عمومی

چرا اینستاگرام اجازه به فالو کردن نمی دهد؟

یکی از بزرگ‌ترین سؤالات کاربران اینستاگرام این است که چرا نمی‌توانید فالو کنید. برای بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار، زمانی که برای فالو کردن شخصی روی دکمه فالو کلیک می‌کنند، این گزینه به سرعت غیرفعال می‌شود یا اینستاگرام با نشان دادن پیغام خطا از دنبال کردن آن جلوگیری می‌کند. اگر شما نیز با مشکل فالو نکردن افراد در اینستاگرام روبرو هستید، با دیجی فالوور همراه باشید زیرا قصد داریم دلایل این محدودیت را بیشتر بررسی کنیم و نحوه رفع آن را به شما آموزش دهیم.

چرا اینستاگرام اجازه به فالو کردن نمی‌دهد؟

همان‌طور که قبلاً گفتیم بسیاری از کاربران اینستاگرام با محدودیت فالو مواجه هستند و هنگام فالو کردن افراد با پیغام خطایی مانند تصویر زیر مواجه می‌شوند. این معمولاً بیشتر در مورد افرادی که به‌تازگی در اینستاگرام ثبت‌نام کرده‌اند اتفاق می‌افتد. پس از ایجاد اکانت اینستاگرام تا چند ساعت نمی‌توانید تعداد زیادی از افراد را فالو کنید و اینستاگرام بلافاصله این عمل را برای شما مسدود می‌کند.

لازم به ذکر است که الگوریتم‌های اینستاگرام برای تمامی کاربران این شبکه اجتماعی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند و اجازه نمی‌دهد افراد زیادی را در یک روز فالو کنند. این کار به این منظور انجام می‌شود که ربات‌ها در اینستاگرام فالوورهایی که قوانین این شبکه اجتماعی را زیر پا می‌گذارند، دریافت نکنند.

این محدودیت‌ها برای صفحات مختلف متفاوت است. شما معمولاً می‌توانید روزانه حدود 200 نفر را بدون هیچ مشکلی فالو کنید، اما اگر شخصی صفحه شمارا فالو نمی‌کند یا افراد زیادی را فالو می‌کنید، این تعداد تغییر می‌کند. اگر در طول روز هر از چند گاهی برای افراد دیگر درخواست ارسال کنید، احتمالاً مشکلی نخواهید داشت.

اگر در مدت‌زمان کوتاهی افراد زیادی را فالو کنید، اینستاگرام فکر می‌کند شما یک ربات هستید و سعی می‌کند از آن جلوگیری کند. فعالیت شما با اعمال محدودیت‌ها آهسته در ادامه روش‌هایی را برای حل این مشکل در نظرخواهیم گرفت.

دلایل محدود کردن فالو کردن دیگران در اینستاگرام و نحوه رفع این مشکل

خطای نرم‌افزاری

اگر نمی‌توانید افراد را در اینستاگرام دنبال کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بررسی کنید که آیا فرد موردنظر شمارا بلاک کرده است یا خیر. اگر برای دنبال کردن یک شخص خاص مشکل‌دارید، اما می‌توانید افراد دیگری را دنبال کنید، شخصی که مسدود می‌کنید.

اگر نمی‌توانید صفحه‌ای را دنبال کنید، پیشنهاد می‌کنیم گوشی خود را ریستارت کنید یا اپلیکیشن را به آخرین نسخه آپدیت کنید، زیرا در برخی موارد چنین مشکلاتی می‌تواند ناشی از باگ‌های نرم‌افزاری باشد. اگر با این کار مشکل حل نشد، اینستاگرام روی صفحه شما حساس شده و به همین دلیل چنین محدودیت‌هایی را برای حساب شما اعمال کرده است.

محدودیت در حساب‌های جدید

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفتیم، اگر به‌تازگی اکانت خود را ایجاد کرده باشید، در همان ساعات اولیه نمی‌توانید افراد زیادی را دنبال کنید. برای جلوگیری از حساس شدن اینستاگرام به پیج خود، پیشنهاد می‌کنیم در عرض 1 ساعت بیش از 100 نفر را فالو نکنید. اگر خطای محدودیت پیگیری دریافت کردید، لطفاً کمی صبر کنید و برای خروج از حالت بلوک چند ساعت درخواست پیگیری را به صفحه ارسال نکنید.

دنبال کردن بیش‌ازاندازه

یکی از بزرگ‌ترین دلایل این محدودیت‌ها این است که کاربران می‌توانند صدها نفر را در مدت‌زمان کوتاهی دنبال کنند. پیشنهاد می‌کنیم بیش از 160 نفر را هم‌زمان فالو نکنید تا این شبکه اجتماعی شمارا بلاک نکند؛ اما اگر بلاک هستید، نباید تا چند ساعت کسی را فالو کنید.

اگر افرادی را که بارها و بارها دنبال می‌کنید در صفحات مختلف دنبال می‌کنید، اینستاگرام فکر می‌کند که از ربات‌ها برای افزایش فالوور خود استفاده می‌کنید، بنابراین سعی می‌کند این کار را با اعمال محدودیت‌های فالو انجام دهد. در این صورت نباید به مدت دو ساعت کسی را دنبال کنید.

در عوض، پیشنهاد می‌کنیم اینستاگرام خود را بررسی کنید، پست‌ها را لایک کنید و نظر خود را بگذارید تا فعالیت خود در صفحه به حالت عادی بازگردد. به خاطر داشته باشید که پس از برداشته شدن محدودیت‌ها، اگر دوباره فالو و آنفالو کنید، ممکن است اینستاگرام همچنان شمارا مسدود کند. برای جلوگیری از این مشکل، در طول روز مراقب افرادی باشید که می‌خواهید کلاه‌برداری کنید و در این بین کارهای دیگری مانند لایک و کامنت انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا