عمومیکسب و کار ایرانی

جای مناسب برای آینه کنسول کجاست؟

بهترین جا برای قرارگیری آینه و کنسول در خانه کجاست؟

آینه و کنسول‌ها یکی از پر کاربردترین تجهیزات منزل هستند. فرقی ندارد که خانه شما لوکس باشد یا نه ، مدرن باشد یا سنتی، در هر صورت می توانید این دو وسیله را در خانه دوست داشتنی خود داشته باشید. البته باید بدانید که روی میز کنسول چی میزارن؟ و بهترین جا برای قرار دادن آینه و کنسول کجاست. سپس بهترین مکان آینه و کنسول را در خانه خود مشخص کنید و متناسب با آن دست به انتخاب بزنید.

در این مقاله که درباره بهترین محل برای قرارگیری آینه کنسول در خانه است؛ اطلاعات خوبی به شما خواهیم داد و خواهیم گفت که برای هر مکانی که در نظر می‌گیرید، چه آینه و کنسولی انتخاب کنید بهتر است! تا انتهای این مقاله با ما در دکوبیست همراه باشید تا هنگام خرید، دچار سردرگمی نشوید و تجربه بهتری از خرید این وسیله جدید برای خانه خود داشته باشید.

چرا باید درباره بهترین جا برای آینه کنسول بدانیم؟

با رعایت کردن برخی نکات کوچک از جمله نحوه چیدمان یا بهترین مکان قرارگیری اجسام در منزل می توانید چشم‌نوازترین تصویر را در خانه خود ایجاد کنید. همان‌طور که میدانید آینه و کنسول هم یکی از مهم‌ترین اشیاء کاربردی تزئینی در منزل است که با قرار گرفتن در جای مناسب خود می‌تواند تأثیر مستقیم در احوالات منزل شما داشته باشند.

مکان قرارگیری آینه و کنسول در گذشته بیشتر در سالن پذیرایی بود به همین دليل تا حرف از این اساس کاربردی تزئینی به میان می‌آید همه ذهنمان به سالن پذیرایی منزل می‌رود؛ اما امروزه این چنین نیست و در دنیای مدرن با چیدمان مدرن و کلاسیک منازل‌تان شما می‌توانید مکان‌های مختلفی را انتخاب کنید. در ادامه بهترین و متنوع‌ترین مکان‌ها را برای جای دادن آینه و کنسول برای شما به تصویر می‌کشیم.

اتاق خواب یکی از کاربردی‌ترین مکان آینه و کنسول است

بیایید از اتاق خواب شروع کنیم. اگر بخواهید همه تجهیزات آرایشی بهداشتی و لباس‌های کم حجم را در یک مکان جمع کنید و راحت به آن دسترسی داشته باشید، بهترین وسیله انتخاب یک آینه و کنسول برای اتاق خواب است. هر اتاق در خانه شما می‌تواند به این وسیله نیاز داشته باشد؛ مثل:

اتاق کودکان: اتاق کودک یا نوجوان شما همیشه پر از وسایلی است که برای سر و سامان دادنشان باید کمد و کشوهای مختلفی در آن‌ها تعبیه کنید. به هر حال لباس‌ها و وسایل بهداشتی مثل حوله و .. از یک طرف و اسباب بازی‌ها و کتاب‌ها هم از طرف دیگر.‌ همه این‌ها نیازمند یک سازماندهی منظم در اتاق هستند. بسیاری از این تجهیزات را می‌توان داخل کشوی تخت و کمد قرار داد ولی برخی هم به یک کنسول جا دار با کشوهای کوچک و بزرگ و مناسب نیاز دارند.

وجود کنسول در اتاق کودکان مخصوصاً دختربچه‌ها که با انواع مختلف لباس‎ها سر و کار دارند می‌تواند به نظم دهی بیشتر کمک کند. همچنین یک نظریه روانشناسی هم وجود دارد که می‌گوید برای ایجاد استقلال و اعتماد به نفس در فرزندان اجازه بدهید خودشان لباس دلخواهشان را انتخاب کنند و بپوشند. وجود آینه در اتاق کودک این امکان را برای آن‌ها راحت‌تر خواهد کرد. فقط آینه و کنسول را متناسب با جنسیت فرزند و همچنین مساحت اتاق انتخاب کنید.

اتاق خواب شما و همسرتان: اتاق خواب معمولاً جایی است که شما در آن خود را حاضر می‌کنید. در شروع روز، لباس‌های خود را مرتب می‌کنید و موقع بیرون رفتن از خانه در آنجا حاضر و آماده می‌شوید. معمولاً آماده شدن برای یک روز عالی یا بیرون رفتن از خانه و یا حتی شبی آرام، به لوازم و تجهیزات مختلفی نیاز دارد. به عنوان مثال تجهیزات ارایشی و بهداشتی که همه آن‌ها اگر روی یک کنسول باشند اتاق شما را منظم و شکیل می‌کنند.

وجود آینه روی کنسول یا حتی آینه قدی کنار کنسول جذابیت اتاق را علاوه بر کاربردی بودن بالا می‌برد. سعی کنید آینه و کنسول را روبه روی تخت قرار ندهید چون طبق قانون فنگ‌شویی آینه در اتاق نباید تصویر تخت را نشان بدهد. این موجب افزایش انرژی منفی در اتاق خواهد شد. اگر به انرژی منفی و مثبت اتاق خود توجه می‌کنید، آینه را طوری قرار بدهید که تصویر شما موقع خواب، در آینه نیافتد.

اتاق کار: این اتاق هم بسته به نوع کاری که در آن انجام می‌دهید و تجهیزاتی که باید برای کارتان استفاده کنید می‌تواند یک کنسول را درخود جای دهد. به جای آینه هم می‌توانید از تابلوهای دوست داشتنی، نوشته‌های انگیزشی یا عکس‌هایی متناسب با کار برای ایجاد انگیزه در خود استفاده کنید.

سالن پذیرایی شکیل‌ترین مکان برای آینه و کنسول

سالن پذيرايي محل تجمع خانواده و البته پذیرایی از میهمانان است. برای این که یک اتاق پذیرایی بسیار شیک داشته باشید از آینه و کنسول تزئینی در آنجا استفاده کنید. کنسول اتاق پذیرایی نیاز به کاربردی بودن ندارد. چرا که قرار نیست وسایل خرده ریزی که در اتاق‌های خواب معمولاً وجود دارند را در خود جای بدهد. به همین خاطر به راحتی می‌توانید فقط به ظاهر آن توجه کنید و توجهی به این که چقدر جا دارد نداشته باشید.

دست شما در انتخاب آینه و کنسول اتاق پذیرایی باز است. بنابراین هر نوع کنسولی که با مبلمان ،پرده و سبک پذیرایی خانه شما هم خوانی دارد می‌تواند انتخاب خوبی باشد. می‌توانید از آینه‌های شکیل و طرح‌دار روی کنسول استفاده کنید‌ و اگر پذیرایی شما نیاز به آینه ندارد می توانید از یک تابلو فرش در سبک کلاسیک و سلطنتی یا یک تابلو نقاشی در سبک مدرن استفاده نمایید. حتی می‌توانید از وسایل تزئینی روی کنسول استفاده کنید، مثل چند کتاب با جلدهای زیبا، گل‌های طبیعی یا اجناس لوکس کریستالی برنجی یا چینی.

کنسول و آینه را نزدیک مبلمان قرار دهید. با این کار می‌توانید آن را به یکی از برجسته‌ترین تزئینات پذیرایی تبدیل کنید. البته اگر کنار مبلمان تجهیزات شلوغ پذیرایی یا وسایل تزئینی دیگری دارید کنسول و آینه را به مکان خلوت‌تری انتقال بدهید. چون این وسیله خود به تنهایی نگین پذیرایی خواهد بود و قرار دادن آن در کنار سایر وسایل تزئینی ممکن است فضا را شلوغ به نظر بیاورد یا زیبایی آن را بگیرد.

سالن غذا خوری پر کاربردترین و شکیل‌ترین مکان کنسول و آینه

اگر وجود آینه و کنسول در اتاق خواب جزء تجهیزات کاربردی و در پذیرایی جزء وسایل تزئینی بود در سالن غذا خوری این دو مزیت را باید با هم به یدک بکشد. سالن غذا خوری محل سرو غذا است. این مکان باید علاوه بر داشتن نور کافی و دنج بودن وسایل لوکس و کاربردی هم داشته باشد. یکی از این وسایل لوکس و کاربردی هم وجود آینه و کنسول است البته شاید آینه چندان نیاز نباشد و به جای آن بتوان از تابلو یا هر چیز جذاب دیگری استفاده کرد. با این حال وجود کنسول ضروری است. برخی وسایل برای سرو غذا نیاز هستند که جابه‌جا کردن دائم آن‌ها اذیت کننده است مثل نمکدان، دستمال کاغذی یا تعدادی قاشق، چنگال و کارد اضافه و…

همه این وسایل را می‌توانید در کشوهای کنسول قرار دهید. با این کار هر وقت که موقع سرو غذا نیازی به آن‌ها داشتید بدون رفتن به آشپزخانه می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای روی کنسول در سالن غذا خوری، از شمعدان استفاده کنید. موقع سرو شام از این شمعدان‌ها برای تزئین میز غدا می‌توان استفاده کرد.

سالن ورودی جای مناسب برای قرارگیری کنسول و آینه

سالن ورودی هم می‌تواند جای مناسب برای قرار دادن آینه و کنسول باشد فقط باید کنسول را متناسب با عرض سالن انتخاب کنید. حدالامکان سعی کنید از کنسول کم عرض و بدون کشو استفاده کنید‌. همچنین یک آینه ساده متناسب با رنگ کاغذ دیواری بهترین انتخاب است. البته در این مکان به جای آینه هم می‌توانید از وسایل دیگر مثل انواع شمع و جا شمعی یا تابلوها استفاده کرد.

نکات مهم در انتخاب آینه و کنسول

  • آینه و کنسول بهتر است متناسب با مکان قرارگیری‌اش انتخاب شود. عدم توجه به این موضوع ممکن است شما را نسبت به خریدی که کرده‌اید دلسرد کند. همان‌طور که در مقاله گفته شد، آینه کنسول در اتاق خواب جنبه کاربردی دارد، در اتاق پذیرایی و ورودی خانه جنبه تزئینی و در سالن غذاخوری تلفیقی از هر دو.
  • به کیفیت آینه و کنسول توجه کنید. آینه و کنسول بیشتر به خاطر جلوه دادن به خانه خریداری می‌شود. اگر خودش جلوه زیبایی نداشته باشد، نمی‌تواند این هدف را برآورده کند.
  • اگر بودجه زیادی برای خرید آینه و کنسول در نظر نگرفته‌اید نگران نباشید. می‌توانید با خرید از تولیدی و حذف واسطه‌ها، پول کمتری برای اجناس باکیفیت بالاتر پرداخت کنید. در این سایت شما می‌توانید خرید بی واسطه داشته باشید و وسایل منزل خود را با هزینه کمتری تهیه کنید.

سخن پایانی

و در پایان این که وجود کنسول و آینه در منزل هم باعث سامان دهی به وسایل می‌شود و هم به تنهایی جنبه تزئینی دارد . انتخاب یک دیوار خلوت بهترین مکان قرارگیری آینه و کنسول است‌. این وسیله را متناسب با مساحت منزل و سبک مابقی تجهیزات انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری به خانه شما ببخشد. اگر خانه شما کوچک است به دنبال یک میز کنسول جمع و جور بگردید و اگر خانه بزرگی دارید، از اینکه دست شما در انتخاب باز است و می‌توانید فارغ از اینکه چقدر جا دارید انتخاب کنید خوشحال باشید.

دکمه بازگشت به بالا