عمومی

۲۵ پروژه نوسازی مدارس در آذربایجان شرقی افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، پروژه‌های فوق همزمان با سراسر کشور و به صورت نمادین در مدرسه ۱۲ کلاسه شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان سراب افتتاح شد که برای ساخت و تجهیز آنها بالغ بر ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این طرح‌ها با اشاره به نقش تبیین خدمات نظام جمهوری اسلامی در آگاهی‌بخشی به مردم، گفت: در صورت تبیین درست از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۵ سال، شاهد رضایت عمومی اقشار مختلف خواهیم بود.

تراب محمدی با برشماری برخی اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی و پرورش توسط نظام جمهوری اسلامی به ویژه دولت سیزدهم، همت دولت برای پر کردن خلاء کمبود معلم طی هشت سال گذشته و استخدام بیش از ۷۵ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده، توجه ویژه به مسائل تربیتی و جذب مربیان پرورشی، استخدام نیروی خدماتی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: افت تربیتی دانش‌آموزان در گذشته به دنبال حذف و کمرنگ شدن معاونت پرورشی از مدارس آن هم در دنیای پر تلاطم امروز که توسط سرویس‌های جاسوسی دنیا سناریوسازی و هدایت می‌شود، اتفاق افتاد و دولت آیت الله رئیسی تمام همت خود را برای جبران این ضعف، به کار گرفته است تا مسائل تربیتی و پرورشی نیز در کنار مسائل آموزشی مورد توجه قرار گیرد.

مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان، تلاش برای تکمیل ۴۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در سطح استان آذربایجان شرقی را با استفاده از ظرفیت مصوبات سفر اول و دوم ریاست جمهوری به استان و قانون مولدسازی، از اهداف مهم آموزش و پرورش استان، دانست.

وی اظهار کرد: تمامی تلاش‌ها بر این است تا دانش‌آموزان در محیطی آرام، امن و آسوده تحصیل کنند و روزی برسد که شاهد افتتاح، بازسازی و نوسازی آخرین مدرسه غیرمستحکم استان با همکاری و همراهی اداره کل نوسازی باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن دستگاه تعلیم و تربیت در سال‌های گذشته به ویژه در دوران کرونایی از سوی اولیا و نگاه فرابخشی به این دستگاه توسط مسئولان، اظهار کرد: آموزش و پرورش، بدون مشارکت اولیا نمی‌تواند به اهداف تعیین شده دست پیدا کند؛ از این رو تلاش‌ها برای مشارکت بیش از پیش والدین در امور مدرسه، نه به معنای دریافت کمک مادی؛ بلکه به معنای استفاده از برنامه‌ریزی‌های هدفمند آنان برای کیفیت‌بخشی به امور آموزشی و پرورشی است‌.

وی در ادامه توجه به فضای کالبدی و فیزیکی مدارس و تحقق عدالت آموزشی را از جمله اهداف مهم دولت سیزدهم در راستای ارتقای کیفیت آموزش در سطح مدارس عنوان کرد و بهره‌برداری و افتتاح ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در استان آذربایجان شرقی را در این راستا دانست.

سعادتی در پایان بر لزوم بیان دستاوردهای نظام در حوزه تعلیم و تربیت در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان در راستای جهاد تبیین در تمامی برنامه‌ها به ویژه برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر تاکید کرد و گفت: قدردانی از خدمات شایسته جمهوری اسلامی در آموزش و پرورش در حماسه حضور ۱۱ اسفند ماه و انتخابات پیش رو نمود پیدا خواهد کرد و فرهنگیان به عینه ثابت خواهند کرد که هم شریک وزارت کشور در برگزاری و هم مشارکت کننده جدی در انتخابات هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی هم در مراسم افتتاح طرح‌های فوق، گفت: از مجموع هزینه این طرح‌ها یکهزار و ۶۵۰ میلیارد ریال توسط دولت و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز توسط خیران حقیقی و حقوقی که دست در دست دولت داده اند، تأمین شده است تا دانش آموزان بتوانند در فضاهایی امن و آسوده و راحت مشغول تحصیل شوند.

فرهاد فرهودی اعلام کرد: پارسال هر روز یک کلاس درس تحویل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی دادیم که رکوردی بزرگ در تاریخ نوسازی مدارس استان است و امسال نیز تا پایان اسفند ماه این رکورد جابجا خواهد شد، چون دولت مردمی برای رفاه حال مردم و ارتقای سطح کیفی آموزشی در کشور، به صورت شبانه روزی در تلاش است.

وی با اشاره به بزرگترین کاروان تجهیزات فضاهای آموزشی کشور در آذربایجان شرقی، گفت: امسال بزرگترین کاروان تجهیزات فضاهای آموزشی کشور در تاریخ ایران و جمهوری اسلامی با همکاری تمامی ارکان‌ها در مرداد ماه، به نواحی و مناطق آذربایجان شرقی ارسال شد و امیدواریم تا نتیجه تمامی این تلاش‌ها به ارتقای سطح آموزشی کشور و استان ختم شود.

فرهودی ادامه داد: پروژه مدرسه ۱۲ کلاسه سراب، در یکهزار و ۸۸۳ مترمربع مساحت با ۹۸ مترمربع سرایداری الحاقی با اعتباری بالغ بر ۳۶۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد که ۱۵ میلیارد آن توسط بنیاد برکت تأمین شده است.

وی گفت: تا پایان سال سرانه فضای دانش آموزی استان که زیر متوسط کشوری بود، برای اولین بار بالای میانگین کشوری قرار خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا