عمومی

برگزاری اعتکاف در ۱۱۴ مسجد استان همدان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی صلواتیان در گفتگو با خبرنگار آنلاین، با اشاره به اینکه ثبت‌نام معتکفین از ۳۰ دی‌ماه آغاز شده است و تا سوم بهمن‌ماه ادامه دارد افزود: در سال جاری اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی دختر و پسر انجام می‌شود.

مسئول ستاد مردمی اعتکاف همدان متذکر شد: محافلی در مورد فرزند آوری و افزایش جمعیت، امام شناسی، مهدویت، حضور حداکثری در انتخابات، تاریخ اسلام، تفسیر نهج‌البلاغه، تفسیر موضوعی قرآن پاسخ به شبهات، احکام و فرقه‌شناسی انحرافی انجام خواهد شد.

صلواتیان بیان کرد: در برنامه اعتکاف امسال از سخنرانان و علمای خاص استفاده خواهد شد و برنامه طب سنتی هم در دستور کار خواهد بود.

وی یادآور شد: در ۱۱۴ مسجد جشن بزرگ میلاد حضرت علی (ع) و وفات حضرت زینب (س) را خواهیم داشت و در کنار این برنامه‌ها مراسم عصر با شهدا، عصر با علما، اعمال ام داوود برگزار و دعای خمس عشر، توسل، کمیل، ندبه، حدیث کسا، مناجات امیرالمومنین (ع)، زیارت عاشورا، امین‌الله و دعای خاصه رجب و دعای وداع در این مراسم قرائت می‌شود.

صلواتیان تصریح کرد: معتکفین باید قبل از سحر روز پنجم بهمن ماه در مساجد مستقر شوند تا احکام اعتکاف گفته شود و آشنایی صورت گیرد همچنین همراه داشتن موبایل، تبلت، لب‌تاب و دوربین و وسایل سمعی و بصری ممنوع است.

وی با تاکید به اینکه ذکر صلوات و ختم قرآن انجام می‌شود افزود: در شهر همدان ۱۴ مسجد برای حضور معتکفین در نظر گرفته شده است.

مسئول ستاد مردمی اعتکاف همدان با اشاره به اینکه کار جدیدی در اعتکاف امسال انجام خواهد شد که شامل اعتکاف معلمان با غیبت موجه انجام می‌شود افزود: در این زمینه تشویق‌های برای دانش آموزان و معلمان در نظر گرفته خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا