عمومی

زبان مادری شناسامه ملت ها است/ ضرورت احیای فرهنگ بومی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید جلیل میر عظیمی ظهر سه شنبه در مهرواره بومی‌محلی «تی‌تی» در کانون رشت اظهار کرد: رونمایی از گنجینه‌های سرزمین مادری و آشناسازی نسل کودک و نوجوان با پیشینه و داشته‌های فرهنگی در اولویت قرار دارد.

وی به اهمیت پاسداشت فرهنگ بومی و محلی و مهم ارزیابی‌کردن صیانت از داشته‌های فرهنگی و زبان مادری تاکید کرد و افزود: زبان مادری شناسنامه ملت‌ها است.

میر عظیمی به لزوم صیانت و احیای فرهنگ بومی محلی تاکید کرد و ادامه داد: فرهنگ‌سازی در میان کودکان، نوجوانان و خانواده ضرورت دارد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزاری مهرواره «تی‌تی» گامی در همین مسیر عنوان کرد و افزود: گیلان زادگاه چهره‌هایی چون میرزا کوچک جنگلی، شیون فومنی، مجید سمیعی و… است که در عرصه‌های مختلف، نقش‌به سزایی در ارتقای جایگاه ایران و گیلان داشته‌اند.

وی تصریح کرد: وجود حرم مطهر امام‌زادگان در این استان، بیان‌گر وطن قرار گرفتن این دیار از سوی بزرگان و استقبال مردم گیلان از شخصیت‌های دینی است.

لازم به ذکر است؛ نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین استان از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر روزهای ۲ تا ۴ بهمن ۱۴۰۱ در رشت، میدان انتظام، کوچه نظام‌پزشکی، نگارخانه آفرینش اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان پذیرای علاقه‌مندان است.

دکمه بازگشت به بالا