علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

آیا بوتاکس باعث بلندتر شدن ابروها می‌شود؟

بوتاکس ابرو و تاثیرات آن بر جوانسازی صورت

بوتاکس ابرو در سال‌های اخیر به یکی از چندین روش درمانی زیبایی پرطرفدار تبدیل شده است. افراد زیادی از این روش درمانی برای حذف چین‌وچروک‌های ناحیه ابروها و اطراف چشم خود استفاده می‌کنند. به همین خاطر ما در این مقاله به معرفی بوتاکس ابرو، فواید، نحوه تزریق و حتی نتایج بعد از تزریق بوتاکس ابرو پرداخته‌ایم. این مقاله به منظور آگاهی شما برای انتخاب بهترین روش درمانی است. تا انتهای این مقاله همراهمان باشید تا اطلاعات جامعی از بوتاکس ابرو بدست آورید. اگر قصد بوتاکس ابرو را دارید، حتما با متخصص پوست و مو و زیبایی مشورت کنید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است.

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس یعنی چه؟ متد بوتاکس ابرو یک روش غیر جراحی برای لیفت ابرو است که از تزریق یک ماده شل کننده برای بالا بردن ابروها استفاده می‌شود. شل کردن ماهیچه‌های پیشانی و اطراف چشم به ابروها اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی بلند به نظر برسند و ظاهری جوان ایجاد کنند. نسبت به جراحی لیفت ابرو این درمان هم نتایج طولانی مدتی ارائه می‌دهد اما برخلاف آن نیاز به هیچگونه برش و بخیه نیست. این روش درمانی باعث بازتر شدن چشم‌ها که در نتیجه کشیدن ابرو و عضلات ناحیه اطراف چشم به بالا است می‌شود.

کاربرد بوتاکس ابرو

لیفت ابرو با بوتاکس نوعی روش درمانی است که با تزریق سم بوتولینوم نوع A عضلات را شل کرده و ارتفاع ابروها را زیاد می‌کند. در این روش با شل کردن ماهیچه‌های زیرین، پوست صاف خواهد شد و چین‌وچروک ناپدید می‌شوند.

۱. بالا بردن ابرو (لیفت ابرو با بوتاکس)

لیفت ابرو با بوتاکس به کمک انجام تزریقات کوچک در عضلات پیشانی (به نام عضله فرونتالیس) برای ایجاد یک اثر صاف‌کنندگی کلی انجام می‌شود. این روش در عین حال ابروها را با شل کردن ماهیچه‌های آن قسمت بالا می‌برد و چشم‌ها را بازتر نشان می‌دهد.

    متن انگلیسی:

    The downside with this surgery is the scarring, downtime and that results are permanent. However, the Botox Brow Lift is non-surgical, so there is no scarring and results can last up to ۶ months

    ترجمه متن:

    ایراد جراحی لیفت ابرو ایجاد جای زخم، از کار افتادگی و میزان ماندگاری نتایج حاصل از آن است. با این حال لیفت ابرو با بوتاکس روشی غیر جراحی است، بنابراین هیچ جای زخمی وجود ندارد و نتایج تا ۶ ماه باقی می‌ماند.

۲. لیفت و از بین بردن چین و چروک پیشانی

ابرو و پیشانی به طور معمول اولین مناطقی هستند که علائم پیری را نشان می‌دهند. لیفت ابرو (که به آن لیفت پیشانی نیز گفته می‌شود) ابروها را بالا برده تا رفع چین و چروک پیشانی انجام شود و خطوط اخم کاهش یابد. همچنین ممکن است ظاهر پلک بالایی را بهبود بخشد.

این روش به خودی خود چربی و پوست اضافی را با دقت لیفت کرده و ماهیچه‌های ناحیه پیشانی را سفت می‌کند. همچنین می‌تواند افتادگی ابروها را اصلاح کند و شیارهای عمیق بین چشم‌ها را کاهش دهد.

بوتاکس ابروها به لیفت ابرو کمک میکند.بوتاکس ابروها باعث بالا رفتن و لیفت ابرو و همچنین بازتر شدن چشم‌ها می‌شود.

۳. بوتاکس خط اخم ابرو

بوتاکس یک روش درمانی محبوب برای افرادی است که می‌خواهند پوستی صاف و سفت روی پیشانی داشته باشند. این روش با شل کردن ماهیچه‌های منقبض که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند، عمل می‌کند. این درمان همچنین به جلوگیری از عمیق شدن بیشتر خط اخم بین ابرو کمک می‌کند.

۴. رفع عدم تقارن ابرو و اصلاح شکل ابرو

برای قرینه کردن و فرم دادن به ابروها می‌توان بوتاکس ابرو انجام داد. برخی از افراد برای بالا و پایین‌تر بردن نوک و انتهای ابروی خود با بهترين دكتر پوست مشورت کرده و پزشک با تزریقات نواحی مختلف و در جهات متفاوت، فرم ابرو را تنظیم می‌کند. این روش باعث متقارن کردن ابرو و اصلاح شکل آن می‌گردد.

تاثیر تزریق بوتاکس در لیفت ابرو

بوتاکس با شل کردن عضله‌هایی که پیشانی را به سمت پایین می‌کشند، کار می‌کند. وقتی بوتاکس به عضله‌های اخم و کنار ابرو تزریق می‌شود، عضله‌ها شل می‌شوند و پوست پیشانی می‌تواند بالا برود. خط اخم نیز کاهش پیدا می‌کند. وقتی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم، عضله بالایی دور چشم تزریق شد، عضله شل می‌شود قسمت خارجی پیشانی را به پایین نمی‌کشد و پوست پیشانی می‌تواند بالا برود.

دو عضله بزرگ در پیشانی، عضله‌های فرونتالیس، پیشانی را نگه می‌دارند و به سمت بالا می‌کشند. عضلات اخم و دورچشم برخلاف عضلات فرونتالیس پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. وقتی عضلات دورچشم و اخم توسط بوتاکس شل شدند، عضله فرونتالیس می‌تواند به خوبی پیشانی را بالا بکشد. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیز از قابلیت‌های این روش تزریقی است.

در این روش با پیشرفت قابل توجه و سفت شدن پلک‌های بالایی، صاف و جوان شدن ناحیه اخم بین ابروها و کاهش چین و چروک دور چشم، صورت ظاهری با طراوت و جوان به خود می‌گیرد و دیگر از چشمان خسته و عبوس خبری نیست. افرادی که پلک‌های سنگینی ندارند و به دنبال بهبود سریع و آسان در ظاهر کلی ابروهای خود هستند، می‌توانند با انتخاب این روش ترمیم نسبتاً خوبی در این ناحیه داشته باشند.

در این افراد تزریق بوتاکس می‌تواند گزینه مناسبی باشد. با تزریق بوتاکس به عضلات پایین آوردنده ابروها، عضلات ضعیف می‌شوند و ابروها بالا برده می‌شوند. در انجام این روش، هدف جلوگیری از تغییر شکل ابروها توسط عضلات در طول زمان است.

روشهای مختلف لیفت ابرو

البته روشهای دیگری هم برای لیفت ابرو وجو دارد که تزریق ژل یا فیلر هم یکی از آنها است. تزریق مواد پرکننده (فیلر) موجود در بازار نیز می‌توانند دم ابرو را بالا ببرند، جراحی لیفت ابرو هم به عنوان یک روش تهاجمی برای لیفت ابرو و رفع بسیاری از نقایص این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته به دلیل تهاجمی بودن عوارض خاص خود را دارد. انتخاب مناسب ترین روش، بستگی به میزان مورد نیاز ترمیم در ابروها دارد. تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، روشهای درمانی غیرتهاجمی و موقتی هستند که برای تمدید تاثیرات، نیاز به تکرار دارند.

زمان تزریق و ماندگاری تزریق بوتاکس در لیفت ابرو

درمان در عرض چند دقیقه صورت می‌گیرد و نتایج آن حداقل برای سه تا چهار ماه باقی خواهد ماند. بسیاری از جراحان و متخصصان پوست، بوتاکس را بخش جدایی ناپذیر جراحی لیفتینگ یا بالا کشیدن ابرو در نظر می‌گیرند، زیرا کاربرد آن قبل از جراحی به شل شدن عضلات و بهبود بیمار کمک می‌کند.در صورتی که تزریق بوتاکس به درستی، توسط پزشک مجرب انجام شود، ابروها به شکل نامحسوس و در عین حال موقتی بالا می‌روند و جذابیت چشمها افزایش پیدا می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا