عمومی

بهترین جراح چاقی در کرج

افرادی که BMI (شاخص توده بدنی) بین ۲۵–۳۰ دارند نیاز به جراحی نداشته و با رژیم غذایی مناسب و ورزش به وزن ایده‌آل باز خواهند گشت. افرادی که BMI بالاتر از ۳۰ دارند انجام روش‌های لاپاروسکوپی و آندوسکوپی در آن‌ها اندیکاسیون می‌یابد. دکتر داود نریمان زاده متخصص جراحی اسلیو معده با بیش از 4000 عمل اسلیو ، زیبایی و عمومی موفق در خدمت هم میهنان عزیزمان می باشد . بهترین درمان چاقی دائمی با مشاوره قبل و بعد از جراحی قابل حصول است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جراح چاقی کلیک کنید.

سپس تمامی روند درمان بر روی مانیتور در اتاق عمل به نمایش گذاشته می‌شود تا جراح بتواند اندام‌های داخلی شکم را مشاهده کند و شرایط لازم برای جراحی چاقی با توجه به نوع آن را انجام بدهد. اما وجود برخی از شرایط خاص پزشکی باعث می‌شود اهمیت جراحی چاقی برای افراد بیشتر گردد. ممکن است جراحی چاقی برای هر فردی که با اضافه‌ وزن شدید مواجه شده‌ است، کاربردی نباشد.

بعد از انجام عمل لاغری، فرد باید علاوه بر مراقبت‌های پزشکی و انجام فعالیت‌های ورزشی تحت نظر مشاور و گروه‌های حمایتی نیز قرار بگیرد. زیرا ممکن است با تغییر سبک زندگی و عادات و رفتار‌ها، تحت فشار زیادی قرار بگیرد. کاهش میزان متابولیسم، روی سوخت و ساز بدن نیز تاثیر گذاشته و روی کاهش وزن تاثیر منفی می‌گذارد.

جراحی چاقی اسلیو معده

در چنین شرایطی معده شکلی شبیه به آستین لباس پیدا کرده و بیمار غذای کمتری مصرف و خیلی هم زود احساس سیری می‌کند. باید به این نکته توجه کرد که چاقی و اضافه وزن، عواض زیادی داشته و می‌تواند تاثیر منفی روی سلامتی افراد بگذارد. خستگی و تنگی نفس، آرتروز، کمر درد، سنگ کیسه صفرا، دیابت، کلسترول و فشار خون بالا از عوارض و بیماری‌های ناشی از چاقی محسوب می‌شود. این بیماری‌ها می‌تواند روی استقامت و مقاومت بدن شما، در طی جراحی چاقی تاثیری به شدت منفی بگذارد.

بیمه های پایه شامل تامین اجتماعی ، ارتش ، خدمات درمانی می باشند. لازم به ذکر است که تقبل هزینه یا میزان آن کاملا به بیمار و بیمه پایه او مربوط بوده و کلینیک و جراح جز نقش راهنمایی هیچ مسئولیت یا تضمینی در قبال پرداخت یا عدم پرداخت قبول نکرده و کاملا خارج از حیطه فعالیت های مرکز ما میباشد. بیمارانی که بعد از انجام اعمال جراحی چاقی جهت جلوگیری از چروکیدگی و خط افتادن بدن نیازمند این روشها می باشند. بنابراین لیست جراحان چاقی تهران باید به تایید انجمن فوق تخصصی جراحان درون بین ایران رسیده باشد‌.

لزوم انجام جراحی چاقی توسط متخصص جراحی چاقی

یک جراحی عمومی و یا جراح دیگری هم می تواند این عمل را انجام دهند. اما آن ها تنها به صورت تجربی انجام این عمل ها را یاد گرفته اند. بهترین جراحان معمولا سعی می کنند هم در فضای مجازی و هم در مطب خود به راحتی در دسترس بیماران خود باشند. اگر جراح وبسایت داشته باشد و در شبکه های اجتماعی فعال باشد، نشان دهنده این است که به بیماران خود اهمیت می دهد و از هر بستری برای آگاهی بخشی به بیماران خود استفاده می کند. اجازه دهید در همین ابتدای صفحه به یک نکته بسیار مهم در خصوص انتخاب یک پزشک متخصص لاغری اشاره کنیم.

تجربه من نشان داده که نوع تغذیه بعد از عمل اسلیو معده و رعایت رژیم غذایی پس از عمل اسلیو، تاثیر بسیا… به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، طب مدرن در سال های اخیر تبدیل به یکی از شاخه های اصلی پژوهش های نانوفناوری شده و در آینده علم پزشکی می تواند تا حد زیادی از این فناوری بهره مند شود. نانوفناوری منشأ مواد جدیدی است که فرصت های زیادی را برای تحولات جدید در شاخه های مختلف علوم پزشکی عرضه می کند و در حال حاضر این فناوری متمرکز بر روش های نوین و درحال توسعه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های مختلف است.

تشخیص بهترین روش جراحی چاقی

توانایی جراح در تشخیص بهترین روش جراحی چاقی برای شما نقشی مهم در رسیدن به کاهش وزن ایفا می کند. افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از 40 باشد و دچار چاقی مفرط می باشند . جراح اسلیو معده باید به مراجعه کنندگان خود بهترین راه های درمان چاقی را پیشنهاد دهد. در صورتی که اشخاص ویژگیهای زیر را داشته باشند می توانند از این عمل جراحی بهره ببرند.

در راه اول درمان چاقی افراد با چاقی غیر شدید می توانند با کنترل خوراک خود و ورزش مداوم از اضافه وزن و چاقی خود خلاص شوند نکته ی مهم اینکه این راه درمان زمانی تاثیر مثبت دارد که هورمون گرلین که باعث افزایش اشتها می شود در معده افزایش پیدا نکرده باشد. این نوع جراحی برخلاف جراحی‌های باز می‌تواند حذف جای بخیه از جراحی را به دنبال داشته باشد و دوره نقاهت بیماری جراحی را به ‌شدت کاهش می‌دهد. بنابراین اغلب جراحان از این روش برای جراحی لاغری استفاده می‌کنند. شایع‌ترین جراحی‌های لاغری شامل بای ‌پس معده، اسلیو معده، حلقه قابل تنظیم معده و بای‌پس با سوئیچ اثنی‌عشری می‌باشد.

هر کدام از این راهکارهای جراحی چاقی مزایا و معایبی با خود به‌ دنبال دارد که در ادامه قصد داریم بیشتر در رابطه با آن‌ها توضیح دهیم. دکتر محمد جواد باقری فلوشیپ جراحی چاقی و متابولیک و لاپاراسکوپی پیشرفته هستند. ایشان همچنین دارای بورد تخصصی جراحی عمومی، عضو رسمی انجمن بین المللی جراحی چاقی، عضو رسمی انجمن جراحان درونبین و دارای سوابق درخشان در زمینه ی جراحی های چاقی هستند.

کمبود ویتامین بعد از جراحی چاقی

بخشی از معده‌ که برای شما باقی مانده است تا یک حد مشخصی می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را جذب کند. تا زمانی که از مکمل‌ها استفاده نکنید، بدن با کمبود ویتامین دچار می‌شود. در روش های محدود کننده مانند SAGB ، موفقیت در درمان بستگی به همکاری بیمار دارد. جراح قسمت بالای معده شما را برش داده و آن را از بقیه معده شما جدا می کند.

در این امر اعتماد به ‌نفس از دست ‌رفته فرد دوباره به دست می‌آید. به‌ غیر از این موارد جراحی چاقی می‌تواند در روند بیماری‌های خطرناک چاقی مؤثر شناخته شود و سلامت افراد را تضمین کند و افراد را از بیماری‌هایی همانند موارد زیر در امان نگه می‌دارد. عمل جراحی لاغری اینگونه نیست که شما عمل را انجام دهید و بعد بدون هیچ گونه مراقبت و حمایتی به کارهای قبلی خود ادامه دهید.

نحوه جراحی شما به شرایط فردی ، نوع جراحی کاهش وزن و اقدامات بیمارستان یا پزشک بستگی دارد. برخی از جراحی های کاهش وزن با برش های سنتی بزرگ ، یا باز در شکم شما انجام می شود. شاخص توده بدن شما 35 تا 39.9 (چاقی) است و شما یک مشکل جدی مرتبط با وزن مانند دیابت نوع 2 ، فشار خون بالا یا آپنه خواب شدید دارید. در برخی موارد ، اگر BMI شما 30 تا 34 باشد و مشکلات جدی مرتبط با وزن داشته باشید ، ممکن است شرایط خاصی برای جراحی کاهش وزن را داشته باشید. اشاره کردیم که بیمار پس از عمل چاقی، باید سبک زندگی، رفتار و عادات غذایی خود را تغییر داده و تحت نظر پزشک باشد.

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری

پس از جراحی کاهش وزن ، به طور کلی یک تا دو روز اجازه غذا خوردن ندارید تا معده و دستگاه گوارش شما بهبود یابد. رژیم فقط با مایعات آغاز می شود ، سپس به غذاهای پوره ، بسیار نرم و در نهایت به غذاهای معمولی تبدیل می شود. ممکن است محدودیت های زیادی در میزان و نوع خوردن و نوشیدن داشته باشید. اما با این حال، خطر جراحی لاغری به میزان خطر ابتلا به چاقی و بیماری‌هایی که با خود به همراه می‌آورد نیست. زیرا باید در نظر گرفت که ابتلای به چاقی زمینه ساز بیماری‌های دیگری نظیر آرتروز، سکته قلبی و مغزی و فشار خون بالا…خواهد شد.

این گزینه برای شرایط خاصی پیشنهاد می‌شود، هنگامی که شاخص توده بدنی بیش از 30 و فرد با بیماری‌هایی مانند دیابت و فشار خون درگیر باشد. جراح شما فاکتورهای زیادی را در نظر خواهد گرفت ، از جمله شاخص توده بدن ، عادات غذایی ، سایر موارد بهداشتی ، جراحی های قبلی و خطرات مربوط به هر روش را و طبق آنها ممکن است روش مناسب برای شما را پیشنهاد بدهد.

جراحی چاقی ، جراحی کاهش وزن نیز نامیده می شود ، یک روش جراحی است که به عنوان آخرین راه حل برای بیماران مبتلا به چاقی شدید استفاده می شود ، که به آنها در کاهش وزن کمک می کند. چندین سال است که این جراحی موفقیت بزرگی برای بیماران چاقی است که امیدوارند سرانجام راه حلی برای مشکلات وزنی خود پیدا کنند. کاهش بیماری های چاقی که از عوارض بی شمار اضافه وزن افراد می باشند، نکته ای بسیار مثبت در کاهش وزن خواهد بود.

این بیماری‌ ها که شامل سکته و بیماری‌ های قلبی، دیابت نوع ۲، زیاد بودن میزان فشار خون، آپنه خواب هستند، در درمان چاقی درمان شده و یا از بروز آن‌ ها جلوگیری می شود. از نظر قوانین بین المللی و کشور عزیزمان این عمل باید توسط فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی انجام شود و نه متخصصین محترم جراحی عمومی که خود را متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی معرفی می نمایند.

پوشش بیمه ای جراحی چاقی

انسولین، مزیتی را ایجاد می کند که از نظر کاهش اشتها و کنترل قند خون با سایر درمان ها قابل دستیابی نیست. با توجه به بیمه ای که شما با آن قرارداد دارید، کاملاً بستگی به بیمه طرف قرارداد شما دارد که چقدر از هزینه عمل را پرداخت خواهد کرد و شما قبل از تصمیم به عمل باید از میزان پرداخت شرکت بیمه برای بیمه تکمیلی یا دیگر بیمه های خود آگاهی داشته باشید.

اگر این عارضه‌ ها شامل بیمه شود، بیمه همه ی مخارج آن را پرداخت می‌ کند و اگر در مواردی باعث زخم و عفونت شود، این مبلغ بر عهده بیمارستان بوده و هزینه‌ ای را از شخص نباید دریافت کنند. در این روش جراحی قسمت بزرگ‌ تری از معده که شامل دریچه پیلور است، باقی می ماند و روده باریک تقسیم می‌ شود. شغل پزشک بودن و جراح بودن علی رغم زیبایی هایی که دارد، درد سرهایی را نیز با خود به همراه دارد. فردی که در این شغل وارد می شود، باید دارای ویژگی های روحی و جسمی خوبی باشد و علاوه بر این که نمره های خوبی در مقاطع مختلف تحصیلی کسب می کند و از هوش بالایی برخوردار است، باید از نظر هوش اجتماعی نیز دارای رتبه ی بالایی باشد.

قبل از انجام هر گونه جراحی باید مصرف سیگار و الکل را قطع کنید، چرا که نیکوتین موجود در سیگار و الکل می توانند، عوارض جبران ناپذیری برای جراحی های چاقی به دنبال داشته باشد. اما فرد می تواند در مدت زمان یک سال حدود 90 در صد از وزن خود را از دست بدهد که در صد قابل توجهی در بین جراحی های لاغری است. این روش برای کسانی که بعد از زایمان پوستشان دچار افتادگی شده است و قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است، بسیار مناسب است و کمک می کند، وضعیت پوست شکم به حالت قبل برگردد. این روش با صدمه دیدن احتمالی عصب های این ناحیه از شکم، در پوست بی حسی ایجاد می کند.

دکمه بازگشت به بالا