عمومیکسب و کار ایرانی

چرا ساعت تلگرام یک ساعت جلوتره؟

چگونه ساعت تلگرام را تغییر دهیم؟

خوشبختانه امروزه تمامی گوشی‌های هوشمند دارای تنظیم خودکار زمان و تاریخ هستند. از همین رو در طول سال با تغییر ساعت رسمی کشور، گوشی‌های هوشمند به‌طور خودکار تنظیم می‌شوند. اما از آنجایی که در سال جدید خبری از تغییر ساعت نبود، متاسفانه برخی از اپلیکشن‌ها دچار مشکل شدند. تغییر ساعت تلگرام یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی از آن شکایت کرده‌اند. خوشبختانه تنظیم ساعت تلگرام به صورت دستی وجود دارد و جای نگرانی نیست. در ادامه مطلب در مورد اینکه چگونه ساعت تلگرام را تنظیم کنیم توضیح داده‌ایم.

دلایل تغییر ساعت تلگرام

گاهی‌اوقات ساعت می‌تواند زمان اشتباهی را در اپلیکشن‌هایی همچون تلگرام نشان دهد. مخصوصا در زمان تغییر ساعت رسمی کشور که همیشه منجر به چنین مشکلاتی می‌شود. به طور کلی تغییر ساعت تلگرام به خاطر یکی از دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

  • شما به طور تصادفی تنظیم خودکار زمان و تاریخ گوشی خود را خاموش کرده‌اید.
  • به طور اشتباهی منطقه زمانی را تنظیم کرده‌اید.
  • خطا ممکن است از طرف شرکت مخابراتی باشد.

البته در هر صورت نگران نباشید. چرا که ما در ادامه در مورد اینکه چگونه ساعت تلگرام را تنظیم کنیم توضیح داده‌ایم:

چگونه ساعت تلگرام را تغییر دهیم؟

شما می‌توانید از طریق راه‌حل‌های زیر، مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام را برطرف کنید:

۱. تنظیمات خودکار تاریخ را روشن و خاموش کنید.

کافیست به بخش Settings (تنظیمات) و سپس General Management(مدیریت عمومی) بروید و گزینه Date and time (تاریخ و زمان) را انتخاب کنید. گزینه Automatic date and time را خاموش و سپس روشن کنید. البته این تنظیمات بسته به مدل گوشی شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

در بیشتر موارد، این تنظیمات می‌تواند ساعت شما را با زمان دقیق تنظیم کند. مخصوصا اگر مرتبا در سفر هستید، می‌توانید با تنظیمات خودکار زمان و تاریخ را تغییر دهید.

۲. گوشی خود را خاموش روشن کنید.

شما می‌توانید با خاموش و روشن کردن گوشی همراه خود، هر گونه مشکل موقتی که ممکن است عملکرد دستگاه شما را مختل کند، برطرف نمایید. اگر گزینه غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد تنظیم خودکار تاریخ و زمان برای شما کارساز نبود، این گزینه را امتحان کنید.

۳. تنظیم خودکار تاریخ و زمان را خاموش کنید.

به بخش Settings (تنظیمات) و سپس General Management(مدیریت عمومی) بروید و گزینه Date and time (تاریخ و زمان) را انتخاب کنید. گزینه Automatic date and time را خاموش کنید تا بتوانید زمان را به صورت دستی تنظیم کنید. حتما به هنگام تنظیم منطقه زمانی دقت کنید که به درستی تنظیم کرده باشید.

۴. تلگرام خود را حذف و دوباره نصب کنید.

در صورتی که هر یک از مراحل بالا، مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام را برطرف نشد، بهتر است که بعد از تنظیمات ساعت گوشی، برنامه تلگرام را حذف و دوباره نصب کنید.

امیدواریم با کمک راه‌حل‌های ارائه شده در این مطلب توانسته باشید مشکل را حل کنید. اگر نه، می‌توانید با تماس با پشتیبانی تلگرام مشکل را رفع نمایید. خوشحال می‌شویم که نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

برطرف کردن مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام

برطرف کردن مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام بسیار ساده صورت می گیرد که در این مقاله به آن می پردازیم.

دلیل اینکه ساعت تلگرام تنظیم نیست، چیست؟ اگر می خواهید این مشکل را برطرف نمایید و دلیل آن را متوجه شوید، آموزش زیر را مطالعه نمایید. گاهی اوقات کاربرانی از این گله مند هستند که پیامی را در ساعت 9 صبح ارسال نموده اند ولی کنار پیام، زمان و ساعت دیگری را نشان می دهد و مثلا عدد 12 را درج کرده است و این باعث ناراحتی آن کاربر شده است و ممکن است شخص مقابل برداشت بدقولی یا بی مسئولیتی از این زمان ارسال داشته باشد. دلیل اصلی این مورد، مطمئنا” تنظیم نبودن ساعت گوشی شماست و گوشی با ساعت فعلی منطقه ای که در آن قرار دارید، هماهنگ نیست.

برطرف کردن مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام: روش کار

در ابتدا، ساعت گوشی خود را ببینید و اگر مشاهده کردید که ساعت آن زمان نادرستی را نشان می دهد آن را تنظیم کنید و با ساعت منطقه ی خود هماهنگ نمایید. برای این کار اول به قسمت تنظیمات گوشی رفته و بر روی تاریخ و زمان بزنید و حالا گزینه ی Automatic time & date را انتخاب کنید و حالت آن را بر روی Use Network (شبکه ی اپراتور) قرار دهید و با فعال کردن گزینه ی Automatic time zone، دیگر جای نگرانی نیست و ساعت گوشی شما، به طور دقیق و درست با ساعت اینترنت و شبکه موبایل کشور هماهنگ می شود. تنظیم بر روی حالت خودکار، نیاز به اتصال به اینترنت دارد و وجود سیم کارت در گوشی الزامی است.

در مواقعی که ساعت گوشی تان در حالت اتوماتیک قرار نمی گیرد ساعت دقیق را به صورت دستی وارد نمایید و به شما این اطمینان را می دهیم که مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام، همین هماهنگ نبودن ساعت گوشی و تنظیم نبودن آن است.

مورد دیگری که ممکن است این مشکل را بوجود آورده باشد، استفاده از برنامه های عبور از تحریم است که باعث برهم زدن ساعت گوشی تان شده است. شاید با غیر فعال کردن این برنامه ها ساعت تنظیم شود.

برخی مواقع هم ساعت گوشی بعضی افراد در حالت 24 ساعت قرار نگرفته و این باعث می شود زمان تلگرام با گوشی هماهنگی نداشته باشد.

تنظیم نبودن ساعت تلگرام | چگونه ساعت تلگرام را درست کنیم؟

مشکل تنظیم نبودن ساعت در تلگرام چیست و چرا زمان ارسال و دریافت پیام ها بهم ریخته و جلوتر یا عقب‌تر هست؟ برای جواب تمام این سوالات و حل مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام با ما همراه باشید.

اگر به طور مثال ساعت 14 پیام دادید ولی در تلگرام ساعت 15 درج میشود حتما گوشی شما به نحوی با ساعت فعلی منطقه ی زمانی شما ناهماهنگ است. همچنین ممکن است این مشکل بخاطر جلوکشیدن ساعت‌های تابستانی در اولین روز عید باشد.

حل مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام

برای حل این مشکل به تنظیمات گوشی خود بروید و به دنبال گزینه General Management بگردید و وارد اون شوید. حالا باید به بخش Date and time (تاریخ و ساعت) بروید.

خب در اینجا باید یا روی حالت Automatic (خودکار) بزارید و یا اینکه مثل عکس زیر منطقه زمانی و روی تهران قرار دهید.

اگر نتوانستید اتوماتیک این کار را کنید از طریق اینترنت یا دیگران ساعت دقیق را به صورت دستی تنظیم کنید تا مشکل تلگرامتون حل شود چون نود و نه درصد مشکل ساعت تلگرام بخاطر همین تنظیم نبودن ساعت است.

اگر با کار بالا نتوانستید جواب بگیرید و گوشی شما دو سیم کارت هست یک بار اینترنت اپراتور همراه خود را تغییر بدید شاید مشکل حل شد.

توجه داشته باشید که علت تنظیم نبودن ساعت تلگرام ممکنه بخاطر بعضی از برنامه های عبور از تحریم هم ممکن است با تونل کردن کل گوشی ساعت تلفن شما را مختل کند، همچنین اگر در حالت 24 ساعت نیست به ق.ظ و ب.ظ هم توجه داشته باشید.

آپدیت 1 فروردین 1402

در حالیکه با تصویب مجلس شورای اسلامی، قانون تغییر ساعت رسمی کشور از امسال لغو شد، اما ساعت برخی سیستم‌های کامپیوتری و گوشی‌های تلفن همراه راس ساعت 12 یکم فروردین همزمان با تغییر ساعت در سالهای گذشته، به صورت خودکار یکساعت به جلو کشیده شد. گفته می‌شود علت این مسئله تنظیم بودن سرورهای جهانی با تغییر ساعت در ابتدای سال در ایران است که در حال حاضر تنظیمات این سرورها در حال تغییر است و ساعت‌ گجت‌ها و گوشی‌های موبایل به حالت عادی برخواهد گشت.

منبع:

cheapest youtube smm panel

cheapest smm panel

دکمه بازگشت به بالا