فرهنگ و هنر

تدارک موزه «خیمه شب بازی» برای روز سینما تا چند خبر دیگر

همکاری خانه موزه «خیمه شب بازی ایران» برای برنامه‌ای برای روز سینما، خبری از جشنواره فیلم کوتاه تهران، خبرهای از تولید فیلم‌های کوتاه و… از جمله خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.

ستاره اسکندری از همکاری خانه موزه “خیمه شب بازی ایران” با جشنواره بین المللی جایزه “عکس پنج” در روز ملی سینما خبر داد.

تدارک موزه «خیمه شب بازی» برای موزه سینما تا چند خبر دیگر

به گزارش یومیر به نقل از روابط عمومی جشنواره، ستاره اسکندری بازیگر و کارگردان گفت: قرار است در روز ملی سینما خانه موزه “خیمه شب بازی ایران” با جشنواره بین المللی جایزه “عکس ۵” همکاری کند که این مراسم ۲۱ شهریور ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.
این کارگردان در ادامه بیان کرد: قرار است در این مراسم سینما را به روایت عروسک بازگو و معرفی کنیم و هدفمان این است میراث گذشته را به نسل جدید منتقل کنیم.
این بازیگر خاطرنشان کرد: مدتی است که خانه موزه “خیمه شب بازی ایران” را برای ماندگار ماندن سنت های از دست رفته و فراموش شده تاسیس کردیم زیرا خیمه شب بازی قدمت طولانی در بخش روایت گری فرهنگ ها و سنت کشور ما دارد.

وی افزود: مدیریت بخش خیمه شب بازی به عهده سیاوش ستاری بازیگر و کارگردان خوب کشورمان است. این مراسم با مضمون روابط در فرهنگ غنی ایران و ارتباط و تاثیر آن در سینمای ملی ما با گروهی مجرب در فضای باز خانه هنرمندان ایران از ساعت چهار برگزار می شود. 
این هنرمند در پایان گفت: این نمایش ۳۵ دقیقه است و مبارک نماد عروسک ایرانی در این مراسم حضور دارد. ما سالها است که با این گروه در مناطق محروم کشورمان از جمله سیستان و بلوستان کار خود را آغاز کرده ایم. حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.
 

فراخوان پخش جهانی تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران در جشنواره‌های معتبر بین المللی منتشر شد.

انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش و تولید فیلم کوتاه در کشور، به منظور پخش، بازاریابی و حضور جهانی منسجم و مؤثر تولیدات خود، قصد دارد به شیوه‌ای کارآمد و براساس پژوهش‌های علمی و تجربیات کارشناسان پخش جشنواره‌ای و بازارهای بین‌المللی، اقدام به پخش و بازاریابی آثار برگزیده خود کند.

در این راستا فیلم‌سازانی که آثارشان با حمایت انجمن سینمای جوانان ایران و از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون به تولید رسیده است، می‌توانند با در نظر داشتن شرایط ذیل برای ارسال درخواست خود در سامانه اقدام کنند:

دارا بودن استانداردهای متعارف فیلم کوتاه در حوزه‌های گوناگون مرتبط با فرم، محتوا و مخاطب
نداشتن سابقه نمایش اثر در جشنواره‌های جهانی
عدم قرارداد جاری با شرکت‌های پخش کننده

لازم به ذکر است در نخستین مرحله بررسی آثار متقاضی که توسط «شورای پخش و بازارهای جهانی» انجمن سینمای جوانان ایران صورت می‌پذیرد، تعدادی از تولیدات واجد شرایط به تشخیص این شورا انتخاب و برای پخش جشنواره‌ای و حضور آن‌ها در بازارهای جهانی اقدام خواهد شد.

مهلت ارسال درخواست‌ها برای پخش بین‌الملل فیلم‌های تولید شده در انجمن سینمای جوانان ایران، تا ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ است.

فیلم‌سازان می‌توانند با مراجعه به نشانی iycs.ir/distribution-form برای اقدام به پخش بین‌المللی فیلم کوتاه خود اقدام کنند.

«سرباز» به پایان راه رسید
فیلمبرداری فیلم کوتاه «سرباز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین ترک‌جوش به اتمام رسید. 

تدارک موزه «خیمه شب بازی» برای موزه سینما تا چند خبر دیگر

فیلم کوتاه «سرباز» به نویسندگی مشترک حسین ترک‌جوش و فرشاد یحیایی با تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین ترک‌جوش که به تازگی فیلمبرداری آن در محله امامزاده یحیی و احمدآباد مستوفی به پایان رسیده است، روی میز تدوین رفت.

«سرباز» پس از گذشت حدود یکسال از مراحل نگارش و پیش تولید برای یک هفته جلوی دوربین محمود عطشانی فیلمبرداری شد.  

ترک جوش در جدیدترین تجربه خود به سوژه‌ای خاص در فضای ملتهب دهه ۶۰ می‌پردازد که تدوین آن توسط سمانه دیبا آغاز شده است. 

صادق برقعی، منصور عربی، مهری آل‌آقا، مریم شعبانی، حسین ولی‌زاده، بیتا طائی، پیمان نوری، آراز خلجی، علی محمودی، آرین کبیری و مهدی فیاض بازیگران این اثر هستند. 
از دیگر عوامل «سرباز» عبارتند از بازنویسی فیلمنامه: حسین مهکام، مدیر فیلمبرداری: محمود عطشانی، دستیاران فیلمبرداری: ارسلان زارعی و کسری توکلی، مدیر تولید: سعید دلاوری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز:علی محمودی و آرین کبیری، صدابردار: مسعود شاهوردی، دستیار صدا: آرش هوجانی، طراح چهره‌پردازی: نیلوفر گوهردوست، دستیار گریم: مهناز حسینی، آهنگساز: خشایار چهاربچاری، منشی صحنه: مونا نجفی، طراح صحنه: مهدی حمیدی، طراح لباس: سعیده اصغری، عکاس: آتوسا امینی، مدیر روابط عمومی و مشاوررسانه: نگار امیری. 

فیلم کوتاه «سرباز» محصول باشگاه رویاد است.

فیلم کوتاه «شلته» روی میز تدوین
  
فیلم کوتاه «شلته» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی پوریا باقری روی میز تدوین رفت.

تدارک موزه «خیمه شب بازی» برای موزه سینما تا چند خبر دیگر

فیلم کوتاه «شلته» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی پوریا باقری پس از چهار جلسه فیلمبرداری در اطراف تهران به اتمام رسیده و این روزها روی میز تدوین عماد خدابخش است تا پس از سپری کردن مراحل فنی آماده نمایش شود.
در این فیلم که روایتی‌ست در هم گسیخته از اتفاقی واقعی و داستان نویسنده، مهتاب ثروتی، بابک والی، امیرحسین بیات، یسنا سورانی و سبحان کریمی به ایفای نقش می‌پردازند.
دیگر عوامل این فیلم کوتاه عبارت‌اند از: مجری طرح و مدیر تولید: جواد راهزانی، نویسندگان: پوریا باقری، وحید انجامی پناه، تدوین: عماد خدابخش، مدیر فیلمبرداری: وحید بیوته، طراح گریم: نوید فرح‌مرزی، طراح صحنه: رضا سلیمانی، طراح لباس: سارا دباغ، مدیر صدابرداری: میلاد ملکی، گروه کارگردانی: محمد جوانمردی، علی پالیزدار، سپیده بدلی، آهنگساز: سعید رضایی، منشی صحنه: رویا بابابیگی، مشاور کارگردان: ناصر عبدرضایی، استدی کم: شاهین شیرزادی، عکاس: اردلان آزرمی، فیلمبردار پشت صحنه: نیلوفر شیرین‌نیا، مدیر تدارکات: احسان میقانی، دستیاران فیلمبردار: ناصح عبدالهی، مهدی شاکری، دستیاران صحنه: سید مبین هاشمی، سید سبحان هاشمی، دستیاران گریم: غزاله صالحی، حمیدرضا مازیارافشار، دستیار لباس: عاطفه آراسته فرد، گروه تدارکات: برزو تقی‌نژاد، مهدی عبدی، مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا.

انتهای پیام 

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا