانادا یکی از 10 کشور برتر جهان از نظر اقتصادی است و همین موضوع کافی است تا به عنوان یک مهاجر بدانید که از نظر شغلی و اقتصادی آینده خوبی در این کشور، در انتظار شما خواهد بود. اقتصاد کانادا تا حد زیادی وابسته به تجارت بین‌المللی است؛

از این رو تولید ناخالص که شامل صادرات و واردات می‌شود یک سوم اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد. اگر بخواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید، قطعا املاک و مستغلات، معدن و تولید بهترین گزینه‌ها هستند. نرخ تورم در کانادا 4.4 درصد است، که در مقایسه با ایران می‌توان حدس زد که تعادل و ثبات اقتصادی در این کشور حاکم می‌باشد. علاوه بر این نرخ اشتغال در این کشور 60 درصد است؛ به این معنا که اگر می‌خواهید از طریق شغلتان به کانادا مهاجرت کنید، چندان نگرانی از بابت پیدا کردن کار و درآمد در این کشور نخواهید داشت.

سودهای وام بانکی نیز به میزان 2.45 درصد است که به مهاجران در این کشور کمک می‌کند تا بخش زیادی از هزینه‌های زندگی خود را از محل وام‌های کم بهره تامین کنند. اگر می‌خواهید به شهرهای اقتصادی کانادا مهاجرت کنید تورنتو، مونترال، ونکوور، کلگری، ادمونتون و اتاوا بهترین گزینه‌ها هستند. فرصت های شغلی عالی  از دیگر مزیت‌هایی که مهاجرت به کانادا برای افراد به همراه دارد، وجود فرصت‌های عالی شغلی در این کشور است. همانطور که می‌دانید آمار اشتغال در این کشور بیش از 60 درصد است. به همین دلیل هم داشتن مهارت و تخصص می‌تواند به شما کمک کند، به راحتی شغل مناسبی در این کشور پیدا کنید.

از دیگر مزیت‌های مهاجرت به کانادا برخورداری افراد از خدمات بهداشتی و درمانی در سطح بالا در این کشور است. تمام مردمی که در کانادا اقامت دارند دسترسی راحتی به سیستم‌های درمانی دارند. استاندارد خدمات درمانی در این کشور بسیار بالا است از همین رو با برخورداری از بیمه‌های مختلف می‌توانید خدمات درمانی را با هزینه‌های مناسبی پرداخت کنید. بسیاری از کسانی که می‌خواهند برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کنند، به خوبی می‌دانند که سطح دانشگاه‌های این کشور در دسته برترین رتبه‌های جهانی است. علاوه بر این، سیستم آموزش در مدارس این کشور نیز از کیفیت بالایی برخوردار است. دوره تحصیل در مدارس کانادا 12 ساله است.

از آنجا که تعداد دانشجویان دانشگاه‌های کانادا کمتر از اروپا است، دریافت پذیرش برای شما نیز راحت‌تر خواهد بود.  طبیعت زیبا و محیط زیست سالم یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های کانادا داشتن طبیعت زیبا و محیط زیست سالم است. مطالعه و درک زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی نقطه مهمی در لیست نکات قبل از مهاجرت به کانادا  است . مردم این کشور به حفظ محیط زیست اهمیت زیادی می‌دهند از همین رو این کشور از این نظر بسیار کیفیت بالایی دارد. در این کشور طبیعت جنگلی و کوهستانی و حتی دریایی زیاد است و اگر اهل طبیعت گردی باشید قطعا این کشور جاذبه‌های زیادی برای شما خواهد داشت.

کانادا به دلایل بیشماری همواره در میان محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی قرار می‌گیرد و یکی از بهترین کشورهایی است که در حال حاضر می‌توانید به آن مهاجرت کنید. کیفیت زندگی در یک کشور معمولاً از چندین جهت بررسی می‌شود، مانند کیفیت آموزش، مراقبت‌های بهداشتی درمانی، نرخ اشتغال، امنیت شغلی، میزان امنیت جامعه، آزادی فردی، فرهنگ مردم، سیستم حمل و نقل و موارد دیگر. کانادا یکی از کشورهایی است که از نظر کیفیت زندگی بالاترین رتبه را دارد و به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در رتبه‌بندی‌های جهانی قرار می‌گیرد. همچنین قدرت اقتصادی و دسترسی به خدمات عمومی برای شهروندان،  کانادا را به یکی از کشورهایی با بالاترین استانداردهای زندگی تبدیل کرده است.

در این مقاله برخی از دلایلی که کانادا را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل کرده است، بررسی کرده‌ایم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید با ما همراه باشید و برای آگاهی از مزایای زندگی در کانادا، خواندن این مقاله از موسسه مهاجرتی ونوس ایرجی را از دست ندهید. سازمان مهاجرتی ونوس ایرجی با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا خواهد بود. شما می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره با سازمان مهاجرتی ونوس ایرجی در ارتباط باشید.

کشور کانادا به دلیل جمعیت کم خود نسبت به مساحت، همیشه کمبود نیروی کار را تجربه کرده است که با همه‌گیری کووید-19 این بحران تشدید شده است و نرخ بیکاری به پایین‌ترین حد خود رسیده است. از سوی دیگر، نرخ مشاغل مورد نیاز و پرتقاضا در بالاترین حد خود قرار دارند و طبق آمارهای اخیر، نزدیک به یک میلیون نیروی کار برای برخی از مشاغل در کانادا مورد نیاز است. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که مهاجرت برای کسب فرصت‌های شغلی و رفع کمبود فزاینده نیروی کار، بسیار مهم است. کشور کانادا با ارائه دستمزد بالا، کیفیت زندگی خوب، هزینه نسبتا پایین زندگی و بازار کار پررونق، انتخاب مناسبی برای زندگی و کار است.

به عبارتی دیگر، کانادا به دنبال مهاجران ماهری است که بتوانند در برخی از مشاغلی که کمبود نیروی کار وجود دارد، مشغول به کار شوند و باعث توسعه و پیشرفت این کشور شوند. قوانین کار در کانادا نیز سخت‌گیرانه و در عین حال منعطف به نفع نیروی کار است. برای مثال، افراد شاغل در کانادا می‌توانند دو هفته مرخصی با حقوق در سال داشته باشند و در صورت عدم استفاده از مرخصی‌ها، کارفرما ملزم به پرداخت هزینه‌ روزهای مرخصی به فرد است. همچنین، ساعات کار استاندارد در کانادا 8 ساعت در روز است که به صورت هفتگی این عدد به 40 ساعت می‌رسد و در صورت اضافه کاری، حقوق کارکنان بابت اضافه کار به آن‌ها پرداخت می‌شود.

متوسط درآمد ماهانه خالص در کانادا (بعد از کسر مالیات) 4,128 دلار کانادا است. برای کار در کانادا به ویزای کار کانادا نیاز دارید. برای درخواست ویزای کار کانادا، اکثر متقاضیان به یک جاب آفر (پیشنهاد شغلی) کانادایی نیاز دارند که توسط گزارش ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) پشتیبانی می‌شود. برخی از استثنائات وجود دارد که در آن نیروهای کار خارجی می‌توانند برای مجوز کار بدون LMIA یا جاب آفر کانادا درخواست دهند. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از: فارغ‌التحصیلان اخیر از یک مرکز آموزشی معتبر کانادا (DLI)، یا همسر شخصی که قبلاً مجوز کار یا تحصیل در کانادا را دریافت کرده است.

دکمه بازگشت به بالا