اقتصادیکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید ساندویچ پانل و قیمت آن

راهنمای خرید ساندویچ پانل و نکات مهم آن

همانطور که مطلع هستیم مصالح ساختمانی به عنوان اصلی‌ترین المان‌ها در ساخت و ساز به شمار می‌روند و به همین دلیل بایستی در جوانب مختلف مورد ارزیابی قرار گیرند. نوع مصالحی که در ساخت یک ساختمان مصرف می‌شوند از اهمیت زیادی برخوردار هستند و توجه به یک سری نکات در هنگام خرید مصالح ساختمانی در نتیجه ای که حاصل می‌شود، تاثیر بسزایی دارد.

پس اگر سازه‌ای با کیفیت و طول عمر بالا می‌خواهید، بایستی در مصالحی که قرار است برای اجرای یک سازه استفاده شود دقت و توجه کافی داشته باشید. در خرید ساندویچ پانل همانند سایر مصالح ساختمانی بایستی نکاتی رعایت شود که توجه به آنها قطعا در کیفیت سازه تاثیر گذار است. ساندویچ پنل‌ها مصالحی متشکل از سه لایه اصلی هستند که به جهت اینکه ساختاری مانند ساندویچ دارند با نام ساندویچ پانل معروف شده‌اند.

ساندویچ پانل‌ها، در واقع مصالح پیش ساخته‌ای هستند که در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تولید می‌شوند و برای پوشش سقف و دیوار استفاده می‌شوند. پانل‌های ساندویچی به دلیل ساختار منحصر به فردی که دارند امروزه به جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی تبدیل شده اند. در این مقاله قصد داریم به چند نکته مهم که باید در هنگام خرید ساندویچ پانل به یاد داشته باشید، اشاره داشته باشیم تا علاقمندان به این مصالح پیش ساخته بتوانند ساندویچ پانل مناسب براساس نوع کاربری خود را به راحتی انتخاب و خریداری نمایند.

نکات مهم در هنگام خرید ساندویچ پانل

نوع ورق ساندویچ پانل در هنگام خرید

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید ساندویچ پانل بایستی مورد توجه قرار گیرد، نوع ورقی است که به عنوان لایه رویی و زیرین این مصالح مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق‌هایی که برای تولید ساندویچ پانل‌های سقفی یا دیواری استفاده می‌شوند از جنس فلز آلومینیوم، آلوزینک یا گالوانیزه هستند که هر کدام از این ورق‌ها براساس درخواست و نوع کاربرد مشتری قابل استفاده هستند.

نوع ورقی که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می‌رود تاثیر مستقیم بر ویژگی‌ها و عملکرد آن دارد. در صورتی که از ورق نامرغوب برای پوشش خارجی ساندویچ پنل استفاده شود، این مصالح بعد از مدت کوتاهی دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود. از این‌رو ورق مصرفی باید متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب شود تا کیفیت و ماندگاری بالایی داشته باشد.

 • ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

ورق آلوزینک یکی از ورق‌های وارداتی و با کیفیت موجود در بازار است که برای تولید مصالحی مانند ساندویچ پانل کاربرد گسترده دارد. ورق آلوزینک فلز گالوانیزه نورد شده است که ترکیبات آن شامل 55% آلومینیوم، 43.4% روی و 16% سیلیکون می‌باشد. این ورق به سبب موادی که برای ساخت آن استفاده شده است کیفیتی قابل توجه با دوام و طول عمر بالا دارد.

پانل‌های ساندویچی که برای ساخت آنها از ورق آلوزینک بهره گرفته شده است با نام ساندویچ پانل آلوزینک نیز شناخته می‌شوند. این نوع پانل‎ها از نظر ساختار شامل دو لایه ورق از جنس آلوزینک به همراه یک فوم عایق میانی هستند. لازم به ذکر است که این نوع ساندویچ پانل‌ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و در صورتی که می‌خواهید سازه‌هایی با طول عمر بسیار بالا داشته باشید، ساندویچ پانل آلوزینک بهترین گزینه است.

 • ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه یکی دیگر از ورق‌هایی می‌باشد که برای ساخت ساندویچ پانل سقفی و دیواری استفاده می‌شود و بعد از ورق آلوزینک بهترین کیفیت را دارد. ورق گالوانیزه با استفاده از فلز روی پوشانده شده است که با توجه به ساختاری که دارد حتی اگر شکستگی هم پیدا کند، دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی نخواهد شد و این یکی از نقاط قوت استفاده از ساندویچ پانل گالوانیزه محسوب می‌شود.

نوع فوم ساندویچ پانل که بایستی به آن توجه داشته باشید.

در هسته ساندویچ پانل یک لایه فوم از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ، xps و پشم شیشه قرار می‌گیرد که نقش عایق را در ساندویچ پانل ایفا می‌کند. هر کدام از فوم‌هایی که برای تولید پانل‌های سقفی و دیواری استفاده می‌شوند ویژگی‌ها و مزایای مخصوص به خود را دارند. فوم‌های عایقی که برای ساخت این مصالح پیش ساخته استفاده می‌شوند، همانند ورق‌هایی که برای پوشش خارجی آن استفاده می‌شوند بر کیفیت نهایی پانل‌ها تاثیر گذار هستند. لذا در هنگام خرید ساندویچ پانل باید فوم عایق نیز مورد بررسی قرار گیرد.

انواع ساندویچ پانل باید از نظر عایق صوتی، حرارتی، مقاومت در برابر سرما و گرما ارزیابی شود. از میان فوم‌های ذکر شده، فوم پلی یورتان با دانسیته 40 به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین فوم‌های موجود در بازار به شمار می‌رود که به عنوان فوم ضد حریق شناخته شده است و در برابر سرما و گرما عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

شرکت تولید کننده ساندویچ پانل

به دنبال افزایش تقاضا برای استفاده از ساندویچ پانل در صنعت ساختمان سازی، شرکت‌های زیادی این روزها به تولید ساندویچ پنل‌های سقفی و دیواری می‌پردازنند. شرکت‌های معتبر تولید کننده ساندویچ پانل با تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و بهره گیری از نصابان با تجربه، همواره سعی دارند نظر مشتریان را به خود جلب نمایند و بر اعتبار خود بیفزایند. شرکت کوشا کاسپین به یکی از بهترین تولید کنندگان پانل‌های سقفی و دیواری تبدیل شده است که محصولاتی با مرغوبیت بسیار بالا تولید می‌کند و این روزها مورد محبوبیت فراوان قرار گرفته است.

دستگاه تولید ساندویچ پانل

دستگاهی که برای تولید ساندویچ پنل از آن استفاده می‌شود، اهمیت زیادی دارد و به همین خاطر بایستی به آن توجه شود. دستگاه فوق باید پیشرفته و طبق استانداردهای جهانی ساخته شده باشد تا بتواند ساندویچ پانل‌هایی با مرغوبیت بالا در اختیار شما قرار دهد. در صورتی که از دستگاه‌های برای تولید ساندویچ پانل استفاده شود که استانداردهای کافی را نداشته باشد قطعا پانل‌هایی که تولید می‌کند، کیفیت خوبی نداشته و مشکلاتی هنگام نصب آن‌ها به وجود خواهد آمد. این امر باعث می‌شود هزینه های بیهوده و اضافی به مشتریان این مصالح تحمیل شود.

ضمانت در زمان خرید و نصب ساندویچ پانل

دادن تضمین در هنگام نصب ساندویچ پانل یکی از نکاتی است که اهمیت زیادی دارد. معمولا نصابان زمانی که ساندویچ پانل‌ها را نصب می‌کنند، جهت جلب رضایت مشتریان، محصولات خود را تضمین می‌کنند. بدین ترتیب بدیهی است که معمولا شرکت‌های معتبر تولید ساندویچ پانل به مشتری‌ها در مورد کیفیت پانل‌های سقفی و دیواری ضمانت می‌دهند چراکه از جنس محصول خود مطمئن هستند. بنابراین در صورتی که به دنبال محصولی با قیمت پایین هستید و از شرکت‌های غیر معتبر خریداری می‌کنید نباید از ساندویچ پانل‌های خریداری شده عمر و دوام بالا انتظار داشته باشید.

قیمت ساندویچ پانل

در زمان خرید ساندویچ پانل بایستی به قیمت آن نیز توجه داشته باشید و فاکتورهای متفاوتی نظیر ضخامت پانل، ابعاد، نوع ورق‌های فلزی، نوع فوم عایق و برند آن را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که تمامی این موارد در تعیین قیمت این سازه‌های پیش ساخته موثر هستند.

مزیت خرید ساندویچ پانل به جای مصالح سنتی

همانطور که اشاره شد، امروزه در صنعت ساختمان از مواد و مصالح ساختمانی نوین به منظور بهبود عملکرد سازه استفاده می شود. ساندویچ پانل در واقع جایگزین مناسبی برای محصولات سنتی چون سیمان، آجر، بلوک و … محسوب می شود که از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از کارفرمایان به خرید ساندویچ پانل و استفاده از آن در ساختمان اقدام کنند.

از ویژگی های منحصر به فرد پانل های ساختمانی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل و نصب سریع و آسان
 • هزینه مقرون به صرفه
 • عایق مناسب گرما، سرما، رطوبت و صدا
 • ضد حریق بودن
 • سبک وزن بودن
 • متناسب با انواع اقلیم ها
 • دوام و طول عمر بالا
 • تحمل فشار و بار زیاد
 • و …

کاربرد ساندویچ پانل سقفی و دیواری

انواع ساندویچ پانل در بسیاری از مکان ها به کار می روند و به دلیل عایق بودن (صرفه جویی در مصرف انرژی) و نصب سریع و راحت کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان دارند. از مهمترین کاربردهای ساندویچ پانل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت سرویس بهداشتی
 • استفاده در ساخت سردخانه ها و کانتینرها
 • ساخت سالن های ورزشی، بار‌انداز و …
 • ساخت واحدهای امدادی
 • ساخت انبار غلات
 • و …
دکمه بازگشت به بالا