اجتماعیکسب و کار ایرانی

موقع انتخاب حلقه طلا بهتر است به چه نکاتی توجه شود؟

نکات ضروری که باید در هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج و عروسی بدانید

حلقه از طلاست تا ارزشمندی و ماندگاری عشق عروس و داماد به یکدیگر را نشان دهد و شکل آن حلقوی است زیرا حلقه به دور خودش می چرخد و هرگز انتهایی نخواهد داشت و نماد این است که علاقه ی عروس و داماد به هم پایانی ندارد. در دست داشتن حلقه نشانه ی تعهد داشتن زوج در طول زندگی به یکدیگر است و از آن جایی که زوج هرگز آن ها را از دست هایشان بیرون نمی آورند انتخاب حلقه امری مهم تلقی می شود.

در انتخاب حلقه دقت کنید قبل از خریدن آن کمی فکر کنید و ببینید دقیقا چه حلقه ای با چه ویژگی هایی می خواهید تا بتوانید راحت تر انتخاب کنید. همزمان به این نکته هم توجه نمایید که حلقه انتخابی شما با گوشواره حلقه ای بزرگ یا گوشواره امازون شما ست خواهد شد یا خیر.

فرق حلقه با انگشتر

توجه داشته باشید که حلقه با انگشتر فرق دارد. انگشترهای بزرگ و پرنگین حلقه به شمار نمی آیند ، حلقه معمولا ظریف است که گاهی بدون نگین و ساده است و گاهی روی آن یک ردیف نگین قرار دارد گاهی نیز می تواند یک نگین درشت روی آن کار شده باشد. اگر خیلی نسبت به طرح و نقشه ی حلقه ازدواج تان حساس هستید و مدل های موجود در بازار را نمی پسندید می توانید یک جواهر سازی معتبر پیدا کنید و حلقه ی مورد نظرتان را به او سفارش دهید. برای پیدا کردن مدل مورد نظرتان می توانید از قسمت مقالات سایت مدل های مختلف حلقه عروسی را جست و جو کنید.

 حلقه ساده یا پر نگین

اگر به دنبال یک حلقه ی ارزشمند هستید می توانید حلقه ای بخرید که نگین های درشت تر و کم تری داشته باشد. حلقه های تک نگین می توانند یک انتخاب ارزشمند باشند. در صورتی که حلقه ی شما نگین دارد حتما توجه کنید که هر نگین در یک قاب محکم شده باشد چون در غیر این صورت احتمال افتادن و جداشدن نگین ها بیشتر است. نگین هایی که با چسب چسبیده اند یا قاب محکمی ندارند ممکن است با ضربه و زمین خوردن از حلقه جدا شوند.

حلقه ای را انتخاب کنید که برای دست شما تنگ و کیپ نباشد چون شما می خواهید این حلقه را یک عمر به دست کنید و در طول این سال ها ممکن است کمی چاق شوید . معمولا حلقه را نیم سایز بزرگ تر از اندازه ی دست خریداری می کنند زیرا حلقه اگر گشاد هم باشد از دست تان لیز می خورد و می افتد.

بهترین حالت برای عروس خانم ها این است که یک حلقه ی ساده برای دم دست و انجام کارهای منزل و … بخرند و یک حلقه ی نگین دار (یک ردیف نگین یا یک نگین درشت ) برای زمانی که می خواهند به میهمانی بروند بخرند.

از خریدن حلقه هایی که گوشه ها و زائده های تیزی دارند بپرهیزید زیرا تیزی آن ها در هنگام کارهای روزانه و یا لباس پوشیدن به این سو و آن سو و حتی به پوست بدن گیر می کنند.

خریدن حلقه های جفت را برای آن هایی که به دنبال سمبولی برای ازدواج شان هستند توصیه می کنیم. مردم می توانند یک زوج را از روی حلقه های جفت شان در میهمانی ای که میهمان ها زیاد با یکدیگر آشنا نیستند بشناسند. البته هنگام خرید حلقه ی جفت دقت کنید که رنگ طلا سفید یا زرد بودن آن و شکل حلقه به دست هر دوی عروس و داماد بیاید و حلقه ی عروس کمی مردانه و حلقه ی داماد دارای خصوصیات زنانه نباشد.

   روش درست دست کردن حلقه

طریقه ی درست دست کردن حلقه در روز عقد بدین صورت است که دست چپ همسرتان را به آرامی در کف دست چپ خودتان بگذارید بدون آن که دستش را محکم گرفته یا به آن فشار آورید سپس با دو انگشت شست و سبابه ی راست تان حلقه را به آرامی در انگشت او بیندازید.

 نگهداری حلقه

حلقه نیاز به مراقبت دارد و برای این کار باید به چند نکته توجه کنید:

اولا حتی الامکان با حلقه دستشویی نروید و یا با آن ظرف نشویید زیرا احتمال افتادن نگین ، آلودگی و کدر شدن حلقه وجود دارد.

دوم این که هرگز حلقه را با صابون نشوئید زیرا شفافیت خود را از دست می دهد و جرم می گیرد . در صورت استفاده ی مکرر از حلقه تان بهتر است سالی یکبار آن را برای آبکاری به همان فروشگاهی بیرید که حلقه را از آن خریده اید تا مثل روز اول نو و شفاف شود.

 بورس طلا و جواهرات تهران

اگر در تهران زندگی می کنید باید مطلع باشید که بازار بزرگ تهران ، پاساژ میلاد نور ، کریمخان ، میدان محسنی و پاساژ قائم در میدان تجریش بورس طلا و جواهرات هستند. هنگام خرید حلقه خسیس نباشید و برای این بخش از ازدواج تان راحت تر هزینه کنید. زیرا حلقه نماد پیوند شما در تمام سال های عمرتان است و در بیش تر خانواده ها به صورت یادگاری نسل به نسل منتقل می شود. ضمنا اگر خیلی اقتصادی فکر می کنید می توانید از یک بعد دیگر نیز به آن نگاه کنید: حلقه از طلاست و طلا همیشه ارزشمند است و جز سرمایه و پس اندازهای ایرانیان محسوب می شود.

حک اسم یا تاریخ عروسی روی حلقه

اگر دوست داشته باشید می توانید تاریخ ازدواج تان و یا اسم خود و همسرتان را درون حلقه ی ازدواج تان حک کنید. امروزه اکثر طلا فروشی ها این کار را انجام می دهند و هزینه ی ناچیزی را در قبال این کار دریافت می کنند. البته بهتر است حلقه های تان را به بعضی از طلا فروشی که با دستگاه مخصوص این کار را انجام می دهند بسپارید. زیرا در بعضی از طلا فروشی ها این کار را با دست انجام می دهند که نه تنها زیبایی نخواهد داشت بلکه از ارزش حلقه تان نیز می کاهد.

اگر قصد خرید حلقه ی جفت داشتید از این که حلقه ی آقای داماد گران تر شد تعجب نکنید . معمولا حلقه ی آقایان به خاطر بزرگ بودن انگشتان شان طلای بیشتری دارد و در نهایت گران تر از حلقه ی خانم ها می شود.

چه زمانی برای خرید انگشتر طلا مناسب است؟

محدودیت زمانی خاصی برای خرید طلا وجود ندارد. اما بهتر است برای سایز درست انگشت خود در ساعات عصر برای خرید طلا اقدام نمائید. در این زمان دستها گرم بوده و سایز خودتان می باشند و کم و زیاد نمی شود. دراین صورت از نظر سایز بندی با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود.

برای خرید انگشتر طلا باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

به دو مدل زنانه و مردانه تقسیم می شود. وقتی می‌خواهید انگشتر طلا انتخاب کنید باید عوامل مختلفی مانند جنسیت،  تیپ فرد، جنس و نوع سنگ مورد استفاده در نگین انگشتر را در نظر بگیرید.  همچنین انگشترطلا باید با محیط و موقعیت مورد استفاده خود متناسب باشد. سایز انگشتر طلا یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب انگشتر طلا است. با توجه تغییر سایز انگشتان بهتر است انگشتر طلا را در ساعت های مختلف دست کنید تا به خوبی از سایز انگشتر طلا اطمینان خاطر داشته باشید.

راحتی دست و انگشتان خود را موقع استفاده از انگشتر طلا در نظر بگیرید. دقت داشته باشید انگشتری که تمام طول روز در دستتان است ممکن است با سایر اجسام برخورد کند. پس بهتر است چه در مورد رکاب و چه در مورد سنگ و نگین از انواع مقاوم آن استفاده کنید. ممکن است خرید انگشتر طلا برای استفاده در مجالس و مراسمات ویژه‌ای باشد.

چه انگشتر طلایی برای انگشت باریک و پهن مناسب است؟

مدل انگشتر طلا و رنگ انگشتر طلا تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد.  می‌توانید با مشاهده انواع انگشتر طلا در کنار یکدیگر بهترین انگشتر طلا را انتخاب کنید. اگر دستان شما کوچک است انگشتری برای دستان کوچک مناسب است که ابعاد کلی آن کوچک باشد. برای زیباتر شدن دستهای خود انگشتر طلایی انتخاب نمایید که سنگ های کوچک گرد، برش پرنسسی، بیضوی یا قلبی شکل داشته باشند.

اگر اندازه دست شما بزرگ است انگشترهای درشت و پر دستان شما را زیباتر می‌کند. اگر دارای انگشت پهن هستید انگشتر طلایی که نگین آنها پهن و بزرگِ بیضوی، تخم مرغی، مستطیلی یا زمردی باشد، مناسب می باشد. همچنین نگین های مثلثی و نامتقارن انگشتها را نازک تر و کوچکتر نشان می‌دهد.

مزیت خرید اینترنتی انگشتر طلا

در عصر جدید ارتباطات، اینترنت دیگر نه تنها راهی برای ارتباط و جستجو است. بلکه به عنوان مکان و فروشگاهی بزرگ با انتخاب های بسیار زیاد برای خرید طلا، خرید سکه و خرید سایر مصنوعات مرتبط با طلا است. بنابراین اگر شما قصد خرید انگشتر طلا از هر نوع داشته باشید با یک جستجو ساده می توانید در خصوص خرید طلا مورد نظر اقدام نمائید. خرید اینترنتی طلا و جواهرات به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام پذیر است. دیگر لازم نیست یک روز یا چندین ساعت را به گردش در بازار طلا برای خرید طلا سپری کنید. حتی از محل کار و منزل خود هم در هر ساعتی از شبانه روز می توانید طلای مورد خود را سفارش داده و در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

نکات مهم در خرید اینترنتی انگشتر طلا

خرید اینترنتی طلا و انگشتر طلا دارای مزایای زیادی نسبت به مراجعه حضوری به طلافروشی است. در عین حال رعایت برخی نکات در هنگام سفارش و خرید طلا انگشتر یا هر نوع طلا و جواهر دیگری الزامی است:

الف: انتخاب سایز انگشتر طلا در خرید اینترنتی

سایز انگشتر یکی از موضوعات مهم پس از انتخاب نوع انگشتر طلا برای خرید طلا است. انگشتر انتخابی نباید بسیار تنگ و یا بسیار گشاد باشد چون در هر دو حالت هم از زیبایی انگشتر می کاهد و هم احتمال گم شدن آن وجود دارد. تیم جواهری پرسته راهنمایی و اطلاعات کافی و مورد نیاز را به همراهان عزیز خود ارائه می دهد.

ب: انتخاب رنگ انگشتر طلا در خرید اینترنتی

رنگ طلا موضوع مهم دیگر در خریدطلا غیر حضوری است. طلا در رنگ های مختلف مانند طلای زرد، طلا سفید و رزگلد طراحی و تولید می شود. هر کدام از این رنگ ها طرفداران خود را دارند و هر کدام نیز با رنگی منحصر به فرد ست می شوند. هنگام خرید انگشتر طلا چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری حتما تطابق رنگ طلا با رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و از فروشنده مشاوره بگیرید.

ج: پرداخت هزینه انگشتر طلا به صورت اینترنتی

علاوه بر میزان هزینه، نحوه پرداخت اینترنتی و امنیت آن نیز از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. در گالری جواهری پرسته شما پس از بررسی و انتخاب و ثبت سفارش طلای مورد نظر به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می شوید. اطمینان داشته باشید درگاه پرداخت اینترنتی مجموعه جواهری پرسته بسیار امن است. بنابراین شما می توانید با اطمینان  در خصوص خرید طلا و سایر مصنوعات مرتبط با طلا اقدام نمائید.

سخن پایانی

تمام موارد گفته شده را در زمان خرید انگشتر طلا و ارزیابی مظنه طلا در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ابتدا بررسی کنید دنبال چه نوع طلا و به چه قیمتی هستید. مدل‌های مختلف انگشتر طلا و تفاوت قیمت آنها بر اساس بودجه شما موضوع مهم و تعیین کننده است. در زمان خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، طلای بدون اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا از گالری های قابل اعتماد و طلافروشی های دارای مجوز کسب و کار از اقدام نمائید.

دکمه بازگشت به بالا