اقتصادیکسب و کار ایرانی

نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای

اتصال به پرینترهای بی سیم 

بعد از آشنایی با ، وقت آن رسیده که در مورد اتصال به پرینتر‌های بی سیم بدانید. اتصال پرینتر به دستگاه از طریق سیم، کار آسانی است. بدین صورت که باید کابل صحیح را انتخاب کرده و یک سر کابل را به پرینتر و سر دیگر آن را به کامپیوتر و یا شبکه متصل کنید، کار تمام است و اتصال شما برقرار شده است. اما برقراری ارتباط با پرینتر بی سیم، مراحل متفاوتی دارد که نیاز به دانستن آن برای برقراری ارتباط راحت و آسان با پرینتر دارید. این مسئله را نیز در نظر داشته باید که چندین نوع چاپ بی سیم وجود دارد.

برای مثال، پرینترهای با قابلیت بلوتوث، نوعی پرینتر بی سیم به حساب می‌آیند، همچنین پرینترهایی با قابلیت InfraRed  وجود دارند که در دسته پرینترهای بی سیم قرار می‌گیرند. در هرصورت، زمانی که صحبت از پرینتر بی سیم در میان است، منظور، پرینترهای وایرلس است که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

حتی وقتی بحث را فقط به مبحث ارتباط وایرلس محدود می‌کنیم، باز هم بیش از یک راه جهت ارتباط با یک پرینتر بی سیم وجود دارد و برای اتصال به هر نوع خاص از پرینتر، مراحل متفاوتی را باید طی کنید.با استفاده از اتصال بی سیم به پرینتر، می‌توانید در هر جا که باشید از فایل‌های خود پرینت تهیه کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

روشهای اتصال به پرینتر بی سیم

بخش عمده مراحلی که برای ارتباط با یک پرینتر به‌ وسیله وایرلس باید طی شود، به این بستگی دارد که شما چگونه می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید. در این مورد سه گزینه وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • اتصال به یک Access Point روی یک شبکه
 • اتصال با یک یا چند کامپیوتر به طور مستقیم
 • اتصال با گوشی هوشمند و یا تبلت

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

هر دستگاه دارای قابلیت WiFi، از جمله یک پرینتر، می‌تواند یک یا بیش از یک نوع ارتباط WiFi را پشتیبانی کند. infrastructure، ad-hoc، wifi-direct انواع این ارتباط‌ها هستند.

نوع infrastructure نیازمند یک Access Point است که اغلب داخل روتر ایجاد می‌شود. تمامی دستگاه‌ها با قابلیت WiFi روی شبکه از طریق Access Point با یکدیگر اتصال برقرار می‌کنند و اگر شما شبکه‌ای باAccess Point  دارید، هریک از دستگاه‌های WiFi روی شبکه باید روی حالت infrastructure تنظیم شوند. در واقع هر پرینتر WiFi این حالت را پشتیبانی می‌کند.

برای این منظور، فرض را بر این می‌گذاریم که شما با راه اندازی شبکه و تنظیمات آن، بخصوص تنظیمات امنیتی، آشنا هستید و یا اینکه با کسی که به راحتی اطلاعات را از آن دریافت کنید ارتباط دارید.

اطلاعات کلیدی که ممکن است در زمان تنظیم پرینتر به آن نیاز داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • SSID شبکه (که نام آن است)
 • پسورد شبکه اگر داشته باشید (که الزامی است)
 • با فرض اینکه پسورد وجود دارد، نوع پروتکل امنیتی که در آن شبکه استفاده می‌شود. (۲WPA، WPA و WEP)

همچنین شما باید اطلاعاتی جهت انجام تغییرات در تنظیمات داشته باشید. برای مثال، اگر شما DHCP را که آدرس IP  را به طور اتوماتیک ارائه می‌دهد، OFF کنید، در این صورت باید یک آدرس IP به طور دستی به پرینتر اختصاص دهید. به طور مشابه اگر شما Access Point را برای اتصال به دستگاهی با آدرس MAC خاص تنظیم کرده باشید، باید قبل از نصب آدرس Mac پرینتر را در لیست وارد کنید. با فرض بر اینکه بر تنظیمات و روش نصب و راه اندازی تنظیمات آشنایی دارید مبحث را آغاز می‌کنیم. در اینجا سه نوع اتصال وجود دارد که در زیر آمده و با انتخاب هریک مراحل بیان شده را پیگیری و به پرینتر بی سیم خود متصل شوید.

 1. اتصال با Access Point
 2. ارتباط مستقیم
 3. گوشی‌های هوشمند و تبلت

هر پرینتر دارای قابلیت وای فای، می‌تواند یک یا بیش از یک نوع ارتباط WiFi را پشتیبانی کند.

اتصال با Access Point

برای اتصال به پرینتر از طریق Access Point، از کامپیوتری که درایور پرینتر روی آن نصب شده و نیز به شبکه هم متصل است، استفاده می‌کنیم. در این صورت تنظیمات پرینتر فقط شامل دو مرحله می‌شود:

 1. ایجاد اتصال WIFI بین پرینتر و شبکه
 2. نصب درایور پرینتر به گونه‌ای که، بتواند دستورات پرینت را به پرینتر ارسال کند.

چگونگی ایجاد اتصال WiFi به نوع پرینتر بستگی دارد:

 • در برخی موارد شما باید Setup Wizard را در منوی پرینتر پیدا کرده و وارد بخش تنظیمات آن شوید و SSID شبکه را در این قسمت وارد کنید.
 • در سایر موارد، منوی جداگانه‌ای است که باید آن را انتخاب کرده و به صورت جداگانه پر کنید.
 • در برخی موارد دیگر، درایور نصب برنامه روی دیسک وجود دارد و از شما می‌خواهد که با کابل USB متصل شوید تا تنظیمات را روی پرینتر ارسال کند.

نکته: برای پیدا کردن روش اتصال شما می‌توانید راهنمای تنظیمات پرینتر خود را مطالعه کنید. در صورتی که به این فایل دسترسی ندارید، از سایت کمپانی تولید کننده دستگاه پرینتر خود، آن را دانلود کنید.

با صرف نظر از روش انجام مراحل، وقتی که اطلاعات مورد نیاز پرینتر را وارد می‌کنید، اتصال باید برقرار شود، در غیر این صورت، باید نگاه دقیقی به تمام تغییراتی که در تنظیمات Access Point داده‌اید، بیاندازید و آنها را مجدد بررسی و درصورت نیاز اصلاح کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

رفع مشکل عدم برقراری ارتباط بعد از اعمال تنظیمات در  Access Point

ابتدا تنظیمات فعلی را یادداشت کنید، و همه آنها را به حالت پیش فرض برگردانید و سپس دوباره جهت برقراری ارتباط تلاش کنید. اگر ارتباط برقرار شد، شما باید از روش مرحله به مرحله استفاده کنید (آزمون و خطا). به این صورت که یک یا چند مورد از تنظیمات را به حالت تنظیم قبلی خود تغییر دهید و تلاش کنید تا دوباره اتصال برقرار شود تا اینکه یکی از تغییراتی که باعث جلوگیری از برقراری ارتباط می‌شود را پیدا و رفع کنید. توجه داشته باشید وقتی مشکلی که از برقراری ارتباط جلوگیری می‌کند را یافتید و آن را تغییر دادید و پرینتر شروع به کار کرد، باید تنظیمات WiFi را برای سایر دستگاه‌های متصل به آن شبکه را نیز، تغییر دهید.

با برقراری اتصال WiFi ، مابقی کارها آسان است. اگر پرینتر را از طریق برنامه نصب متصل کرده‌اید، به سادگی مراحل نصب را تا نصب درایو دنبال کنید. اگر از منوهای پرینتر برای تنظیمات اتصال استفاده کرده‌اید، برنامه نصب را اجرا کرده و گزینه اتصال از طریق WiFi را انتخاب کنید. در صورتی که بعد از این مراحل پرینتر همچنان در اتصال WiFi مشکل داشت با یک متخصص تماس بگیرید.

برای اتصال به پرینتر از طریق Access Point از یک لپ تاپ و یا کامپیوتری که که درایور پرینتر روی آن نصب شده استفاده می‌شود.

اتصال به یک پرینتر بی سیم به صورت مستقیم با  لپ تاپ

اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای : بسته به اینکه پرینتر شما از چه نوعی است، ممکن است نتوانید پرینتر خود را به سایر دستگاه‌های WiFi متصل کنید.

ارتباط مستقیم نیازمند حالت Add-Hoc یا WiFi مستقیم است. حالت Add-Hoc گزینه‌ی اصلی برای اتصال بدون Access Point است. ارتباط با WiFi مستقیم، شبیه به این است که ارتباط مستقیم برقرار کرده‌ایم اما تنظیمات و استفاده از آن بسیار آسان‌تر است.برای خرید چاپگر لطفا کلیک کنید

اگر پرینتر شما هریک از این دو نوع ارتباط و یا لپ تاپ شما WiFi مستقیم را پشتیبانی نکنند، در این صورت ارتباط بدون Access Point قابل انجام نیست.

اگر پرینتر شما حالت Add-Hoc را پشتیبانی می‌کند، (با مراجعه به دفترچه راهنما و یا سایت تولیدکننده محصول می‌توانید این قضیه را بررسی کنید). به روشی مشابه Access Point با وارد کردن SSID و سایر جزئیات در منوهای پرینتر و نصب درایور روی لپ تاپی که می‌خواهید از آن پرینت بگیرید، می‌توانید ارتباط را برقرار کنید. برای اطلاع از جزییات مرحله به مرحله، به دفترچه راهنما و یا راهنمای آنلاین پرینتر خود، مراجعه کنید.

WiFi مستقیم بهترین راه ارتباط مستقیم است. نه تنها آسان‌ترین راه است، بلکه شما می‌توانید دو دستگاهی را که تنها یکی از آنها WiFi مستقیم را پشتیبانی می‌کند، به هم متصل کنید.

برای ایجاد یک ارتباط امن با لپ تاپ دارای ویندوز، به وسیله روشن کردن WiFi مستقیم، باید:

 1. روی آیکن بی سیم لپ تاپ کلیک کرده
 2. پرینتر را از شبکه‌های موجود انتخاب کنید
 3. در انتها پسورد پرینتر را وارد کنید

از سوی دیگر، همه آنچه ما باید انجام دهیم از طریق برنامه استاندارد نصب درایو، صورت می‌پذیرد. این برنامه تایید می‌کند که پرینتر درست انتخاب شده است.

نکته مهم: اگر پرینتر شما WiFi مستقیم را پشتیبانی نکند اما کامپیوتر شما ( یا تلفن یا تبلت) آن را پشتیبانی کند باز هم شما می‌توانید بعد از اتصال پرینتر به لپ تاپ خود از WiFi مستقیم استفاده کنید.

WiFi مستقیم بهترین راه ارتباط مستقیم با پرینتر است.

اتصال پرینتر بی سیم به گوشی های هوشمند و تبلت ها

از دیگر راه‌های اتصال به پرینتر بی‌ سیم، استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است. اغلب کمپانی‌های سازنده پرینترهای بی‌سیم‌، اپلیکیشنی را نیز برای انجام پرینت و اتصال به پرینتر به صورت وایرلس ارائه می‌دهند. برای مثال کمپانی Hp اپلیکیشنی را تحت عنوان Hp eprint عرضه کرده است. اما همه‌ی این اپلیکیشن‌ها با هر گوشی و یا تبلتی سازگاری ندارند، در همین راستا از ابزارهای Cloude Base استفاده می‌شود. برای گوشی‌ها و سیستم‌های اندرویدی از نرم افزار Google Cloud Print و برای گوشی‌ها و سیستم‌های IOS از قابلیت AirPrint می‌توان بهره برد.

دکمه بازگشت به بالا