ورزشی

اگر استقلال قرمز بپوشد دولت فوراً کمکش می‌کند/ عامل بدبختی استقلال خود وزارت ورزش است!

مهدی فنونی زاده، بازیکن اسبق ستقلال در گفتگویی، درباره بازی پیش‌روی استقلال مقابل گل گهر و بدهی هنگفت این باشگاه به استراماچونی اظهاراتی را مطرح کرد که در ادامه می خوانید:

مصاف استقلال مقابل گل گهر را چطور پیش بینی می کنید؟

به نظر من یکی از بازی های سخت و شش امتیازی استقلال همین بازی است. شاگردان ساپینتو باید ثابت کنند که بردهای اخیرشان مقابل تیم‌های پایین جدول اتفاقی نبوده است. البته امیرخان هم تیم خوبی دارد.

چقدر از تیم گل گهر شناخت دارید؟

تیم قلعه نویی همیشه دونده، جنگنده و خطرناک ظاهر می‌شود به نظرم یک بازی جذاب و تماشایی را شاهد خواهیم بود.

چرا چنین پیش بینی می کنید؟

برای اینکه استقلال هم در بازی های اخیر جنگنده و پرتوان ظاهر شده است. نتایج اخیر استقلال با تعداد گل بالا نشان می‌دهد این تیم روند خوبی داشته و قطعاً در این بازی هم به دنبال برد است. البته یک نکته مثبت هم در این بازیها وجود دارد.

چه نکته مثبتی مدنظر شماست؟

اینکه امیر قلعه نویی در هفت یا هشت سال اخیر با هر تیمی بوده مقابل استقلال باخته! این یک نقطه امیدوارکننده است که امیدوارم استقلال این بازی را هم دوباره برنده شود.

نقطه مثبت تیم استقلال را کجا می دانید؟

به نظرم خط هافبک استقلال در این هفته ها خوب بازی می‌کند و هماهنگی سعید مهری و آرش رضاوند باعث شده مهاجمان استقلال راحت‌تر صاحب موقعیت شوند. از طرف دیگر مهاجمان استقلال هم خیلی سرحال هستند و هر خط دفاعی را بیچاره می کنند. البته من باز هم می‌گویم که نباید شوت زدن را فراموش کرد. بچه های استقلال کم شوت می زنند. شوت زنی خودش یک عامل مهم برای رسیدن به گل است.

به نظر شما استقلال می‌تواند بدهی اش به استراماچونی را بپردازد؟

اول باید بگویم عامل اصلی این بدهی و بدبختی برای استقلال، وزارت ورزش است. اصلاً چرا باید پاسپورت استراماچونی دست خودش باشد که یک مرتبه بلند شود از ایران برود؟ این یک، دوم اینکه اصلاً چرا وزارت ورزش یقه آقای فتحی (مدیرعامل وقت باشگاه) را نگرفت که پول استراماچونی را نداد و این همه دردسر برای بزرگ و کوچک وزارت ورزش، باشگاه استقلال و حتی دولتی ها به وجود بیاید.

خبر دارید که فتح‌الله‌زاده از دولت کمک خواسته؟

بله! هواداران استقلال این چند روز حسابی از خجالت وزارت ورزش در آمدند. درست هم می‌گویند. چرا اینقدر به پرسپولیس کمک می شود ولی به استقلال کمک نمی کنند؟ من یک پیشنهاد دارم…

چه پیشنهادی؟

به نظرم اگر بازیکنان استقلال یکی دو بازی لباس قرمز تن‌شان کنند و به میدان بروند دولت و وزارت ورزش فوراً کل بدهی استقلال را پرداخت می‌کنند. چون آنها کلاً قرمز دوست هستند و به رنگ آبی حساسیت دارند.

فکر می کنید استقلال بالاخره بدهی اش را می پردازد؟

متاسفانه در این سالها فتحی، مددی و آجورلو هیچکدام بدهی استراماچونی را پرداخت نکردند. این بدهی اول ۶ میلیارد تومان بود. بعد شد ۳۰ میلیارد و ۷۰ میلیارد و حالا که شده ۱۲۰ میلیارد رسیده به فتح‌الله‌زاده! اگر الان این پول را ندهند با افزایش قیمت ارز ممکن است به ۲۰۰ میلیارد تومان هم برسد. من فقط دلم برای هوادار می سوزد همین و بس.

258 258

دکمه بازگشت به بالا