اجتماعی

تعمیرات اساسی ۲۱۰ واگن مترو؛ امسال/ به‌کارگیری اتوبوس‌های سه‌کابین در دست اقدام است

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بالغ بر۲۷۰۰ میلیارد تومان در بودجه امسال برای تعمیرات اساسی (اورهال) ناوگان مترو پیش‌بینی شده است و قصد داریم با این اعتبار تمام این ناوگان را به بهره‌وری برسانیم.

به گزارش یومیر جلال بهرامی در خصوص وضعیت کنونی مترو اظهار کرد: امسال تلاش می‌کنیم بخش شمالی خط ۶ مانند بخش میانی آن به شهروندان تقدیم شود. به این صورت که ۵۰ کیلومتر بخش شمالی خط ۶ تا محدوده شهران افتتاح خواهد شد.

بهرامی درباره کمبود واگن در متروی پایتخت گفت: بالغ بر ۲۷۰۰ میلیارد تومان در بودجه برای اورهال ناوگان مترو پیش‌بینی شده است و قصد داریم با این اعتبار تمام قسمت غیرفعال را با اورهال به بهره‌وری برسانیم. 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: امسال با اعتبار خوبی که برای این کار دیده شده است، حداقل ۲۱۰ دستگاه واگن اورهال می‌شود.

انعقاد قرارداد  تامین۱۲۰۰ واگن از ۱۵۰۰ واگن مورد نیاز تهران 

وی تاکید کرد: در تهران ۱۵۰۰ واگن مترو نیاز است که از این تعداد قرارداد ۱۲۰۰ واگن بسته شده است. 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: تعهد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو که پیش‌پرداختش انجام شده است، امسال فعال و ساخت بدنه‌ها آغاز می‌شود. یک قرارداد هم قرارداد قطار ملی است که امسال فعال می‌شود اما در سال پیش‌رو از این قراردادها به واگن جدیدی نخواهیم رسید بلکه در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۳ قطارهای جدید به شبکه اضافه خواهد شد. فقط اورهال واگن‌ها در سال پیش رو به نتیجه می‌رسد.

ورود اتوبوس‌های سه کابین به تهران در دست اقدام

به گزارش سایت شهر، بهرامی در پایان درباره اقدامات جدید سال جاری در حوزه حمل‌ونقل گفت: چند کار تحولی جدید مانند ورود اتوبوس‌های سه کابین به شهر تهران در شرف اقدام است که امیدوار هستیم در سال پیش‌رو اضافه شود و چهره جدیدی به برخی از خطوط منتخب اتوبوسرانی ببخشد همچنین برقی‌سازی در شهر با جدیت هر چه تمام پیگیری خواهد شد. به این شکل که ۶۰۰‌میلیاردتومان اعتبار برای برقی‌سازی دیده شده است. در برنامه چهارم توسعه ۳۰۰ هزار دستگاه موتور را برای برقی‌سازی هدفگذاری کرده‌ایم و امیدواریم امسال تا زمان جا افتادن طرح و حل مشکلات آن، حداقل ۳۰ تا ۵۰ هزار دستگاه به بهره‌وری برسد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا