فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

فرش سجاده ای در تهران از سجاده کارپت کاشان با بهترین کیفیت

خرید فرش سجاده ای در تهران

فرش سجاده ای تهران از سجاده کارپت کاشان با بهترین کیفیت: همان طور که می دانید تهران بیشتر مرکزی برای هایپرها و فروشگاه های مختلفی که انواع محصولات را از سراسر کشور تهیه کرده و عرضه می کنند. به طور خاص و ویژه کارخانه تولید فرش ماشینی در تهران وجود ندارد و شما برای خرید فرش سجاده ای در تهران، می توانید تنها به فروشگاه ها مراجعه کنید.

اما خرید مستقیم از درب کارخانه، مزایای بسیاری دارد. در کنار تنوع بالا، شما می توانید ابعاد دلخواهتان را سفارش دهید و با حذف واسطه ها قیمت کمتری را بپردازید.

سجاده فرش کاشان یا مشهد؟

همانطور که پیش تر گفتیم، برای انتخاب فرش سجاده ای در تهران حق انتخاب زیادی ندارید. بیشتر کارخانه های تولید فرش مسجد در کاشان یا مشهد هستند و ممکن است هیئت امنای مساجد و اماکن متبرکه دچاز تردید شوند که خرید فرش نمازخانه از کدام شهر بهتر است؟

واقعیت این است که اگر بخواهیم از لحاظ کیفیت بافت مقایسه کنیم، تقاوتی ندارد. شرکت های تولید فرش سجاده ای ماشینی این امکان را دارند که فرش نماز را با انواع الیاف تولید کنند و این بستگی به انتخاب شما دارد. اما در زمینه قیمت، شما می توانید سجاده فرش را در کاشان با قیمت متعادل تری تهیه کنید. این موضوع دو دلیل دارد:

– کارخانه تولید فرش سجاده ای در مشهد به طور تخصصی وجود ندارد اما در کاشان کارخانه هایی هستند که انحصارا و به صورت ویژه و تخصی فقط فرش های رولی ویزه اماکن متبرکه تولید می کنند. رنگبندی های متنوع سجاده فرش ها امکان انتخاب بهتری به شما می دهد. در کل به دلیل رقابتی که بین شرکت های مختلف در کاشا نوجود دارد، قیمت نهایی کمتر خواهد بود.

– برای هزینه های حمل و نقل هم قیمت تمام شده برای شما کمتر است. چرا که کاشان از لحاظ جغرافیایی تقریبا در مرکز کشور بوده و امکان دسترسی به استان های مختلف سریع تر است. بنابراین ما برای خرید فرش سجاده ای در تهران، مراجعه به کاشان و تهیه فرش سجاده ای در تهران از سجاده کارپت کاشان با بهترین کیفیت را پیشنهاد می دهیم.

انواع طرح فرش سجاده ای مسجد

سجاده فرش نماز به دو دسته اصلی محرابی و غیر محرابی تقسیم می شود.

– سجاده فرش محرابی: واژه محرابی در حقیقت از صنعت فرش دستبافت به فرش ماشینی راه پیدا کرده است. طرح محرابی روی فرش از نقش های قدیمی و اصلی طراحی فرش ایرانی است. در طرح های سجاده فرش دستبافت می توانید نقش محراب را ببینیم که با ظرافت و زیبایی خاصی طراحی و بافته شده است.

برای فرش های ماشینی معمولی از طرح محراب استفاده نمی شود و این طرح تنها برای سجاده فرش نماز و فرش مسجد استفاده می شود. از این رو عموم مردم فرش محرابی را معادل سجاده فرش می دانند. مساجد و اماکن مذهبی ترجیح می دهند برای مفروش کردن فضای مدنظرشان از فرش سجاده ای محرابی استفاده کنند چون حال و هوای معنوی بهتری دارد.

– سجاده فرش غیر محرابی: فرش سجاده ای غیر محرابی خود به دو بخش تقسیم می شود: فرش تشریفات یا فرش قرمز و فرش یکپارچه. فرش تشریفات با دو حاشیه ساده طراحی می شود و یا بعضا نقشه های افشان دارد. از این نوع فرش بیشتر برای اماکن مذهبی – حسینیه ها – امامزاده ها استفاده می شود. از فرش قرمز نیز برای سالن های اجلاس، رستوران ها و راهروی هتل ها استفاده می شود.

نکته ای که در رابطه با خرید فرش سجاده ای در تهران لازم است بدانید این است که سجاده فرش های نماز عموما ساده هستند نه گل برجسته. انتخاب فرش نماز غیربرجسته برای مسجد مناسب تر است. سادگی در فضای معنوی، حس بهتری را به نمازگزاران خواهد داد.

سجاده فرش با چه جنس نخ و چه رنگی بهتر است؟

متخصصین و کارشناسان معتقدند بهترین نوع نخ، نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده است. فرش های سجاده ای با انواع شانه و تراکم در بازار موجودند، اما پیشنهاد ما تهیه فرش 500 شانه و یا 700 شانه تراکم پایین است تا از نرمی و لطافت لازم برخوردار باشد.

برای انتخاب رنگ نیز بهتر است از رنگ های سبز و یا آبی استفاده شود. چرا که این دو رنگ حال و هوای معنوی بهتری دارند. رنگ سبز از گذشته رنگی مقدس بوده و رنگ آبی نیز در کاشیکاری های مساجد و اماکن متبرکه بسیار استفاده می شود و فرش آبی در کنار این کاشی ها هماهنگی خوبی ایجاد می کند.

برای تهیه سجاده فرش نفیس و فرش سجاده ای در تهران از سجاده کارپت کاشان با بهترین کیفیت می توانید با متخصصین این مجموعه در ارتباط باشید: 09133617256 آقای مهندس سلمانی

 

منبع: سجاده کارپت (https://narsiscarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا