اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

روش‌های نگهداری قهوه برای حفظ طعم و عطر آن؟

برای نگهداری قهوه از چه نوع ظرفی استفاده کنیم؟

فروش عمده قهوه گانودرما: تاریخچه مختصری در مورد ذخیره‌سازی قهوه وجود دارد. در سال ۱۹۷۰ در آمریکا بیشتر قهوه‌ها درون قوطی نگه‌داری می‌شدند! این باعث شد طعم قهوه بو داده “سبک و ملایم” باشد و نسخه‌های بدون کافئین “وحشتناک” باشند. خوشبختانه اکنون به قهوه‌هایی با کیفیت بهتر دسترسی داریم.

بهترین ظرف قهوه باید ضد هوا باشد و در مکانی خنک، خشک و تاریک نگهداری شود. این به کمی فرآیند شیمیایی موسوم به “اکسیداسیون” برمی‌گردد! قهوه شما چهار دشمن دارد:

وقتی این عناصر با دانه های قهوه واکنش نشان می‌دهند، اکسیداسیون ایجاد می شود. این بر غلظت روغن‌های مهم در لوبیا تأثیر می‌گذارد. و سپس بر طعم و بوی قهوه تأثیر می‌گذارد.

آیا لازم است قهوه را در یخچال قرار دهید؟

قهوه گانودرما در کرج: رطوبت یکی از بزرگترین دشمنان قهوه است. گرچه یخچال شما ممکن است شرایط مطبوعی را که قهوه شما دوست دارد، فراهم کند اما هم‌چنان بسیار مرطوب است. اگر روزانه چندین بار درب یخچال خود را باز می‌کنید تا به دنبال خوراکی‌های مد نظرتان باشید. نوسانات دما محیط خوبی برای قهوه است زیرا باعث ایجاد تراکم می‌شود. این فرآیند ساختار سلول دانه‌های قهوه را در داخل تغییر می‌دهد و طعم آن را واقعا کم می‌کند.

انجمن ملی قهوه معتقد است در صورت داشتن مقادیر عمده، می‌توانید قهوه را در فریزر نگهداری کنید. اما به یاد داشته باشید که هنگام بیرون آوردن آن‌چه نیاز دارید سریع باشید! همیشه قبل از این که چگالش روی قهوه شما تاثیر بگذارد، قهوه باقیمانده را به فریزر برگردانید.

چگونه دانههای قهوه را در مرحله کشت و دانه کامل آنها ذخیره کنیم؟ 

محصولات گانودرما: ایده خوبی است که برای نگهداری دانه‌های قهوه خود ظروف خنک مخصوص طراحی کنید. این ظروف اکسیژن را دور نگه می‌دارند اما باعث می‌شوند دی‌اکسید کربن از طریق یک دریچه یک طرفه خارج شود.

بنابراین در مورد نحوه نگهداری قهوه آسیاب شده تعجب می‌کنید؟ و آیا این با ذخیره دانه قهوه کامل فرق دارد؟ اجازه بدید ببینم…

 فرآیند ذخیره قهوه آسیاب شده

قهوه آسیاب نشده انتخاب شماره اول در ایالات متحده است. این ممکن است به دلیل قیمت پایین و سهولت در تولید آن باشد. قهوه ساییده سطح وسیع تری دارد بنابراین خیلی سریع‌تر با آب گرم واکنش نشان می‌دهد. بر خلاف موارد مثبت، این قهوه می‌تواند به سرعت بیات شود. هنگام خرید قهوه ساییده در فروشگاه ممکن است بخواهید آن را به ظرف جدید منتقل کنید. اگر مطمئن شوید که ظرف شما مات و ضد هوا نیست و فرآیند انتقال آن در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود ممکن است مدت طولانی قهوه شما تازه بماند. هر چه قهوه بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد روغن‌های بیشتری تبخیر می‌شوند و طعم قهوه شما بدتر می‌شود.

قهوه آسیاب شده به دلیل افزایش سطح، سریع‌تر از دانه قهوه‌ی کامل بیات می‌شود. اگر آن را به درستی ذخیره کنید‌، می‌توانید حاوی آن رایحه‌های گرانبها باشد و همچنان یک فنجان عالی قهوه به شما بدهد.

 فرآیند ذخیره لوبیای کامل قهوه

فقط حدود ۸٪ از دانه‌های قهوه خریداری شده در آمریکا، دانه‌های کامل و تازه هستند. آیا مقدار اصلا ارزش گفتن را دارد؟

خب در واقع بله! دانه‌های کامل از قهوه آسیاب شده بیشتر محافظت می‌شوند زیرا دارای پوشش طبیعی هستند. با این حال ما هنوز هم فرآیندهای ذخیره‌سازی مناسب را توصیه می‌کنیم. می‌توانید یک قوطی قهوه سرامیکی را امتحان کنید – این قوطی باید مات باشد تا نور به محتوای آن نرسد.

اگر در گرفتن بهترین طعم از قهوه خود جدی هستید، یک ظرف ذخیره‌سازی با خلا خریداری کنید. پمپ خلا uum تمام هوای ناخواسته را از ظرف خارج می‌کند.

فراموش نکنید – در صورت نیاز می‌توانید دانه‌های کامل را منجمد کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که قهوه را اندکی پس از خارج شدن از فریزر دم می‌کنید.

 چند وقت یک بار باید قهوه بخرید؟

ما توصیه می‌کنیم که قهوه را هر زمان که به آن نیاز دارید، در مقدار کم خریداری کنید. قهوه پس از تفت دادن به سرعت طراوت خود را از دست می‌دهد. برای داشتن بهترین طعم قهوه، آن را هر چند هفته یک بار خریداری کنید. فقط مقدار قهوه مورد نیاز خود را بلافاصله قبل از دم کردن خرد کنید.

کلام آخر

ممکن است دانه‌های مناسب، روش درست دم و بهترین آسیاب قهوه را داشته باشید! اما اگر هنوز نمی‌دانید چگونه دانه‌های قهوه را به روش مناسب ذخیره کنید، همه‌ی این‌ها بی‌فایده است.

بنابراین بهتر است از خودتان بپرسید، آیا شما قهوه خود را به دور از هوا، رطوبت، نور و گرما نگهداری می‌کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید؟

دکمه بازگشت به بالا