علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

هزینه و قیمت تزریق ژل در رشت ( صورت و لب )

عوامل موثر در هزینه تزریق ژل

جزو بهترین روش‌های کلینیکال برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی می‌باشد. این ژل‌ها حاوی ۳ ماده طبیعی به نام‌های ، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت هستند که وظیفه آن‌ها و جوانسازی آن است. این ژل‌ها به طور موقتی به پوست تزریق می‌شوند تا عملکرد این ۳ نوع ماده را در بدن بهبود بخشند. سوالات متداولی در خصوص هزینه تزریق ژل لب در رشت به صورت پرسیده می‌شود. از این رو، قصد داریم تا در ادامه چند مورد تاثیرگذار بر قیمت تزریق ژل را معرفی می‌کنیم.

نوع ژل تزریقی

 ژل لب رشت انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی خاص خود هستند. این ژل‌ها شامل ژل رستیلن، ژوویدرم، اسکالپترا، هیلافرم، رادیس و کاپتیک می‌شوند که ماندگاری هریک متفاوت است. ژل‌های رستیلن از مواد غیرحیوانی ساخته شده و میزان ماندگاری آن‌ها بین ۶ الی ۱۲ ماه است. ژل‌های ژوویدرم نیز مانند رستیلن‌ها برای جوانسازی پوست کاربرد دارند و نزدیک ۱ الی ۲ سال می‌توانند بر روی پوست بمانند. هزینه تزریق این ژل‌ها بستگی به مقدار استفاده و میزان ماندگاری متفاوت بوده و به ازای هر سی سی بین ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان متغیر می‌باشد. (بهار ۱۴۰۰)

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت ارز و وارداتی بودن ژل ها، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی (۵۴۵۰۳-۰۲۱) قیمت ها را استعلام بفرمایید.

توجه داشته باشید که هرگز برای تزریق ژل به کلینیک‌های غیر معتبر و آرایشگاه‌ها مراجعه نکنید. درست است که هزینه تزریق ژل در برخی از کلینیک‌ها ارزان است، اما این دلیل نمی‌شود که کیفیت کار بالا باشد. متاسفانه، ژل‌های تقلبی به طور فله‌ای در بسیاری از مناطق کشور به صورت بازار سیاه با قیمت‌های ارزان فروخته می‌شود. از این رو، هرگز به کلینیک‌های و آرایشگاه‌های نامعتبر اعتماد نکنید.

تاثیر مقدار مورد نیاز در هزینه تزریق ژل

یکی از مهمترین عوامل موثر بر تعیین قیمت تزریق ژل لب در رشت ، میزان مورد نیاز برای تزریق می‌باشد. طبیعتا، مقدار مورد نیاز نقاط مختلف صورت جهت تزریق متفاوت بوده و همین امر بر قیمت آن تاثیر گذاشته است. به طور مثال، لب‌ها به دلیل حجم کم خود نیازی به تزریق ژل زیادی ندارند و اصولا ۱ سی‌سی کافی است. اما، گونه‌ها به دلیل وسعت بیشتر خود نیاز بیشتری به ژل دارند. بنابراین، هر چه مقدار بیشتری ژل به بدن تزریق شود هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد؛ چرا که پزشک مجبور است وقت بیشتری برای تزریق بگذارد و دستمزد بالاتری هم می گیرد و مواد مصرفی بیشتری هم استفاده می شود.

ماندگاری

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق ژل، میزان ماندگاری آن است. ژل‌های تزریقی به دلیل موقتی بودن خود محبوبیت زیادی نزد مردم دارند؛ چراکه در صورت پشیمانی می‌توانند با تزریق آنزیم بلافاصله آن را از بین برده و نواحی تزریق‌ شده را به حالت اولیه بازگردانند. معمولا بین ۶ الی ۲ سال است و اگر به درستی مراقبت شوند حتی بیشتر هم عمر می‌کنند. طبیعتا، هر چه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

توصیه می‌شود تا حد امکان از ژل‌های دائمی استفاده نکنید. ژل‌های دائمی به دلیل‌ آنکه جذب پوست می‌شوند، در صورت پشیمانی خیلی سخت از بین می‌روند و ممکن است نواحی تزریق‌شده دیگر مثل حالت قبل نشوند. اما، ژل‌های موقتی بدون هیچی عوارضی به راحتی از بین می‌روند و در صورت نارضایتی افراد تنها با تزریق محلول‌های خاص ظرف چند روز خاصیت خود را از دست می‌دهند.

دستمزد پزشک

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه تزریق ژل دستمزد پزشک و خدمات کلینیک است. معمولا، قبل از انجام عمل پزشک و بیمار یک جلسه همدیگر را ملاقات می‌کنند تا از انتظارت هم مطلع شوند. پزشک نوع پوست بیمار را بررسی و مطابق با آن بهترین گزینه را برای درمان تجویز می‌کند. ممکن است به دلیل وسعت ناحیه مورد نظر، پزشک چند جلسه درمانی را تجویز کند تا خطری بیمار را تهدید نکند.

در برخی از مواقع ممکن است حجم ژل‌های تزریقی زیاد باشند که پزشک نمی‌تواند در یک جلسه آن را به منافذ پوست تزریق کند؛ از این رو، ۱ الی ۲ جلسه دیگر را تجویز کرده تا فرایند عمل به خوبی طی شود. در حالت کلی و با در نظر گرفتن خدماتی که کلینیک ارائه می‌دهد، دستمزد پزشک و کلینیک به ازای هر سی سی حدود ۴۰۰ هزار الی ۵۰۰ هزار تومان می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل

مراقبت‌های بعد از عمل نیز در هزینه تزریق ژل تاثیرگذارند. ممکن است برای کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل، پزشک داروهای تقویتی مختلفی تجویز کند. توجه داشته باشید که مصرف این داروها واجب بوده و در صورت عدم استفاده روند بهبودی به تاخیر می‌افتد. همچنین، برای شادابی و جوانسازی پوست بهتر است از کرم‌های مرطوب‌کننده نیز استفاده شود که این موضوع می‌تواند در هزینه‌های تزریق موثر باشد.

بسیاری از افراد در انتخاب روش‌های جوانسازی پوست دچار سردرگمی شده و نمی‌دانند که از بین چندین روش موثر کدامیک را انتخاب کنند. برای این کار بهتر است به پزشکان و کلینک‌های معتبر مثل کلینیک خانه سفید تهران مراجعه کرده تا پس از معاینه، بهترین روش را به شما معرفی کنند. تزریق ژل جزو بهترین گزینه‌های درمانی بوده و اغلب پزشکان آن را تجویز می‌کنند. هزینه این روش، بستگی به عوامل مختلفی دارد و دستمزد پزشک، ماندگاری ژل، میزان تزریق و غیره بر آن تاثیرگذار هستند

تزریق فیلر در رشت، در ناحیه گونه ها به چه صورت است؟

از بین رفتن حجم گونه ها باعث می شود که فرد پیرتر به نظر برسد. با افزایش سن، کم کم پوست روی گونه ها شل و افتاده می شود. در این حالت از روش تزریق ژل برای جبران کمبود حجم گونه ها استفاده می شود. روش های مختلفی برای برجسته سازی گونه ها وجود دارد. قرار دادن پروتز در داخل گونه ها و جزء این روش ها است. تزریق چربی گزینه بهتری نسبت به این دو روش است و دوام بیشتری دارد. در کلینیک های مجهز تهران هر سه روش به بهترین صورت ممکن انجام می شود.

تزریق ژل در رشت در ناحیه چشم

وجود تیرگی ها و ورم در قسمت زیر چشم ها و افتادگی پلک ها از مشکلات رایج افراد می باشد که ممکن است به دلایل متعددی ایجاد شود. امروزه روش های نوینی در اصلاح این مشکل زیبایی مطرح شده است.

تزریق ژل یکی از این روش ها است که به وسیله کلاژن سازی باعث از بین رفتن تیرگی ها می شود. تزریق چربی هم جز این روش های نوین است که دوام بیشتری هم دارد. چشم جز اعضای حساس بدن می باشد و هنگام تزریق در این قسمت باید با دقت زیادی این کار را انجام داد زیرا ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به چشمتان وارد شود.

نکاتی که باید در مورد تزریق فیلر در رشت دانست

۱- تزریق ژل یک روش ساده است ولی آنقدرها هم ارزان نیست. اگر در انجام این روش به مقدار زیادی ژل نیاز باشد، مطمئنا هزینه بالایی در بر خواهد داشت که ممکن است هر کسی نتواند این تزریق را انجام دهد. به عنوان مثال، تزریق یک سی سی ژل لب برای افرادی که لب های خیلی کوچکی دارند، کافی نیست و حجم آن نمی تواند شما را راضی کند.

باید به این نکته اشاره کنیم که برای افراد بالای ۵۰ سال نمی توان افتادگی های صورت و گردن را فقط به وسیله تزریق ژل برطرف کرد. عمل لیفتینگ هم در کنار آن باید انجام شود تا نتیجه ای مطلوب حاصل شود. در کلینیک های زیبایی تهران، روش های نوین برای حل مشکلات زیبایی شما، موجود است.

۲ – علاوه بر ماده ای که در تزریق استفاده می شود، نحوه تزریق آن هم بسیار مهم است. این موضوع با مهارت و تجربه پزشک مرتبط است. با کوچک ترین اشتباه، ممکن است سلامتی شما به خطر بیفتد و با آسیب های جدی روبه رو شوید. در شهرستان رشت، ممکن است در برخی کلینیک ها موادی بی کیفیت استفاده شده و قیمت پایین این ژل ها شما را فریب دهد. ولی باید بگوییم این انتخاب نادرست می تواند زمینه را برای بروز هرگونه آسیبی آماده کند. به عنوان مثال عفونت های شدید، جابجایی ژل تزریق شده در زیر پوست که باعث دفرمه شدن صورتتان خواهد شد؛ بنابراین توصیه می کنیم به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

۳ – خطوط میمیک در افرادی که دارای پوستی چرب هستند، عمیق تر است و همچنین پوست این افراد ضخیم تر می باشد؛ بنابراین اگر در مرحله تزریق، برای پر شدن این خط های عمیق از مواد بیشتری استفاده شود، مواد در زیر پوست به حالت گلوله گلوله درآمده و پخش نمی شود و تلاش برای باز کرن این گلوله ها باعث ایجاد عفونت های شدید خواهد شد.

در این گونه پوست ها بهتر است به کمک مواد لایه بردار، از ضخامت پوست کمی کاسته شده و نازک تر شود. سپس می توان از تزریق ژل استفاده کرد. این موضوع به تخصص پزشک وابسته است و در مراکز تخصصی زیبایی در تهران، با توجه به نوع پوستتان این تزریق به بهترین شکل انجام خواهد شد.

۴ – در برخی موارد به خصوص در مواردی که سن افراد کمی بالاتر است، تزریق ژل توصیه نمی شود. به دلیل نازک بودن پوست این افراد، ذخیره سازی این مواد در داخل بافت ها مشکل است و بعد از مدت کمی از بین خواهد رفت. در این شرایط به افراد متقاضی توصیه می شود تزریق چربی را انجام دهند که بسیار مطلوب تر خواهد بود.

۵ – ضخامت پوست در نقاط مختلف صورت، متفاوت است؛ بنابراین باید متناسب با آن نقطه میزان مواد تزریقی تعیین شود. به عنوان مثال، میزان مواد تزریق شده در قسمت بینی و لب کاملا متفاوت است. همچنین هنگام تزریق مواد زیاد برای از بین بردن خطوط عمیق، باعث عمیق تر شدن آن خواهد شد. اگر به این موارد توجه نشود نتیجه رضایت بخشی در انتظار شما نخواهد بود.

چرا تزریق ژل باید توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود؟

همانطور که برای انجام هرکار دیگری باید به متخصص آن مراجعه کرد برای انواع تزریق به صورت که یکی از مهم‌ترین بخش‌های بدن و در واقع آیینه‌ی ظاهر شماست باید به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید. تردیدی نیست که مراجعه به پزشک متخصص زیبایی که برای استفاده از ژل‌های قابل تزریق آموزش آکادمیک لازم دیده و این کار را روی انواع چهره‌ها انجام داده است، می‌تواند در حفظ طبیعی بودن تغییرات ظاهری و رضایت شما در نتیجه‌ی مطلوبی که به دنبال آن هستید، کمک بسزایی باشد.

قیمت تزریق ژل در رشت چقدر است؟

در رشت، به میزان و کیفیت مواد استفاده شده دارد. همچنین قیمت کلینیک ها متفاوت است و باید به دقت بررسی کنید. برخی از مراکز فرصت طلب با ارائه خدمات ارزان ولی بی کیفیت در صدد فریب افراد هستند که ممکن است عوارض جدی برایتان به همراه داشته باشد. در تهران، برخی کلینیک های تخصصی از همان ابتدای ورود تا مرخصی شدن افراد، خدماتی در بالاترین سطح ارائه می دهند. پس دقت بیشتری در گرفتن تصمیم های خود داشته باشید.

برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی مطلوب روی چهره‌تان چقدر باید صبر کنید؟

پس از تزریق فیلرها و تزریق بوتاکس مقداری زمان می‌برد تا نتیجه‌ی نهایی را روی چهره‌تان مشاهده کنید. بنابراین باید پیش از تزریق برنامه‌ریزی کنید.

تاثیر فیلرها فورا پس از انجام تزریق قابل مشاهده است (وجود تورم بستگی به بافت قسمتی دارد که تزریق را انجام داده‌اید) و بین 9 تا 24 ماه ماندگاری دارد (که این هم بسته به نوع موادی که استفاده شده و ناحیه‌ای که تزریق روی آن صورت گرفته متفاوت است).

از طرف دیگر، بوتاکس یا تزریقهایی که برای برطرف کردن چروک انجام می‌گیرد ممکن است اولین اثرات خود را چند روز پس از تزریق نشان دهد یا حتی 7 تا 14 روز تا نشان دادن تاثیر کامل طول بکشد.

اگر مصمم هستید که برای زیباتر کردن چهره‌ی خود گامی بردارید، با رعایت نکات بالا می‌توانید با خیال راحت اقدام کنید؛ زیبایی حق شماست!

دکمه بازگشت به بالا