عمومیکسب و کار ایرانی

خرید بهترین دریچه بازدید کولر از فروشگاه اینترنتی

در ساختمانها و ابنیه ی عمومی و مسکونی برای تنظیم میزان هوای ورودیِ کولر به اتاق ها یا هال و پذیرایی از دریچه بازدید کولر استفاده میشود. در این مطلب با انواع مختلف نمونه های دمپر کولر یا دریچه بازدید کولر یا دریچه کولر آشنا خواهید شد. تا انتهای این مقاله توضیحات لازم جهت خرید بهترین و مناسب‌ترین دریچه دسترسی کولر با سایت تهویه نظری همراه باشید.

شناخت دریچه بازدید کولر

دریچه کولر نوع دیگری از دریچه هواست که استفاده از آن در داخل ساختمان‌های مختلف برای آسایش ساکنان مفید و حتی ضروری محسوب می‌شود. همان طور که می‌دانید، استفاده از وجود سیستم گرمایشی و سرمایشی در هر ساختمان یکی از الزامات مهم و کلیدی است. با توجه به این که، دریچه بازدید کولر یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی است؛ می توان به نقش مهم آن در فراهم آوردن آسایش زندگی افراد پی برد. به همین دلیل دریچه بازدیدکولری کاربردهای متنوع و با ویژگی‌های خاص خود به یکی از اجزای جدا نشدنی سیستم هوادهی هر ساختمان تبدیل شده است.

انواع متداول دریچه بازدیدکولر

نمونه‌های متنوع و زیادی از انواع دریچه کولر در بازار هستند که توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند. از مهمترین مدل‌های متداول موجود در بازار می‌توان به دریچه دسترسی کولرهای آلومینیومی، آهنی، چوبی و پلاستیکی نام برد که هر یک را توضیح مختصری می‌دهیم.

  • دریچه بازدیدکولر چوبی بسیار شیک بوده و از جنس پی وی سی می‌باشد.
  • دریچه بازدیدکولر پلاستیکی بیشتر در زمینه دریچه‌های هوا استفاده می‌شود.
  • دریچه بازدیدکولر آلومینیومی پرکاربردترین و معروف‌ترین نمونه است که در بیشتر خانه‌ها از آن استفاده می شود و از جنس پروفیل آلومینویوم است.
  • دریچه بازدیدکولر آهنی از بیشتر لحاظ شبیه به نمونه آلومینیومی می‌باشد و فقط در وزن و قیمت تمام شده با نمونه آلومینیومی خود تفاوت دارد.

دریچه های بازدیدکولر آلومینیومی و آهنی پرکاربردترین و معروف‌ترین نمونه های مورد استقاده در بازار هستند. این نوع دریچه بازدید کولر با دو نوع متریال از آلومینیم و ورق روغنی تولید می شود و در ادامه به شرح مختصری از این دریچه های کولر میپردازیم.

دریچه بازدید کولر آهنی

این دریچه دارای دمپره تنظیم میزان  هوا به محیط میباشد که پره های دمپر بصورت افقی در پشت دریچه و پره های عمودی روی فریم اصلی دریچه باعث می شود که هوای داخل کانال به هر طرف که نیاز باشد هدایت گردد. دریچه آهنی به دو صورت بازاری و سفارشی تولید و به بازارعرضه میگردد، نکته مهم در تولید این نوع دریچه(آهنی)این می باشد که لزوما باید از ورق ضخیم استفاده شود که در برابر فشار ورود هوا به صدا نیفتد، به همین منظور درساخت نوع آهنی این دریچه از ورق ضخیم و رنگ کوره ای مرغوب استفاده می کند تا عمر استفاده از دریچه بازدیدکولر به بیشترین زمان افزایش یابد.

دریچه بازدید کولر آلومینیومی

این دریچه از جنس پروفیل آلومینیوم ساخته می شود که دارای دمپر جهت قابلیت تنظیم فشار هوا یا امکان انسداد ورود هوا را به بهره بردار میدهد، پوشش این نوع دریچه نیز رنگ کوره ای می باشد. باتوجه به دامنه وسیع تولید و کاربرد دریچه بازدیدکولر آلومینیومی، ابتدا به تفضیل به توضیح و شرح مشخصات انواع دریچه بازدید کولر آلومینیومی می پردازیم:

دریچه بازدید کولر آلومینیومی طرح جدید

این دریچه از جمله عمومی ترین و پر کاربردترین انواع دریچه بازدیدکولر در ایران می باشد. ساختار چند منظوره ی آن که از پرّه های عمودی در جلو و پرّه های افقی در پشت تشکیل شده، باعث شده این دریچه بازدید کولر از قدیم مورد توجه و کاربرد کارفرمایان قرار گیرد.  همانطور که اشاره گردید ماهیت این نوع دریچه بازدید کولر از آلومینیوم می باشد و فریم آن بطور مشخص از قالب پروفیل آلومینیوم سنتی ساخته شده و پرّه های آن نیز از ورق آلومینیوم بصورت پِرِسی و فابریک ساخته می شود.

مهمترین ویژگی این نوع دریچه بازدیدکولر امکان تعییر جهت ایستایی پرّه های عمودی که در جلوی دریچه تعبیه شده ، می باشد.در واقع با تغییر مسیر این پرّه ها هوای خروجی از دهانه دریچه بازدید کولر به راحتی به چپ،راست یا مستقیم متمایل شده و موجبات آسایش بیشتر کاربر را فراهم می آورد.

علاوه بر پرّه های عمودی در جلوی این دریچه بازدید کولر ، در قسمت پشت آن نیز تیغه های افقی بعنوان دمپر درنظر گرفته شده که این تیغه های متحرک هم قابلیت انسداد معبر هوای دریچه بازدید کولر را دارند و هم قابلیت تغییر مسیر پرتاب هوا را از دهانه دریچه بازدیدکولر به بیرون را به عهده گرفته اند.

پرّه های افقی دمپر این دریچه بازدیدکولر بوسیله ی اهرمی که دسته ی کنترل آن روی نمای دریچه تعبیه شده، کنترل و باز و بسته می شوند.  دریچه کولر آلومینیومی طرح جدید، در ابعاد مختلف و بدون محدودیت ابعاد، بصورت سفارشی در هر تعداد که مشتری یا کارفرما سفارش دهد، قابل ساخت و عرضه می باشد.  ضخامت ورق پرّه های افقی و عمودی دریچه کولر الومینیومی طرح جدید، از جمله عوامل مرغوبیت یا عدم مرغوبیت این نوع دریچه بازدیدکولر به شمار می آید.

از جمله عوامل مهم دیگر در تعیین کیفیت دریچه بازدیدکولر آلومینیومی طرح جدید، نوع و کیفیت رنگ سطح آن است. معمولاً برای پوشش دریچه بازدیدکولر از رنگ کوره ای پودری استاتیک استفاده می گردد. دریچه بازدیدکولر آلومینیومی طرح جدید عموما بصورت دیواری مورد استفاده قرار می گیرد، اما منعی برای استفاده از آن در سقف نیز وجود ندارد.  برای نصب دریچه بازدیدکولر آلومینیومی طرح جدید، در محل مورد نظر از پیچ خودکار یا پیچ جوبی استفاده می شود.

دریچه بازدیدکولر طرح جدید آهنی

این دریچه بازدید به لحاظ ساختار دقیقا شبیه به دریچه بازدیدکولر آلومینیومی می باشد با این تفاوت که ماهیت این دریچه بازدیدکولر از ورق روغنی می باشد. هم فریم، هم تیغه های هوا و هم پره های دمپر این دریچه بازدید کولر از ورق روغنی ساخته می شود. با توجه به نوع ورقی این دریچه بازدیدکولر می توان گفت هرچه ضخامت ورق مصرفی برای ساخت این دریچه بازدیدکولر بیشتر باشد امکان لرزش و صدای پره های این دریچه بازدیدکولر به حداقل می رسد.

بعضا مشاهده می شود برای کاهش هزینه های تمام شده برای پسند مشتری از ورق نازک در ساخت دریچه بازدیدکولر آهنی استفاده می شود که این امر به خودی خود باعث افت کیفیت و به صدا افتادن پره ها و تیغه های دریچه بازدید کولر می گردد. ساختار فریم این دریچه بازدید کولر از ورق روغنی به عرض ۳ سانت تشکیل می شود که بعد از تجمیع اضلاع می توان اقدام به جانمایی پره های عمودی در جلوی دریچه دسترسی کولر نمود.

دمپر این دریچه کولر به حالت قالب های قاشقی ساخته می شود که به یک دسته دمپر بر روی نمای فریم دریچه بازدیدکولر متصل و بصورت همزمان باز یا بسته می شود. در ساخت این دریچه کولر نیز به سان دیگر انواع دریچه بازدید کولر باید به میزان نیم سانت از هر طرف بادخور رها گردد که امکان جانماییِ دریچه کولر در محل خود به راحتی و سهولت امکانپذیر باشد. از نکات مهم در زمان ساخت دریچه دسترسی کولر طرح جدید آهنی، تعبیه ی جای پیچ یا اصطلاحا خزینه پیچ بر روی فریم دریچه کولر قبل از انجام عملیات رنگ می باشد .با ساخت اولیه بدنه دریچه بازدیدکولر باید نسبت به انجام مراحل رنگ کاری می رسد.

استعلام قیمت و خرید دریچه بازدیدکولر از تهویه نظری

تهویه نظری، تولید کننده انواع کانال سازی و دریچه هوا شامل تولید انواع دریچه بازدید کولر، دریچه توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال سازی (کانال سازی)، دریچه زیر فن کویل، دریچه خورشیدی، دمپر کانال موتوری، جت نازل، دمپر ضد آتش فیوزی، دریچه ضد انفجار، دمپر کانالی صنعتی، دریچه سقفی گرد تخت آلومینیومی، دریچه هوای رفت اتاق عمل، دریچه کولری، دریچه تایل آرمسترانگ، لوور پادری، دریچه هوای تازه (باران گیر), دریچه خطی، کلاهک دودکش، هود صنعتی، کانال سازی صنعتی , دريچه بازديد تاسیسات، دریچه سقفی چهارگوش كلاف دور باز آلومینیومی است. با برقراری ارتباط امکان بهره مندی از مشاوره رایگان و تهیه دریچه بازدیدکولر را خواهید داشت.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در خصوص دریچه بازدید کولر پاسخ خواهیم داد.

دریچه کولر رو از کی بخرم؟

سایت تهویه نظری آماده ارائه خدمات مناسب جهت کسب اطلاعات لازم برای خرید و استعلام قیمت دریچه کولر در انواع مختلف است.

دکمه بازگشت به بالا