اجتماعی

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در دولت تصویب شود

وزیر بهداشت گفت: قانون تعرفه خدمات پرستاری در شورای بیمه سلامت تصویب شده است و این قانون باید به تصویب هیأت وزیران برسد و امیدواریم از سال آینده اجرایی شود و فولکتینگ تصمیم گیری کند. در مورد بودجه برای اجرای آن.”

به گزارش یومیر، دکتر بهرام عین اللهی وی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرک نور اظهار داشت: برای تامین سلامت نیازمند منابع مالی پایدار هستیم و دو منبع مالی پایدار داریم. یکی کسر مالیات بر ارزش افزوده یک درصد و دیگری مالیات بر سیگار.

وی افزود: برای امسال حدود 17 هزار میلیارد تومان اعتبار در راستای یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در مجلس تصویب شد که سازمان برنامه و بودجه 12 هزار میلیارد تومان اختصاص داد اما تا امروز تنها یک هزار و 300 میلیارد تومان بوده است. پرداخت شده و 400 میلیارد تومان نیز مربوط به خرید واکسن است. برای خدمت رسانی به مناطق آسیب پذیر و تقویت شبکه بهداشت و درمان نیاز به منابع داریم و امیدواریم در بودجه سال آینده بر اساس تصمیم فولکتینگ منابع تامین شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مشکل اصلی کشور به ویژه در استان مازندران تصادفات است و متاسفانه همه ساله به ویژه در ایام نوروز تعداد زیادی از مردم در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند و تعداد فوتی ها در تصادفات در مازندران اهل کرونا است. تعداد آنها بیشتر است و از مردم به ویژه مسافران این استان تقاضا داریم قوانین رانندگی را رعایت کنند. 99 پایگاه اورژانس جاده ای در استان مازندران وجود دارد اما باید از تصادفات جلوگیری کنیم.

عین اللهی ادامه داد: برنامه های مفصلی برای رشد و تقویت مراکز بهداشتی درمانی مازندران داریم که در سفر استانی رئیس جمهور منابع قابل توجهی برای آن تخصیص داده شده است و در جلسه شورای اداری استان مسائل و بررسی های میدانی را گزارش خواهم کرد. بیمارستان شهرستان نور فرسوده و با قدمت 60 ساله تکمیل بیمارستان جایگزین نور امام خمینی (ره) که با سرعت کم ساخته شد، نیاز به تسریع داشت و در حال حاضر حدود 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش وب دا، وی با اشاره به اجرای طرح آزادسازی سواحل در یکی دو ماه اخیر خاطرنشان کرد: مهمترین مرحله آزادسازی وجود سواحل زیبا، سالم و تمیز و بدون آلودگی است. انتظار مردم و مسافران این است که سواحل عاری از زباله و مواد غیربهداشتی باشد که باید توسط ما انجام شود و باید با هماهنگی رئیس جمهور به داشتن سواحل تمیز و بدون آلودگی عادت کنیم که این خواسته وزارت بهداشت است. دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای پاکسازی سواحل برنامه داریم. در نقاطی از سواحل که زباله و آلودگی وجود دارد، سازمان محیط زیست و شهرداری ها نیز نقش بسزایی دارند. وجود زباله در کنار دریا برای ما اصلا قابل قبول نیست زیرا منبع آلودگی و بیماری است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا