عمومی

لزوم مبارزه با ورود کالاهای قاچاق به استان‌های غربی کشور – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، یاسر نژاد فلاح عصر دوشنبه در نشست مشترک رؤسای کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های البرز و قزوین که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در محل این استانداری برگزار شد، به تشریح اقدامات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز البرز پرداخت و گفت: استان البرز آمادگی دارد تجارب خود را در اختیار استان‌های منطقه غرب کشور قرار داده تا بتوانند به صورت مشترک و هماهنگ نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کلان کالاهای مختلف اقدام کنند.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز البرز بر مبارزه با ورود کالاهای قاچاق به استان‌های غربی کشور تاکید کرد و گفت: استان البرز در زمینه کشفیات قاچاق کلان کالا بواسطه اتخاذ تدابیر مناسب ۶۲۱ درصد رشد داشته است که در صورت اقدام مشترک با استان‌های غرب کشور می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

نژادفلاح با اشاره به فعالیت پنج کارگروه اطلاعات و عملیات، فرهنگی، فرآورده‌های نفتی، بهداشت و درمان و حمایت از تولید در زیر مجموعه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز البرز بیان کرد: البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی، گذرگاه ۱۴ استان و پایتخت بوده که باعث شده این استان را به باراندازی برای کالای قاچاق تبدیل کند که در صورت همکاری این استان‌ها می‌تواند به توفیقات بیشتری دست یابد.

وی در ادامه سخنان خود به بیان اهمیت موضوعات اقتصادی در شرایط فعلی کشور پرداخت و گفت: با انعقاد ۱۰ تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی و فعال کردن کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان‌های البرز درصدد هستیم تا در این زمینه برای حمایت‌های اقتصادی کشور گام‌های اساسی برداریم.

وی افزود: در این راستا به منظور افزایش سطح تعاملات استانی می‌توان گام‌های مؤثری در اجرای طرح‌های مشترک با همکاری اداره کل صمت و همچنین شرکت‌های سوختی چرم شهر که بین دو استان رینگ انتقال محصولات نفتی بشمار می‌رود، برداشت.
رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز البرز در ادامه سخنان خود همچنین به برگزاری همایش بزرگ منطقه‌ای با محوریت البرز اشاره و خاطر نشان کرد: انتقال تجربیات در زمینه رصد اطلاعاتی که منجر به کشف کالای قاچاق می‌شود می‌تواند به اجرای عملیات مشترک در نقاط مرزی دو استان منجر شود.

به گفته نژادفلاح برگزاری جلسات و همکاری فرمانداری‌های اشتهارد و بوئین زهرا در زمینه اقدام مشترک کشفیات قاچاق سوخت از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که از سوی وی مورد تاکید قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا