اقتصادیکسب و کار ایرانی

عوامل موثر بر قیمت مبلمان اداری کدامند؟

عوامل تأثیرگذار بر قیمت مبلمان اداری

عوامل تأثیرگذار بر قیمت مبلمان اداری نکته مهمی است که باید در دکوراسیون اداری به آن توجه ویژه ای شود. در هر اداره وجود مبلمان مناسب با چیدمانی درست ضروری است. بنابراین نمی شود به راحتی از خرید مبلمان صرف نظر کرد. اما قطعاً مسئله ای که در این جا مطرح می شود و می تواند در تصمیم گیری و قدرت شما برای خرید تأثیر بگذارد مسئله قیمت آن است. در این مقاله قصد داریم درباره مبلمان اداری و عوامل تأثیرگزار بر قیمت آن صحبت کنیم. زیرا قطعاً برای تهیه هر کالایی به اولین چیزی که توجه خاصی می شود قیمت آن کالا است.

نکات مورد توجه در هنگام خرید مبلمان اداری

اگر بخواهیم درباره خرید مبلمان اداری صحبت کنیم. اشاره به تمامی موارد و صحبت کردن درباره آن ها واقعاً کار راحتی نیست. اما به چند مورد از این موارد مانند حجم، سایز مبلمان اداری، جنس و نوع پارچه استفاده شده در آن، طرح مبل، شکل ظاهری و زیبایی، مدل و سبک ساخت آن، برندهای مبلمان اداری و….اشاره خواهیم کرد.

قطعاً هر اندازه قیمت مبلمان پایین تر و مناسب تر باشد توانایی برای خرید بالامی رود. همچنین جنس بهتری را نیز می توانید خریداری کنید. اما باید این مسئله را نیز در نظر گرفت که هر ارزانی نمی تواند بی دلیل باشد. ممکن است واقعاً ارزان بودن قیمت یک کالا به دلیل کیفیت پایین آن محصول و جنس مواد به کار برده شده در آن باشد. اما پرسشی که الان در ذهن می آید این است که این عوامل تأثیر گذار بر قیمت کدام هستند؟

میزان فضای اشغال شده توسط مبلمان

یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر خرید مبلمان اداری، میزان فضایی است که توسط مبلمان اشغال می شود. در واقع همان ابعاد مبلمان است و این موضوع کاملاً طبیعی و نرمال است. زیرا هر چقدر که یک کالا حجم بیشتری داشته باشد قطعاً برای ساخت آن از مواد اولیه بیشتری استفاده شده است و قیمت بالا تری دارد. البته نمی شود فقط بر مسئله ابعاد مبلمان اتکاء کرد. به دلیل این که در بسیاری از موارد مبلمان با حجم کم وابعاد کوچک نسبت به مبلمان با حجم بزرگ قیمت بیشتری داشته است. کیفیت ساخت نیز مسئله مهم دیگری است که در قیمت مبلمان می تواند تأثیر داشته باشد. ابعاد یک مبل به تنهایی برای تعیین قیمت کافی نیست.

جنس مواد اولیه و ساخت

یکی دیگر از موارد بسیار مهم و تأثیر گذار در قیمت مبلمان اداری؛ جنس و کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت آن به کار برده شده است. مثلاً ممکن است شما مبلی را که ابعاد کوچکی دارد به قیمت یک مبل به ابعاد خیلی بزرگ تر خریداری کنید. این مسئله به کیفیت مواد اولیه ای بستگی دارد که در ساخت آن به کار رفته است.

معمولاً برای ساخت مبلمان اداری از مواد مختلفی استفاده می شود. بیشترین متریالی که از آن استفاده می شود چوب و ام دی اف است. مسلماً باعث بالا رفتن قیمت نسبت به حجم مبل می شود. در بسیاری از موارد از فلز یا شیشه برای ساخت مبلمان استفاده می شود که نسبت به چوب و ام دی اف قیمت بسیار کم تری دارد. حتی در بین مبلمان هایی که از چوب ساخته شده اند نیز اختلاف قیمت زیادی مشاهده می شود که ام دی اف معمولاً گران تر است. پس نتیجه می گیریم که جنس مواد اولیه استفاده شده برای ساخت بسیار مهم است.

مبلمان اداری مناسب برای کارمندان یکی دیگر از مهم ترین دلایل است که جنس مبلمان خوب باشد. یک کارمند ممکن است مجبور باشد در یک روز نزدیک به 10 ساعت از وقت خود را با نشستن بر روی صندلی بگذراند. بنابراین حق او است که از مبل یا صندلی راحت استفاده کند. تا به مرور زمان دچار بیماری هایی مانند کمر درد و آسیب دیدگی ستون فقرات نشود.

سبک ساخت و نحوه استفاده از مبلمان اداری

تأثیر مبلمان اداری بر روی کسب و کار یک عامل مهم می باشد. یکی دیگر از موارد مهمی که برای خرید مبلمان باید به آن دقت شود و البته تأثیر زیادی نیز بر روی قیمت دارد نوع کاربری و سبک ساخت مبلمان است. برای مثال شما می خواهید برای کجا و چه کاری مبلمان تهیه کنید. مثلاً یک میز کفرانس می خواهید یا برای دفتر مدیریت می خواهید یا حتی یک صندلی؟ آیا می خواهید سبک ساخت آن میز یا مبل مدرن و امروزی باشد یا کلاسیک و شیک ؟ البته سبک ساخت موردی است که می توان خیلی بر روی آن وسواس و حساسیت نشان نداد.

تأثیر روکش و جنس پارچه به کار رفته در مبلمان

یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت مبلمان، جنس پارچه و روکشی است که در اجزاء مبلمان اداری استفاده شده است. مثلاً اگر از چرم برای روکش مبل استفاده شود قیمت بالاتری دارد. همچنین استفاده از مبل با رویه چرمی می تواند تأثیر زیادی در جلب مشتری داشته باشد. قطعاً وقتی شما برای کار یا مثلاً بستن یک قرار داد کاری به شرکتی مراجعه می کنید دکوراسیون و محیط آن جا را زیر نظر می گیرید و از آن تأثیر می پذیرید.

یکی دیگر از دلالیل و همچنین مزایای استفاده از روکش چرم علاوه بر زیبایی، دوام آن نسبت به پارچه است. زیرا در یک شرکت اداری که روزانه ممکن است صد ها نفر به آن جا مراجعه کنند و بر روی مبلمان بنشینند. نیاز است که جنس مبلمان با دوام باشد تا نیاز به تعویض آن ها در مدت زمان کوتاه نداشته باشید. همچنین نشستن بر روی مبلمان چرمی لذت و راحتی خیلی دلچسبی را به شما هدیه می کند. پس بهتر است برای محیط های کار و پر رفت و آمد سعی کنید بیشتر از مبلمان با روکش چرم استفاده کنید.

کلام پایانی

انواع میز و صندلی و مبلمان اداری کاربردهای مختلفی دارند و برای هر بخش از اداره و شرکت از محصولات خاصی استفاده می‌شود تا بهترین راندمان کاری صورت گیرد . بازدهی و کارایی بسیار بالا در محل کار در صورتی امکان پذیر است که از مبلمان اداری مدرن و کلاسیک با مدلهای خاص استفاده شود . انتخاب آن ها باید طبق اصول و قواعد باشد تا نظم و هماهنگی در مجموعه اداری به چشم بخورد. عدم هماهنگی در محیط کاری موجب خستگی چشم و دلزدگی از فضا می‌شود.

مبلمان اداری خوب و استاندارد می تواند در کارایی هرچه بهتر کارکنان و همچنین دید بهتر مدعوین برای انجام امور و سفارشات به کار بیاید. یکی از حسن های مبلمان اداری استاندارد نرساندن آسیب به بدن و جسم است زیرا یک مبل استاندارد دارای ویژگی های بسیاری است. در نتیجه خرید یک ست کامل مبلمان اداری بسته به نیاز و نوع کاربری شما انتخاب می شود و چینش آن بسته به سلیقه شماست که این چیدمان و طراحی دکوراسیون خود یک هنر محسوب می شود. شما برای انتخاب یک ست کامل از مبلمان اداری می بایستی به نکاتی توجه داشته باشید که ما در این مطلب به آنها می پردازیم و شما را آگاه می سازیم تا انتخابی درست و خریدی مطمئن داشته باشید.

با مواردی که در بالا ذکر کردیم امیدواریم بتوانید برای خرید یک دست مبلمان برای اداره یا محل کار خود تصمیمی درست بگیرید. این مسئله را نیز در نظر بگیرید که شاید بتوانید با پرداخت مبلغی بیشتر جنس بهتری را در تهیه کنید. الزاماً دنبال جنس ارزان قیمت نباشید تا مجبور به تعویض آن در زمان های کوتاه نباشید.

دکمه بازگشت به بالا