علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

انتخاب رشته بدون کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور یکی از مراحل حیاتی در زندگی دانش‌آموزان است. در این مرحله، با کمک مشاوران تحصیلی و متخصصان، دانش‌آموزان با تحلیل مهارت‌ها، علاقه‌ها و توانمندی‌های خود، بهترین رشته تحصیلی برای ورود به دانشگاه را انتخاب می‌کنند. مشاوره انتخاب رشته کنکور شامل بررسی دروس مورد نیاز رشته‌ها، توانمندی‌های لازم و فرصت‌های شغلی مرتبط است. با استفاده از مشاوره انتخاب رشته، دانش‌آموزان می‌توانند با آگاهی کامل از رشته‌های مختلف، رشته مورد نظر خود را با اطمینان و اطلاعات دقیق انتخاب کنند. این مرحله مهم، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در آینده، در رشته‌ای که با علاقه و استعداد خود انتخاب کرده‌اند، موفق و مؤثر باشند.

برخی از داوطلبان تحصیل در مقاطع دانشگاهی، به دلایل مختلف ممکن است در کنکور شرکت نکرده باشند و یا نتیجه مطلوب را کسب ننموده باشند، با این حال مجاز نبودن برای ادامه تحصیل، عقب افتادن از تحصیل و … می تواند آسیب جدی ای به داوطلب در این مسیر بزند. پذیرش بدون کنکور در دانشگاه ها بهترین گزینه برای این افراد می باشد. متقاضیان واجد شرایط می توانند ضمن ثبت نام و پذیرش به ادامه تحصیل بدون ایجاد وقفه و یا محرومیت تا دوره بعدی بپردازند.

لازم است هر داوطلب با مراجعه به سایت سازمان سنجش در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری پس از مطالعه شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری سال جاری، نسبت به ثبت نام بدون کنکور سراسری خود و انتخاب رشته اقدام نمایند. لذا به منظور اطلاع داوطلبان از جزئیات نام نویسی و پذیرش دانشگاه های بدون آزمون سراسری در سال تحصیلی پیش رو، در ادامه این مقاله جزئیات شرایط، مدارک لازم ، زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را ارائه داده ایم.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است، ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری، سالیانه 2 بار برای ورودی مهر و بهمن انجام می شود. معمولا ثبت نام پذیرش دانشجویان ورودی مهر از مرداد ماه و ثبت نام پذیرش داوطلبان متقاضی نیمسال تحصیلی بهمن از اواخر آذر ماه آغاز می شود.

در حال حاضر با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص  و طبق مندرجات دفترچه کنکور، ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ورودی مهر پس از اعلام نتایج اولیه کنکور خواهد بود اما هنوز زمان دقیق آن اعلام نشده است. به محض اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

مطابق روند ثبت نام سال گذشته،  برای ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی و برای ورودی بهمن متغیر می باشد یعنی برخی از سال ها ثبت نام ورودی بهمن اینترنتی بوده و برای سال های دیگر ثبت نام به صورت حضوری و در واحد های دانشگاهی بوده است.

لذا با استناد به این موضوع ثبت نام ورودی نیمسال اول بهمن سال تحصیلی جاری نیز به صورت اینترنتی انجام می شود. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری باید به مراجعه کرده و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته را تکمیل کنند.

پرداخت هزینه مقرر ثبت نام از درگاه های بانکی پرداخت الکترونیک و تهیه کارت اعتباری ثبت نام

ورود به لینک ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری

بارگزاری فایل اسکن شده عکس 3 * 4

تکمیل فرم مشخصات فردی و آموزشی مطابق مدارک و مستندات

انتخاب حداکثر 100 رشته محل

لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن در این قسمت فعال می شود.

اگر شما نیاز دارید که از میزان هزینه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مطلع بشین، پیشنهاد می کنیم که به لینک زیر مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

داوطلبان علاوه بر داشتن  باید واجد شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده برای پذیرش بدون آزمون دانشجویان باشند. در ادامه مهم ترین شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را ارائه شده است.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

عدم عناد و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

پذیرش مقررات دانشگاه

عدم سابقه کیفری و فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

محرومیت پذیرفته شدگان دوره روزانه سال 1401

نداشتن منع نظام وظیفه برای آقایان

حق انتخاب رشته حداکثر در 100 رشته محل

ارائه تعهدنامه مبنی بر تحصیل در یک رشته محل قبولی

 پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته های نظری و معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان فنی حرفه ای و کار دانش

داوطلبانی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ورودی نیمسال اول و یا نیمسال تحصیلی دوم خود را انجام داده اما نیازمند ویرایش اطلاعات خود هستند می توانند برای اطلاع از جزئیات مقاله زیر را مطالعه کنند.

دانشگاه فرهنگیان، به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی در کشور، سالانه مصاحبه‌هایی برای ورود دانشجویان جدید برگزار می‌کند. این مصاحبه‌ها با هدف ارزیابی مهارت‌ها، دانش و توانایی‌های عمومی افراد در زمینه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد. در این مقاله، به بررسی سوالات مصاحبه فرهنگیان و راهنمایی‌هایی برای پاسخگویی بهتر به این سوالات خواهیم پرداخت.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

در نظر داشته باشید عنوان بدون کنکور در مدرک فارغ التحصیلی داوطلبان قید نمی شود و شهریه دانشگاه های شهریه پرداز سراسری اعم از دوره های نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگران (بین الملل)، غیرانتفاعی و پیام نور در پذیرش با آزمون و بدون آزمون تفاوتی با هم ندارند.

افرادی که در مقاطع دانشگاهی بدون کنکور ثبت نام می کنند نیز می توانند از امکانات متنوعی که در اختیار دانشجویی قرار میگیرد استفاده نمایند از جمله این امکانات می توان به اشاره نمود. با دریافت این کارت می توان برای حمل و نقل با مترو و شارژ کارت بلیط هزینه کمتری را پرداخت نمود.

در نظر داشته باشید علی رغم اطلاع رسانی های مختلف سایت ها و موسسات مختلف مبنی بر ثبت نام بدون کنکور پرستاری و یا سایر رشته های پرطرفدار پزشکی و پیراپزشکی این موضوع به هیچ عنوان صحت نداشته و صرفا جهت گمراه کردن متقاضیان و کلاهبرداری می باشد. می توانید ابتدا لیست رشته های بدون کنکور رشته تجربی را مطالعه نمایید.

 داوطلبان پس از مطالعه و بررسی لیست رشته های بدون کنکور سراسری مثل رشته های بدون کنکور ریاضی، لیست رشته های دانشگاه پردیس خودگردان، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و لیست رشته های دانشگاه پیام نور می توانند پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون آزمون سراسری مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

داوطلبان می توانند اطلاعات مورد نیاز در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را از طریق مطالعه دفترچه ثبت نام به دست آوزند. به همین جهت می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند.

در نظر داشته باشید مشاوران سامانه مشاوره تحصیلی درس جت آماده هستند تا به تمام سوالات شما درباره ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری پاسخ دهند. شما می توانید با استفاده از سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی درس جت با مشاوران حرفه ای این مرکز در ارتباط باشید. همچنین می توانید با عضویت در کانال تلگرام و دنبال کردن صفحه اینستاگرام کنکور سراسری درس جت از آخرین اخبار و تغییرات این حوزه مطلع گردید.

مشاوره کنکور درس جت یکی از عوامل مؤثر در تحقق رویاهای دانش‌آموزان است. در این فرآیند، مشاوران کنکور با استفاده از تخصص و تجربه خود، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با استراتژی‌های مناسب، درس خواندن هوشمندانه و بهره‌گیری از جدیدترین روش‌ها موفقیت خود را در آزمون کنکور تضمین کنند. با توجه به نیازها و قوت‌های هر دانش‌آموز، مشاوران کنکور برنامه‌هایی تنظیم می‌کنند که از جمله درس‌های کلیدی و راهبردی مانند درس‌های عمومی و تخصصی، جت و راهنمایی در انتخاب رشته تحصیلی استفاده می‌شوند. این مشاوره‌ها باعث افزایش خودباوری و رشد تحصیلی دانش‌آموزان می‌شود و آنان را برای مواجهه با چالش‌های آینده آماده می‌کند.

در زمان انتخاب رشته بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دولتی، بررسی و اطلاع از لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری، تاثیر به سزایی در چینش و انتخاب رشته داوطلبان دارد. عدم آگاهی در رابطه با لیست رشته ها و عدم مطالعه دفترچه مربوطه می تواند تاثیرات منفی در زمان انتخاب رشته بگذارد. به همین دلیل داوطلبان ملزم به دریافت لیست رشته های بدون کنکور می باشند.

لازم به ذکر است که در انتخاب رشته بدون کنکور سراسری تاثیر بومی گزینی و تاثیر سهمیه مناطق و تاثیر سهمیه ایثاگران مانند انتخاب رشته های با آزمون موثر خواهد بود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون آزمون برای اطلاع از رشته های بدون کنکور ارائه شده باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور را مطالعه کنند. در ادامه این مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری را به تفکیک دوره های آموزشی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

لیست رشته های بدون کنکور روزانه دانشگاه های سراسری

یکی از مواردی که رشته های دوره روزانه را در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری متمایز می کند، تحصیل رایگان است. تحصیل در رشته های دوره روزانه در همه گروه های آزمایشی رایگان بوده و پذیرفته شدگان در این دوره آموزشی چه به صورت بدون کنکور و چه به صورت باکنکور نیاز به پرداخت شهریه ندارند.

لیست رشته های بدون کنکور سراسری مهر و بهمن همزمان با آغاز منتشر می شود. در ادامه لینک دریافت لیست رشته های بدون کنکور مهر و بهمن سال گذشته را در این مقاله قرار داده ایم تا داوطلبانی قصد ورود به دانشگاه های سراسری از طریق ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دولتی را دارند از لیست رشته های ارائه شده مطلع شوند.

شما می توانید برای اطلاع از جزئیات ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور سراسری مثل زمان و نحوه ثبت نام، به لینک زیر مراجعه نمایید.

لیست رشته های بدون کنکور نوبت دوم دانشگاه های سراسری

تحصیل در دوره نوبت دوم به لحاظ کیفیت آموزش، محیط آموزشی و اساتید، چارت واحدهای درسی هر رشته تحصیلی، نحوه ارزیابی دانشجو، آیین نامه‌های اصلی، تسهیلات، وام دانشجویی و اینکه زیر نظر وزارت علوم تعریف شده است، مورد توجه و استقبال داوطلبان قرار گرفته است.

یکی از تفاوت های این دوره با دوره روزانه میزان شهریه اندک است. در ادامه لینک دریافت لیست رشته های بدون کنکور سراسری مهر و بهمن سال گذشته مانند را در این مقاله قرار داده ایم تا بتوانید از لیست رشته های نوبت دوم دانشگاه های سراسری مطلع شوید.

اگر علاقه دارید که اطلاعات بیشتری در ارتباط با شرایط ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی بدست بیاورید، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. همچنین می توانید لیست رشته های بدون کنکور هنر را نیز مطالعه نمایید.

لیست رشته های بدون کنکور پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری

تفاوت بارز تحصیل در رشته های بدون آزمون مانند  و یا با آزمون دوره پردیس خودگردان میزان شهریه قابل توجه و محل تحصیل این دوره است، به طوری که می توان گفت پردیس خودگردان هر دانشگاه شعبه دیگری از دانشگاه است و در دیگر موارد تفاوتی با دوره روزانه ندارد.

به این دلیل جزو دوره های معتبر شناخته شده بین داوطلبان است و ارائه برخی رشته های بدون کنکور این دوره خرسندی و استقبال داوطلبان را به همراه داشته است. در ادامه لینک دریافت لیست رشته های بدون کنکور سراسری پردیس خودگردان مهر و بهمن سال گذشته را در این مقاله قرار داده ایم تا با رشته های بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان بر اساس سوابق تحصیلی بیشتر آشنا شوید.

لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی دانشگاه های سراسری

دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله با ارائه رشته های متنوع در مقاطع مختلف هر 5 گروه آزمایشی، پرچم دار پذیرش بدون کنکور دانشجو در رشته های کاردانی و کارشناسی است. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم بوده و تحصیل در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی در قبال دریافت شهریه است. به دلیل پوشش دادن سلقیه متقاضیان در انتخاب رشته این دانشگاه در ادامه لیست رشته های غیر انتفاعی ارائه شده است. خاطر نشان می شود که به محض انتشار لیست رشته های بدون کنکور شبانه دانشگاه های پردیس خودگردان این مقاله بروزرسانی شده و لینک دانلود لیست جدید در این مقاله فعال می شود.

دکمه بازگشت به بالا