بین المللکسب و کار ایرانی

شرایط مهاجرت خانوادگی به ترکیه

راه های اقامت و مهاجرت به ترکیه 2022 | شرایط و هزینه

امروزه ترکیه به یکی از کشور های محبوب برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. مهاجرت و اقامت در ترکیه می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. برخی برای تحصیل، برخی برای کار و برخی دیگر برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. ترکیه کشوری است که بخشی از آن در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا قرار دارد. اخذ اقامت ترکیه به نسبت کشور های اروپایی و آمریکایی ساده تر می باشد. همچنین یکی از مزیت های آن این است که شهروندان ایرانی نیازی به اخذ ویزا برای سفر به ترکیه ندارند.

در رابطه با مسئله مهاجرت به ترکیه سوالات زیادی وجود دارد که کارشناسان موسسه در این مقاله به تمامی آنها پاسخ می دهند. از جمله نکاتی که باید قبل از مهاجرت به آن توجه کنید، بررسی شرایط اقتصادی، کاری، سیاسی و آموزشی ترکیه است؛ چرا که اگر بخواهید از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنید، نرخ بیکاری به شما کمک می کند که شرایط کاریابی را در آنجا بسنجید.

موسسه ما یکی از معدود موسسات معتبری است که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می باشد و همچنین دارای سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه است. شما می توانید جهت مشاوره تخصصی با مشاورین ما، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

راههای مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه، راه های گوناگونی دارد که تمامی آنها در 6 دسته کلی قرار می گیرند. این 6 دسته عبارت است از:

مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه، از طریق کار است. متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنند، باید از وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور اطلاعات کافی را کسب نمایند. نرخ بیکاری در کشور ترکیه نزدیک به 14 درصد است.

این عدد نشان دهنده مازاد نیروی کار و کمبود فرصت های شغلی در ترکیه است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را از طریق کار دارند، باید از کارفرمای ترکیه ای دعوت نامه کاری دریافت نمایند تا بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های اقامت در کشور ترکیه، سرمایه گذاری است. متقاضیان می توانند از طریق خرید مسکن، خرید سهام، خرید اوراق قرضه دولتی و کارآفرینی اقامت دائم ترکیه را اخذ نمایند. افرادی که قصد خرید ملک در استانبول و سایر شهرها را دارند، باید به این نکته توجه کنند که ملک خریداری شده حداقل باید 250 هزار دلار ارزش داشته باشد. همچنین متقاضی به مدت 3 سال نمی تواند خانه خریداری شده را به فروش بگذارد.

متقاضیانی هم که از طریق کارآفرینی می خواهند اقامت ترکیه را اخذ نمایند، باید 5 شهروند ترکیه ای را مشغول به کار کنند و به دولت ترکیه، بیمه و مالیات هر یک را بپردازند.

اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی از راه های اقامت در ترکیه از طریق تحصیل است. دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه، برای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند. تحصیل در کشور ترکیه در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. متقاضیان قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه باید در آزمون های Yos و Sat شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند؛ البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید در آزمون ورودی آلس شرکت نمایند.

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارند، باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند تا بتوانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ترکیه، در این کشور مشغول به کار شده و اقامت ترکیه را اخذ نمایند.

مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق پناهندگی

از دیگر راه های پر ریسک و خطرناک مهاجرت به کشور ترکیه، پناهندگی است. در این روش شما باید اثبات کنید که در کشور خود امنیت جانی و مالی ندارید و در معرض آزار و اذیت قرار دارید. این پروسه بسیار زمان بر است و جان و مال تان را به خطر می اندازد. موسسه ما نیز هیچ گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی کند.

مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق ازدواج

از دیگر راه های اخذ اقامت ترکیه، ازدواج با شهروندان ترکیه ای است. اثبات صوری نبودن ازدواج با شهروندان ترکیه ای کمی دشوار می باشد. در روش مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج، شما باید چند سال را با همسر ترکیه ای خود زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق تولد

به طور کلی، اکثر کشور های جهان برای تولد فرزند از دو سیستم خون و خاک استفاده می نمایند. سیستم خون، بدین صورت است که یکی از والدین کودک متولد شده در کشور مقصد باید تابعیت آن کشور را دارا باشد؛ اما در سیستم خاک حتی اگر هیچ کدام از والدین هم تابع آن کشور نباشند، به کودک متولد شده تابعیت تعلق می گیرد. سیستم تولد در ترکیه بر اساس خون است و تنها به کودکانی تابعیت می دهد که یکی از والدین آن شهروند ترکیه باشد.

مشاور و وکیل مهاجرت و اقامت در ترکیه

به طور کلی، متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، می توانند با بررسی شرایط خود، یکی از راه های مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایند. البته لازم به ذکر است که بگوییم وجود وکیل مهاجرت در پروسه اخذ اقامت و مهاجرت ترکیه بسیار موثر است و می تواند منجر به افزایش سرعت در اخذ اقامت ترکیه شود. شما عزیزان می توانید برای آگاهی بیشتر از طریقه مهاجرت و بررسی شرایط خود با روش های مهاجرتی با کارشناسان ما در موسسه تماس بگیرید.

موسسه ما دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین است. یکی از مزیت های این موسسه ارائه خدمات با سرعت بالا و مناسب ترین هزینه می باشد. اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور های ترکیه، آمریکا، کانادا و… را دارید می توانید پرونده مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

موسسه ما یکی از با سابقه ترین موسسات در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه است و مجوز رسمی و قانونی مهاجرت را دراست. همچنین نرخ مناسب و معقول هزینه های موسسه ما، این موسسه را از سایر رقبا متمایز کرده است. از دیگر مزیت های موسسه ، همراهی مستمر شما توسط وکلا و مشاورین ما تا پایان پروسه اخذ اقامت و مهاجرت می باشد.

شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه

متقاضیانی که قصد اخذ اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، باید از شرایط آن آگاهی داشته باشند. هر یک از راه های مهاجرت به کشور ترکیه، شرایط خاص خود را دارد که با رعایت آنها می توانید به راحتی به این کشور مهاجرت نمایید.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از مهم ترین شرایطی که برای مهاجرت از طریق کار باید متقاضی دارا باشد، دریافت دعوت نامه از کارفرمای ترکیه ای است. در این صورت می تواند به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت دائم اخذ نماید.

شرایط اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری

هر کدام از راه های سرمایه گذاری در ترکیه، شرایط متفاوتی دارد. به عنوان مثال متقاضیانی که از طریق خرید ملک، قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند، باید بدانند که برای اخذ اقامت باید ملکی با قیمت 250 هزار دلار را خریداری نمایند. شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

1-خرید ملک جهت اخذ ویزا: ارائه سند یا TAPU

2-حداقل پس انداز بانکی: حداقل 500 دلار جهت اقامت 1 ماهه در آنتالیا و 1000 دلار برای اقامت در مناطق دیگر ترکیه

3-حداقل سرمایه: حداقل 230 هزار یورو

شرایط اقامت و مهاجرت از طریق تحصیل

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را از طریق تحصیل دارند، باید بدانند که شرایط تحصیل در ترکیه اعم از:

1-اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه

2-قبولی در آزمون Yos

3-قبولی در آزمون Sat

4-تسلط کافی به زبان ترکی

شما عزیزان می توانید برای آگاهی کامل تر از شرایط اقامت ترکیه، مقاله شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید.

شرایط اقامت و مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز روشی خطرناک و پر ریسک است. همچنین به علت بالا بودن تقاضای پناهندگی، اکثر درخواست ها رد می شود. افرادی که می خواهند از این روش به ترکیه مهاجرت کنند باید به سفیر ترکیه ای اثبات کنند که در کشور مبدا امنیت ندارند.شرایط کلی مهاجرت به ترکیه عبارت است از:

1- ارائه دو قطعه عکس

2- ارائه پاسپورت معتبر

3- بیمه

4- اثبات تمکن مالی

5- ارائه بلیط رفت و برگشت

6- تکمیل فرم مربوط به مهاجرت

7- ارائه دعوت نامه

شرایط اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج

پروسه ازدواج با شهروند ترکیه ای کمی زمان بر و سخت است. همچنین اثبات صوری نبودن آن به مراتب سخت تر از روش های دیگر می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که راه آسان تر و بهتری را مثل سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت این کشور انتخاب نمایید.

شرایط مهاجرت و اقامت ترکیه از طریق تولد

اخذ اقامت از طریق تولد هم در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدین کودک شهروند ترکیه باشند. در غیر این صورت هیچ گونه تابعیتی به کودک تعلق نمی گیرد.

مهاجرت به ترکیه چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

امروزه مهاجرت به کشور ترکیه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که روش های مهاجرت به این کشور برای افراد آسان می باشد، تعداد متقاضیان مهاجرت به ترکیه روزانه در حال افزایش است. همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور های خارج مثل ترکیه مزایا و معایب منحصر به خود را داراست که ما می خواهیم در این قسمت به مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه بپردازیم.

مزایای مهاجرت به ترکیه

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی، نزدیکی این کشور به ایران است. ترکیه علاوه بر نزدیکی مرزی به ایران، در برخی از فرهنگ ها نیز با کشور ایران مشترک می باشد. دومین مزیت زندگی در ترکیه و مهاجرت به استانبول، نزدیکی زبان ترکی به زبان ایرانیان است. سومین مزیت زندگی در استانبول، وجود بخشی از این کشور در اروپا می باشد که برخی از افراد این احتمال را می دهند که ترکیه در آینده ای نزدیک عضوی از اتحادیه اروپا خواهد شد.

از دیگر مزایای سفر به ترکیه برای ایرانیان، نداشتن ویزا است. البته این نوعر ویزا مختص به گردشگران بوده و پس از 3 ماه اعتبار آن تمام می شود. از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه و اقامت در استانبول و دیگر شهر های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب و هوای مناسب
 • ارائه خدمات اجتماعی مقرون به صرفه و مناسب
 • قیمت مناسب خانه و ملک در این کشور
 • ارائه خدمات پزشکی مقرون به صرفه و ارزان
 • قیمت مناسب خرید پوشاک در مراکز خرید
 • محیطی مناسب برای گردشگری و توسعه آن
 • اخذ اقامت آسان نسبت به سایر کشور ها
 • دارای محصولات کشاورزی متنوع به صورت 4 فصل
 • نرخ پایین مصرف الکل و مواد مخدر در این کشور

مهاجرت به کشور ترکیه علاوه بر مزیت هایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

معایب مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه از لحاظ اقتصادی در موقعیت مناسبی است؛ اما نرخ بیکاری این کشور و نرخ تورم آن کمی بالاست. به همین خاطر می توان گفت که اولین مشکل این کشور نبودن موقعیت ها و فرصت های شغلی برای متقاضیان مهاجرت می باشد.

از دیگر معایب این کشور می توان به مهاجرت پذیر نبودن ترکیه اشاره کرد که معمولا با متقاضیان را با مشکلاتی روبرو می سازد. معایب دیگر ترکیه برای متقاضیان این است که اگر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به درستی رعایت نکنند با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، محدود بودن تنوع غذایی در آن است که متقاضیان را ممکن است با مشکل مواجه کند. یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه پایین بودن دستمزد کار و بالا بودن ساعت کاری در این کشور می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اقامت دائم در ترکیه باید به زبان ترکی مسلط باشند و افرادی که بدون در نظر گرفتن این موضوع اقدام به مهاجرت کرده اند، معمولا شرایط سختی را پیش رو خواهند داشت.

معرفی بهترین شهر های ترکیه برای اقامت

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به ترکیه باید از آن آگاهی لازم را داشته باشند، این است که کدام شهر این کشور برای اقامت دائم و زندگی مناسب تر است. ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی داشته و بخشی از آن در اروپا و بخشی در آسیا قرار دارد. به همین علت متقاضیان زیادی از ایران قصد مهاجرت به این کشور را دارند؛ چرا که احتمال می دهند، ترکیه در آینده ای نچندان دور، بخشی از اتحادیه اروپا شود.

به همین خاطر کارشناسان ما برای آگاهی بیشتر متقاضیان از برترین شهر های ترکیه این مقاله را تدوین کدره اند. ما در این مقاله بهترین شهر های این کشور را که برای اقامت دائم و زندگی مناسب می باشند، به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید در پروسه مهاجرتی خود، شهر مناسبی را برای زندگی انتخاب نمایید.

بهترین شهر های ترکیه

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت و مهاجرت عبارت اند از:

 • شهر زیبا و پیشرفته استانبول
 • شهر آنکارا
 • شهر بورسا
 • شهر مالاتیا یا ملطیه
 • شهر ازمیر
 • شهر ساکاریا
 • شهر موغلا
 • شهر یالوا
 • استان قوجا ایلی
 • استان آیدین
 • شهر مانسیا
 • شهر قونیه
 • اسکی شهر

تمامی شهر های ذکر شده در کشور ترکیه، ویژگی ها و مزیت های منحصر به فردی  را برای زندگی دارند که در ادامه به طور کامل در رابطه با هرکدام توضیحاتی را ارائه می دهیم.

شهر آنکارا

یکی دیگر از شهر های ترکیه که موقعیت مناسبی را برای کار و زندگی دارد شهر آنکارا دارد. آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه می باشد. در این شهر انبوهی از کسب و کار ها وجود دارد و صنایع فعال زیادی در آن فعالیت می کنند. متقاضیانی که قصد تاسیس شرکت یا کار آفرینی دارند، بهترین انتخاب برای آنان آنکارا می باشد. یکی از نکات حائز اهمیت این است که ایمنی شهر آنکارا بسیار بالاست و تعدادی بسیار کمی جرم و جنایت در این شهر اتفاق می افتد.

این شهر علاوه بر پویایی اقتصادی که دارد، جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت و یا گردشگری در ترکیه را دارند، می توانند در این شهر زیبا سکونت داشته باشند.

شهر استانبول

یکی از زیبا ترین شهر ها که در کل جهان شناخته شده است، شهر استانبول می باشد. این شهر به عنوان شاهراه تجاری میان قاره های آسیا و اروپا واقع شده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، یم تواند در شهر زیبای استانبول اقامت کنند. این شهر از لحاظ اقتصادی نیز موقعیت مناسبی دارد. توجه داشته باشید که استانبول یکی از شهر های فرهنگی و مذهبی ترکیه می باشد. در مجموع این شهر برای اقامت و زندگی شهر مناسبی است و شما می توانید کار مناسبی را نیز در آن پیدا نمایید.

شهر مالاتیا یا ملطیه

یکی از شهر های چند هزار ساله در منطقه آناتولی شرقی، شهر مالاتیا می باشد. این شهر سرسبز، نزدیک به 80% مصرف میوه کشور ترکیه را تامین می نماید. باغداری ها و پرورش زرد آلو در این منطقه بسیار زیاد است. مالاتیا یکی دیگر از شهر های بزرگ و پر امکانات ترکیه می باشد که دانشگاه های معتبری را هم در خود جای داده است. یکی از این دانشگاه ها، اینوتو می باشد که بیش از 15 هزار دانشجو دارد.

شهر بورسا

یکی از شهر های پرجمعیت پس از استانبول و آنکارا، شهر ازمیر می باشد. متقاضیان اقامت در ترکیه می توانند در این شهر آثار باستانی و تاریخی متنوعی را تماشا نمایند. این شهر به علت نزدیکی به دریا موجب شده است که فعالیت های اقتصادی و تجاری رونق زیادی پیدا کند. شهر ازمیر نیز یکی دیگر از شهر های مناسب برای اقامت و زندگی می باشد که فرصت های شغلی مناسبی را در خود جای داده است.

شهر موغلا

این شهر زیبا و دیدنی بیش از هزار متر ساحل دارد و از دیگر شهر های ترکیه زیبا تر می باشد. موغلا در جنوب غربی ترکیه واقع شده است و آب و هوای معتدل و مناسبی دارد. متقاضیانی که می توانند از پس  هزینه های زیاد بر بیایند، می توانند در این شهر کسب و کار شان را راه اندازی گسترش دهند.

شهر ساکاریا

یکی از شهر های ترکیه که رشد و پیشرفت چشمگیری را در چند سال اخیر داشته است، شهر ساکاریا می باشد. این شهر در سال دریای سیاه واقع شده و به علت نزدیکی به آب شیرین، بستری را برای رونق کشاورزی فراهم کرده است. این شهر نیز آثار باستانی و تاریخی متنعی را در خود جای داده و شهر مناسبی برای زندگی می باشد. دانشگاه ها و کارخانجات صنعتی زیادی در این شهر واقع شده است که موجب سرعت گرفتن رشد و پیشرفت آن را فراهم کرده است.

شهر ساکاریا آب و هوای بسیار مطبوع و مناسبی دارد. تابستان های این شهر دلپذیر و زمستان های آن بسیار معتدل است. اگر شما به دنبال رشد سرمایه خود هستید می توانید این شهر را به عنوان مقصد اقامت خود انتخاب نمایید.

شهر یالوا

یکی دیگر از شهر های زیبای ترکیه، شهر یالوا است. این شهر مناظر زیبا، پیست ها اسکی و زمین هایی مناسب برای دوچرخه سواری دارد و مقصد مناسبی برای گردشگری و تفریح می باشد. شهر یالوا علاوه بر تمامی این جاذبه های گردشگری خود، شهر مناسبی برای زندگی و کار نیز می باشد. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی مهاجرت به ترکیه و روش های مهاجرت به آن می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

استان قوجا ایلی

یکی از شهر های مناسب برای رشد صنعت، شهر قوجاایلی می باشد. این شهر با دریا های مرمره، ساکاریا، دریای سیاه و بروسا هم مرز بوده و شرایط مناسبی را برای صنعت و تجارت مهیا کرده است. این شهر آب و هوای مناسبی داشته اما تابستان های آن گرم و زمستان های آن بارانی است. در شهر قوجاایلی معمولا مردم در کارخانجات کاغذ، پالایشگاه ها و کارخانجات سیمان مشغول به کار هستند. خوراکی هایی مانند پشمک از خوراکی های معروف این منطقه است.

متقاضیانی که قصد تجارت و تولید را دارند، بهتر است این شهر را مقصد زندگی و کار شان قرار دهند. البته شما باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید.

استان آیدین

یکی دیگر از شهر های مناسب برای زندگی و کار در ترکیه شهر آیدین می باشد. این شهر تاریخی، جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و زیبایی را در خود جای داده است. علاوه بر جاذبه های تاریخی شما می توانید طبیعت بکر و دوست داشتنی را نیز در این شهر مشاهده کنید. در سال های اخیر تعداد مهاجران اروپایی به شهر آیدین افزایش یافته است؛ چرا که فرصت های مناسب سرمایه گذاری را برای متقاضیان ارائه کرده است.

متقاضیان می توانند امکانات درجه یکی را با قیمت های مناسب در این شهر استفاده نمایند. افرادی که از لحاظ مالی مشکلی نداشته و تنها به علت یافتن آرامش مهاجرت کرده اند می توانند در این شهر زیبا سکونت یابند.

شهر مانسیا

یکی دیگر از شهر های ترکیه که برای اقامت دائم و زندگی مناسب است، شهر مانسیا می باشد. این شهر در مجاورت شهر آیدین قرار گرفته و به عنوان یکی از قطب های صنعتی ترکیه شناخته می شود. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور را دارند و به دنبال شهری تجاری و صنعتی هستند، می توانند شهر مانسیا را انتخاب نمایند. علاوه بر این می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهر های مناسب ترکیه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

شهر قونیه

شهر قونیه با 2 میلیون جمعیت، هفتمین شهر پرجمعیت و شلوغ در ترکیه شناخته شده است. این شهر در فلات مرکزی آناتولی واقع شده و شهری رویایی و زیبا می باشد. متقاضیانی که به مراسمات مذهبی علاقه دارند می توانند این شهر را برای اقامت انتخاب نمایند. شهر قونیه بنا های تاریخی و جاذبه های گردشگری زیادی را هم در خود جای داده است. برخی از جاذبه های گردشگری آن موزه مولوی، مسجد شمس تبریزی، موزه باستان شناسی، شهر های زیر زمینی و… می باشد.

اسکی شهر

یکی دیگر از شهر های ترکیه که برای اقامت دائم و زندگی مناسب می باشد، اسکی شهر می باشد. این شهر برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است؛ چرا که دو دانشگاه معتبر قاضی و آناتولی را در خود جای داده است. متقاضیان در این شهر دانشجویان بین المللی زیادی را مشاهده می کنند به همین خاطر دولت ترکیه برای تفریح، خدمات، غذا و نوشیدنی و… دانشجویان شرایط مناسبی را در این شهر فراهم ساخته است.

متقاضیان مهاجرت و اقامت ترکیه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راه های مهاجرت و اخذ ویزا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان ما در این باره مشورت نمایند.

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور از طریق شرکت مهاجرتی ترکیه، دفتر مهاجرتی ترکیه در شیراز و دختر مهاجرتی ترکیه در تهران امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر رسمی ما واقع در تهران و شیراز، وقت مشاوره تخصصی خود را رزرو نمایند تا وکلا و کارشناسان خبره و حرفه ای ما آنها را در مراحل مهاجرت و اخذ ویزا به صورت کامل راهنمایی نمایند.

جاذبه های گردشگری ترکیه

ترکیه یکی از کشور های زیبا با جاذبه های گردشگری زیادی می باشد که ما می خواهیم در این قسمت این جاذبه های گردشگری را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور، جاذبه های گردشگری این کشور را از دست ندهید. استانبول یکی از زیباترین شهر های ترکیه می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. برخی از جاذبه های گردشگری این شهر عبارت است از:

    بازار بزرگ استانبول

یکی از جاذبه های گردشگری و جذاب شهر استانبول که گردشگران را به یک هزار تویی رنگارنگ و خاص می برد، بازار بزرگ این شهر است.  در این بازار تماشایی و رنگارنگ هرچه بخواهید می توانید پیدا کنید از فروشگاه های پارچه گرفته تا ادویه های خاص در این بازار یافت می شود.

این بازار نمونه ای از سبک زندگی سنتی در استانبول است که فرهنگ قدیمی این شهر را به خوبی به نمایش می گذارد. در این بازار غرفه های بزرگ شیرینی فروشی با صدای موسیقی محلی وجود دارد که حال و هوای گردشگران را عوض می کند.

بازار استانبول مجموعه ای از 16 خیابان سرپوشیده است که بیش از 4 هزار مغازه را در خود جای داده است. این بازار یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازار های سرپوشیده در دنیا است. می توان گفت که روزانه نزدیک به 250 هزار تا 400 هزار نفر از این بازار دیدن می کنند. در صورت سفر و مهاجرت به استانبول می توانید از این بازار زیبا دیدن نمایید.

    مسجد ایاصوفیه

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در شهر استانبول، مسجد ایاصوفیه می باشد. این مسجد به مدت 1000 سال کلیسای مسیحیت بوده و معماری خاص و منحصر به فردی را داراست. این مسجد زیبا دارای گنبد بزرگی است که این گنبد به عنوان یکی از نماد های استانبول به حساب می آید.

مسجد اباصوفیه یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری استانبول نیز به حساب می آید. این مسجد در سال 532 میلادی به دستور امپراطور ژوستین یکم ساخته شده است. ارتفاع گنبد این مسجد تاریخی از سطح زمین 55 متر و قطر آن 31 متر است.

شما می توانید در داخل این مسجد تعدادی از اشیای مذهبی و تاریخی را مشاهده کنید. علاوه بر این، بر روی دیواره های این مسجد می توانید نگار ها و نقش های قدیمی و باستانی را مشاهده کنید.

    مسجد سلیمانیه

یکی دیگر از بزرگ ترین مسجد های واقع در کشور ترکیه، شهر استانبول، مسجد سلیمانیه است. این مسجد یکی از باشکوه ترین مسجد های داخل استانبول است که قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد. البته این مکان همچنان به عنوان یک مکان مذهبی استفاده می شود و گردشگران برای ورود به این مسجد باید شئونات اسلامی را رعایت نمایند. فضای داخلی مسجد سلیمانیه بسیار زیبا و هنرمندانه می باشد. این مسجد در سال های 1550 تا 1557 به دستور پادشاه عثمانی سلطان سلیمان ساخته شده است.

    مسجد آبی

یکی دیگر از مساجد تاریخی و مکان های گردشگری استانبول، که در نزدیکی مسجد ایا0صوفیه واقع شده است، مسجد آبی یا مسجد سلطان محمد می باشد. این مسجد دارای 6 مناره و یک گنبد بزرگ زیبا و منحصر به فردی است که در کنار آن 8 گنبد کوچک قابل مشاهده است. این مسجد برای مراسم های مذهبی مورد استفاده قرار گرفته و برای بازدید از آن باید شئونات اسلامی را رعایت فرمایید.

    تنگه بسفر

یکی از زیبا ترین تنگه ها در کشور ترکیه، تنگه بسفر است. این تنگه مرزی آبی میان آسیا و اروپا است که دریای سیاه و دریای مرمره را به یک دیگر پیوند می دهد. این تنگه چشم انداز های منحصر به فرد و زیبایی دارد و کشتی های تجاری زیادی از آن عبور می کند.

    کاخ توپکاپی

یکی دیگر از مکان های گردشگری منحصر به فرد در ترکیه، کاخ توپکاپی است. این کاخ محل پادشاهی سلطان محمد در زمان عثمانی بوده است. کاخ توپکاپی قدمت بسیار زیادی داشته و می توان گفت که قدمت این بنا به 15 قرن نیز می رسد. در این کاخ م یتوانید بخش های زیادی را مثل کتابخانه، آشپزخانه، حرمسرا، اتاق های کارمندان و… را مشاهده نمایید. این موزه با شکوه روی تپه ای قرار گرفته است که به دریای مرمره و تنگه بسفر مشرف است. گردشگران می توانند در این کاخ، آثار باستانی همچون الماس معروف 86 را نیز مشاهده کنند.

    برج گالاتا

یکی از زیبا ترین بنا های تاریخی در ترکیه که جلوه بی نظیری دارد، برج گالاتا می باشد. قدمت این برج به 15 قرن پیش باز می گردد. افراد در قرن های گذشته از این برج به عنوان دیده بانی، رصد خانه و زندان استفاده شده است. برج گالاتا دارای 70 متر ارتفاع است و دارای کافه، رستوران سنتی و آسانسور می باشد.

    قلعه روملی حصار

گردشگران می توانند در نزدیکی تنگه بسفر و ساحل روملی، یکی از منحصر به فرد ترین قطعه های کشور ترکیه را مشاهده نمایند. این قطعه توسط سلطان محمد ساخته شده است و دیوار های آن به شکل مستطیل می باشد. علت ساخت این قلعه توسط سلطان محمد، جلوگیری از حمله احتمالی از طرف دریای سیاه بوده است. افراد در این قطعه می توانند به برج اصلی و 13 برج مراقبت آن بروند و از آنجا دیدن نمایند. البته اتاق های دیگری نیز در این قلعه وجود دارد که بازدید از آنها برای گردشگران آزاد است.

    کاخ دلمه باغچه

یکی از کاخ هایی که سلاطین عثمانی در آن حکومت می کردند، کاخ دلمه باغچه می باشد. این کاخ در قرن 19 با معماری تلفیقی عربی و اروپایی ساخته شد. اگر به دنبال جاذبه های گردشگری لوکس و جدید هستید، می توانید از این کاخ زیبا و مشهور در ترکیه دیدن کنید.

    مسجد رستم پاشا

یکی دیگر از مکان های گردشگری در ترکیه، مسجد رستم پاشا می باشد. در دوران عثمانی، رستم پاشا یکی از صدر اعظم های زرنگ و باهوش وقت، دستور داد تا به اسم خودش این مسجد با شکوه را بسازند. قدمت مسجد رستم پاشا به 500 سال پیش باز می گردد. کاشی کاری های درون این مسجد بسیار گران قیمت و با ارزش است. شما می توانید پس از ورود به این مکان باستانی معروف ترین کاشی آن را مشاهده نمایید. این  کاشی در سمت راست در ورودی اصلی قرار گرفته است.

روی این کاشی ارزشمند، مینیاتوری از کعبه که مربوط به 1050 سال پیش است به زیبایی کشیده شده است.

    کلیسای چورا

از دیگر جاذبه های گردشگری و تاریخی ترکیه، می توان به کلیسای چورا اشاره کرد. این کلیسا دارای معماری های منحصر به فرد و زیبایی است که از دوره بیزانس بر جای ماده است. این کلیسا چندان بزرگ نیست اما زیبایی های زیادی را در خود جای داده است.

    برج دختر

یکی دیگر از برج های زیبا که در نزدیکی سواحل استانبول واقع شده، برج دختر می باشد. داستان ها و افسانه های زیادی درباره این برج وجود دارد که نمی توان گفت کدامیک از آنها درست است. برج دختر گردشگران را با تاریخچه و داستان هایی که مربوط به آن است کاملا آشنا می کند. در دیواره های این برج آثار هنری و نقاشی هایی کشیده شده است که هر فردی را به وجد می آورد. قدمت این برج به سال 24 قبل از میلاد باز می گردد.

    تنگه بسفر

یکی از زیبا ترین تنگه ها در کشور ترکیه، تنگه بسفر است. این تنگه مرزی آبی میان آسیا و اروپا است که دریای سیاه و دریای مرمره را به یک دیگر پیوند می دهد. این تنگه چشم انداز های منحصر به فرد و زیبایی دارد و کشتی های تجاری زیادی از آن عبور می کند.

    خیابان استقلال

یکی از شلوغ ترین مناطق خرید در استانبول، خیابان استقلال است. این خیابان نمادین برای گردشگران بسیار جذاب می باشد؛ چرا که فروشگاه های متنوعی را در خود جای داده است. علاوه بر این کافه ها و رستوران هی زیبا با غذا ها و شیرینی های خوشمزه ای را در خود جای داده است.

    ترامواهای قرمز قدیمی

شهر استانبول وسایل نقلیه جذاب و بامزه ای دارد که یکی از آنها تراموا های قرمز و قدیمی هستند. گردشگران می توانند جهت گشت و گذار در این شهر زیبا، سوار یکی از این ترامواهای قدیمی شوند؛ چرا که این وسایل گشت و گذار در خیابان های استانبول را جذاب تر می کند.

    تفرحگاه مودا

گردشگران و مسافرانی که دوست دارند، استانبول را از زاویه دیگری مشاهده کنند، می توانند به تفریحگاه مودا بروند. این مکان زیبا دارای سواحل صخره ای منحصر به فردی است که گردشگران می توانند بر روی این صخره ها بشینند و بخش اروپایی استانبول را تماشا نمایند. این مکان به عنوان یکی از بهترین محله های کادیکوی به حساب می آید که مکان های گردشگری دیگری مثل مودا کااسی را نیز در خود جای داده است.

    کاخ و پارک ییلدیز

گردشگران و مسافرانی که دوست دارند، استانبول را از زاویه دیگری مشاهده کنند، می توانند به تفریحگاه مودا بروند. این مکان زیبا دارای سواحل صخره ای منحصر به فردی است که گردشگران می توانند بر روی این صخره ها بشینند و بخش اروپایی استانبول را تماشا نمایند. این مکان به عنوان یکی از بهترین محله های کادیکوی به حساب می آید که مکان های گردشگری دیگری مثل مودا کااسی را نیز در خود جای داده است.

بازکردن حساب بانکی در ترکیه با اقامت

همانطور که گفتیم، ترکیه یکی از کشور های همسایه ایران است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت داراست. متقاضیان که به ترکیه مهاجرت می کنند، معمولا به یک حساب بانکی برای انجام فعالیت های روزانه خود در این کشور نیاز دارند. همین امر نیز موجب شد تا ما این بخش از مقاله را برای شما عزیزان تدوین نماییم. افتتاح حساب بانکی در ترکیه و استفاده از امتیازات آن قوانین و مقررات منحصر به خود را داراست که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

انواع حساب بانکی بین الملل در ترکیه

متقاضیان برای اینکه بتوانند نقل و انتقالات مالی شان به صورت بین المللی انجام دهند، نیاز به حساب بانکی دارند که به صورت بین المللی باشد و با سایر بانک هایی که در کشور های دیگر قرار دارد، ارتباط داشته باشد. از آنجایی که کشور ایران با تحریم هایی مواجه هستند، این امکان را ندارند که با سایر بانک های کشور های دیگر در ارتباط باشند؛ اما کشور ترکیه این محدودیت ها را ندارد. معمولا افتتاح حساب در بانک های ترکیه به دو صورت انجام می گیرد که عبارت است از:

    افتتاح حساب شرکتی: افتتاح حساب شرکتی بدین صورت است که شما با ارائه مدارک مربوط به شرکت خودتان، اقدام به باز کردن حساب بین المللی شرکتی می نمایید. برای اینکار شما باید در ابتدا شرکتی را در ترکیه به ثبت برسانید و با ارائه مدارک مالی و قانونی آن به بانک از خدمات آن بهره مند شوید.

    افتتاح حساب شخصی: نوع دیگری از حساب های بانکی بین المللی در ترکیه، حساب شخصی می باشد. این روش برای افتتاح حساب افراد معمولی یا حقیقی می باشد. برخی از کشور ها برای افتتاح حساب در بانک هایشان قوانینی را مبنی بر شهروندی یا تابعیت قرار داده اند که تنها شهروندان آن کشور قادر به افتتاح حساب باشند. برخی دیگر از کشور ها نیز تنها با ارائه پاسپورت معتبر اجازه افتتاح حساب را به متقاضیان می دهند. البته افتتاح حساب با پاسپورت ممکن است محدودیت هایی را به همراه داشته باشد و متقاضی را از انجام برخی فعالیت های بانکی محروم سازد.

شرایط زندگی در ترکیه

کشور ترکیه از آنجایی که از لحاظ فرهنگی، مذهبی، موقعیت جغرافیایی و… شباهت های زیادی به ایران دارد، شرایط مناسبی هم برای مهاجرین ایرانی داراست. هزینه های پایین زندگی و وجود جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور موجب شده است که هر ساله به تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور افزوده شود. شرایط زندگی در ترکیه برای ایرانیان بسیار راحت تر از شرایط زندگی در کشور های اروپایی و آمریکایی می باشد؛ چرا که ترکیه از هر لحاظ شباهت های کوچک و بزرگی با ایران دارد.

شرایط کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که نیمی از آن در خاورمیانه و نیم دیگری از آن در اروپا واقع شده است و جز کشور های توسعه یافته به حساب می آید. حکومت این کشور بر اساس نظام جمهوری می باشد. موقعیت جغرافیایی ترکیه به گونه ای است که از 3 طرف به دریا های سیاه، جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای اژه راه دارد. ترکیه با کشور های ایران، ارمنستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان هم مرز می باشد. پایتخت ترکیه، آنکارا می باشد که همواره یکی از جاذبه های توریستی این کشور به حساب می آید.

از آنجایی که شرایط زندگی در ترکیه برای ایرانیان راحت می باشد، متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور را دارند. علاوه بر این، اجاره و خرید خانه در این کشور بسیار ارزان تر و راحت تر از کشور ایران می باشد.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم ترکیه

از آنجایی که بخشی از کشور ترکیه در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا واقع شده ، فرهنگ ترکیه تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی می باشد. یکی از آداب و رسوم مردم ترکیه، تغییر نام خانوادگی شان پس از ازدواج با همسرشان می باشد. برخلاف اروپایی ها، مردم ترکیه، علاقه زیادی به طولانی شدن روابط شان با یک دیگر دارند. این مورد موجب شده است که تعهد و پایبندی آنان طولانی تر و عمیق تر شود.

مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه

مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه و شرایطی که منجر به اخذ مجوز اقامتی به همراه خانواده می باشد شرایط خاص خود را دارد. لذا به شما پیشنهاد می گردد که قبل از این که اقدام به اخذ مجوز اقامت خانوادگی در کشور ترکیه بنمایید مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

مجوز اقامت ترکیه چیست؟

گرفتن مجوز اقامت برای آن دسته از شهروندان کشورهای دیگر که درصدد هستند بیش از مهلت اعتبار روادید و یا لغو روادید و یا بیش از ۹۰ روز در ترکیه بمانند، الزامی می باشد. البته لازم به ذکر است در صورتی که در طی شش ماه از تاریخ صدور مجوز اقامت ترکیه، مجوز مورد استفاده قرار نگیرد اعتبار آن از بین خواهد رفت.

تقاضای صدور مجوز اقامت که می توان در داخل ترکیه ماند

ماده ۲۲

تقاضای صدور اقامت، در مواقع ذیل به صورت مختص می تواند در استانداری ها ارایه گردد:

 1. در صورت درخواست و یا تصویب مقامات اداری و قضایی
 2. در صورتی که جدایی اتباع کشورهای خارجی از ترکیه ممکن و یا این که معقول نباشد.
 3. مجوزهای اقامت طولانی مدت
 4. مجوزهای اقامت دانشجویی
 5. مجوزهای اقامت با اهداف انسان دوستانه
 6. مجوزهای اقامت برای قربانیان تجارت انسان
 7. در صورت تقاضای تغییر مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه به مجوز اقامت کوتاه مدت
 8. تقاضاهایی جهت گرفتن مجوز اقامت برای فرزندانی که پدر و مادر آن ها در ترکیه مقیم بوده باشند.
 9. در صورتی که شرایط لازم برای صدور مجوز اقامت معتبر منتفی بوده باشد و یا به خاطر تغییر آن شرایط نیاز به تقاضای صدور مجوز اقامت مناسب با شرایط جدید اقامتی باشد.
 10. تقاضای صدور مجوز اقامت کوتاه مدت از سوی کسانی که دو مقطع از تحصیلات عالی خود را در ترکیه به پایان رسانیده باشند.

مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه

بر اساس ماده ۳۴ اتباع خارجی در کشور ترکیه، مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه به افراد زیر اعطاء می گردد:

 1. اتباع کشور ترکیه، افرادی که مشمول ماده ۲۸ قانون به شماره ۵۹۰۱ می باشند.
 2. اتباع خارجی که دارای یکی از انواع مجوزهای اقامتی می باشند و افرادی که دارای وضعیت حمایت ثانوی خواهند بود به مانند:
 • برای همسران خارجی
 • برای فرزند غیر رشید خارجی آن ها و یا همسران آن ها
 • برای فرزندان خارجی مهجور آن ها و یا همسران آن ها

مجوز اقامت خانوادگی که در ترکیه صادر می گردد به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت. آن چیزی که مهم است بدانید این است که مهلت مجوز اقامت خانوادگی به هیچ عنوان نمی تواند بیش از مهلت مجوز اقامت فردی باشد. ( اقامت فردی که درخواست اقامت خانوادگی داده است)

۳. در صورتی که فردی بر اساس قوانین کشور خود دارای چند همسر باشد در صورتی که بخواهد برای اقامت خانوادگی در ترکیه اقدام نماید فقط می تواند برای یکی از همسران خود مجوز دریافت نماید. این در حالی می باشد که متقاضی می تواند برای تمام فرزندان خود حتی فرزندانی که از دیگر همسران وی متولد شده باشند، درخواست اقمت نماید.

۴. دارنده مجوز اقامت خانوادگی تا سن ۱۸ سالگی می تواند بدون این که برای مجوز اقامت دانش آموزی اقدام نماید، در مدارس ترکیه ثبت نام نموده و تحصیل نماید.

۵. افرادی که حداقل سه سال با مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه زندگی کرده اند می توانند بعد از اتمام ۱۸ سالگی در ترکیه تقاضای مجوز اقامت کوتاه مدت بنمایند.

۶.در صورتی که به هنگام درخواست مجوز اقامت خانوادگی ، یکی از اولیای کودک در خارج از ترکیه باشند، لازم و ضروری می باشد که از وی اجازه نامه  محضری دریافت گردد.

۷. در صورتی که در زمان اقامت فرد در ترکیه اختلاف خانوادگی به وجود بیاید و به طلاق بیانجامد و حداقل فرد دارای ۳ سال سابقه اقامت در ترکیه با مجوز اقامت خانوادگی باشد، مجوز اقامت کوتاه مدت برای وی صادر خواهد گردید به شرطی که از طریق محاکم قضایی ثابت کند که طلاق همسر وی به دلیل خشونت خانوادگی بوده است.. در این صورت سابقه اقامت ۳ سال در ترکیه ضرورتی نخواهد داشت.

۸. در صورتی که فرد متقاضی اقامت خانوادگی فوت نماید افرادی که به واسطه وابستگی به وی موفق به اخذ مجوز اقامت شده بودند می توانند بدون هیچ گونه شروطی برای مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه اقدام نمایند.

شرایط درخواست مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه

برای درخواست مجوز اقامت خانوادگی ترکیه فرد درخواست کننده و متقاضی باید دارای شرایط اعلام شده در زیر باشد:

 1. در صورتی که مجموع درآمد فرد متقاضی از حداقل حقوق کمتر باشد، بایستی به صورت واضح مشخص گردد که هر یک از اعضای خانواده وی ماهانه کمتر از ۱/۳ را دریافت نمی کنند.
 2. لازم و ضروری است که تمام افراد و اعضای خانواده دارای بیمه سلامتی باشند و همگی دارای استانداردهای لازم برای بهداشت عمومی و امنیت باشند.
 3. فرد دارای گواهی عدم سوء پیشینه به خصوص برای در جرایمی که ثبات خانوادگی را مختل می نماید، باشد. این گواهی شامل ۵ سال اخیر می باشد.
 4. فرد متقاضی می بایستی حداقل به مدت یکسال در ترکیه اقامت داشته باشد.
 5. مشخصات فرد متقاضی می بایستی در سیستم ثبت آدرس به ثبت رسیده باشد.

افرادی که با هدف اقامت به همراه فرد حامی در خصوص تقاضای مجوز اقامت خانوادگی را داشته باشند، می بایستی دارای شرایط زیر باشند:

 • می بایستی اسنادو اطلاعات کافی در خصوص شمول فقره اول ماده ۳۴ را ارایه نمایند.
 • می بایستی اثبات نمایند که با یکی از افرادی که در فقره اول ماده ۳۴ ذکر شده است زندگی می نمایند یا این که قصد زندگی دارند.
 • بایستی ثابت نمایند که با هدف کسب مجوز اقامت خانوادگی اقدام به ازدواج ننموده اند.
 • هر کدام از همسران بایستی ۱۸ سال کامل را داشته باشند.
 • در خصوص مهاجران و افراد دارای وضعیت حمایتی ثانویه شرایط ذکر شده در فقره اول این ماده مصدان نخواهد داشت.

رد ابطال و یا عدم تمدید مجوز اقامت خانوادگی

ماده ۶

در موارد ذیل مجوز اقامت خانوادگی در این کشور صادر نمی گردد و در صورت صدور ابطال خواهد گردید و یا در صورت اتمام مهلت مقرر تمدید نخواهد شد:

 1. در شرایطی که شروط ذکر شده در فقره های اول و سوم ماده ۳۵ رعایت نگردد یا این که از بین برود.
 2. در شرایطی که پس از منتفی شدن شرایط اخذ مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه، مجوز اقامت کوتاه مدت صادر نگردد.
 3. در شرایطی که مشخص گردد دارنده مجوز اقامت خانوادگی، از موز صادر شده برای اهدافی مغایر با اهداف صدور این مجوز، استفاده کرده باشد.
 4. در شرایطی که متقاضی در طی یک سال اخیر بیش از ۱۸۰ روز را در خارج از ترکیه به سر برده باشد.

درخواست صدور مجوز اقامت خانوادگی از طریق ازدواج صوری

ماده ۳۷

 1. لازم به ذکر است که قبل از صدور و یا تمدید اقامت خانوادگی ظن معقولی وجود داشته باشد برای این که مشخص گردد آیا ازدواج مزبور به خاطر کسب اقامت مجوز اقامت صادر شده است یا نه؟ در صورتی که بعد از بررسی اثبات گردد که ازدواج با این قصد صورت پذیرفته است، از صدور مجوز اقامت خانوادگی اجتناب خواهد شد و یا در صورتی که قبلا صادر شده باشد ابطال خواهد شد.
 2. استانداری هر استان می تواند حتی در صورت صدور مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه بعد از به اثبات رسیدن صوری بودن ازدواج اقدام به منتفی بودن آن نماید.
 3. مجوزهای اقامتی که بر اساس ازدواج صوری به دست آمده باشند و مورد ابطال قرار بگیرد ، در محاسبه ایام اقامتی برای کسب مجوز اقامتی که در قانون پیش بینی شده اند به حساب نخواهد آمد.
دکمه بازگشت به بالا