علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

نظرات در مورد جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم و پهلو با هزینه کم و معرفی مزایا و معایب

از جمله جراحی هایی که این روزها زیاد انجام می شود می توان به جراحی زیبایی شکم اشاره کرد که در اینجا قصد داریم تا در مورد این شاخه های این عمل زیبایی کمی برای شما صحبت نماییم و هزینه های این عمل را برای شما شرح خواهیم داد.

جراحی زیبایی شکم چیست؟

جراحی شکم برای این نوع چربی ها بهترین روش شناخته شده است. آبدومینوپلاستی به روشی گفته می شود که در آن پوست آویزان شکم را جدا کرده و چربی های داخل شکم را خارج می کنند به توصیفی دیگر پوست شکم را می کشند و چربی های زیر آن را تخلیه می کنند با این روش عمل، شکم کاملا صاف می شود .این جراحی با توجه به حجم و سطح محل عمل و بیولوژی بیمار از ۱ ساعت تا ۵ ساعت به طول می انجامد.

لازم به ذکر است اینگونه عمل ها باید با بیهوشی کامل انجام شود در این مجموعه سعی ما بر این است که شما را با انواع آبدومینوپلاستی آشنا کنیم.(جراحی زیبایی شکم و پهلو)

مشاوره قبل از عمل جراحی شکم از اهمیت زیادی برخوردار است .هرگاه تصمیم فرد برای جراحی شکم نهایی و قطعی شد با مراجعه به پزشکی که فوق تخصص جراحی شکم را دارد وبررسی آزمایشات و شنیدن انتظارات بیمار از عملی که پیش رو دارد ومشاوره کامل از طرف جراح پلاستیک کلیه موارد مورد بحث وبررسی قرار می گیرد.

شرایط هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است پس نمی توان گفت نیاز به مشاوره قبل از عمل جراحی وجود ندارد پزشک معالج با توجه به وضعیت جسمانی و سیستم بیولوژی بیمار و شرایط خاص جسمانی هر فرد پیشنهادات و برنامه ریزی هایی مختص همان فرد در نظر می گیرند و به بیمار ارائه می دهند که بدین شرح است:

بررسی دقیق بیمار در مورد وضعیت فعلی ،سابقه مصرف دارویی یا حساسیت دارویی یا سابقه جراحی که در گذشته داشته باشد.

معاینه دقیق شکم و پوست شکم و بررسی محل عملی که قبلا داشته و بررسی دقیق محل بخیه ها و آثار بجای مانده از عمل گذشته .

پزشک معالج موظف است شما را از خطرات احتمالی ویا عوارض احتمالی مطلع سازد تا به درستی قادر به تصمیم گیری باشید.

فوتو گرافی واندازه گیری های لازم انجام می شود و در پرونده بیمار ثبت می گردد.(فوق تخصص جراحی زیبایی شکم)

راهنمایی های لازم برای مصرف داروها،غذا ها و نوشیدنی های مورد نیاز برای قبل و بعد از عمل توسط پزشک به بیمار ارائه می شود.

یک ماه قبل از عمل ویک ماه بعد از عمل کشیدن سیگار ممنوع است چرا که در روند بهبود محل در عمل جراحی آبدومینوپلاستی بسیار مهم است.(عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو)

دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی نبایستی مصرف شود و پزشکان مصرف آنها را ممنوع می کنند.

(نظرات در مورد جراحی زیبایی شکم) انواع گوناگون جراحی شکم عبارتند از:

۱جراحی آبدومینوپلاستی ۲ جراحی لاغری لیپولیز ۳_ جراحی زیبایی لیپوماتیک ۴_ جراحی ترکیبی

همانطور که در مطالب ارائه شده گفته شد جراحی شکم یکی از بهترین روش ها برای تخت کردن شکم و رهایی از چربی ها است حال این سوال پیش می آید که از کدام روش می توان استفاده کرد با توجه به روشهای مختلف ارائه شده بایستی با دقت کامل یکی از متد جراحی را انتخاب کنید که البته به سن فرد متقاضی ، جنسیت، میزان چربی انباشته شده ،مقدار افتادگی پوست شکم و پهلو مرتبط است .

۱_جراحی آبدومینوپلاستی: این روش بیشتر برای بیمارانی که افتادگی شکم وشل شدگی زیادی در این ناحیه دارند به کار می آید .در روش آبدومینو پلاستی محدوده ناف تا زیر شکم (منطقه عمل سزارین) کاملا بر داشته می شود ، در این روش بخیه و برش وجود دارد و یک روش کلی برای برداشتن و تخلیه کامل چربی وتخت شدن شکم است که در این جراحی بکار می رود.(انواع جراحی زیبایی شکم)

۲_جراحی لاغری لیپولیز: روشی است که امروزه مرسوم شده و بیشتر بکار گرفته می شود این روش تهاجمی است و با تخریب مستقیم سلول های چربی در بدن انجام می شود . در این روش با بی حسی موضعی، در منطقه ای که باید لیزر زده شود سوراخی در پوست ایجاد می شود و دستگاه میکرو کانولا را که شبیه سوزن بلندی است که اشعه از آن بیرون می زند به فطر ۱ تا ۲ میلی متر به داخل چربی ها می فرستند وبا حرکات رفت و برگشتی بسیار آهسته و ملایم لیزر به داخل سلول های چربی نفوذ می کند و با تخریب سلولهای چربی و از هم گسستن آنها توده چربی را خرد کرده و این چربی های خرد شده به دو روش از بدن تخلیه می شوند که روش اول خارج شدن از بدن با متابولیسم طبیعی بدن است و در روش دوم با استفاده از ساکشن سلول های چربی را از بدن خارج می کنند .(عمل جراحی زیبایی شکم)

۳_جراحی زیبایی لیپوماتیک : این روش بخاطر حداقل بودن خطرات احتمالی مورد توجه است در روش لیپوماتیک لاغری وزیبایی به کمک یک میله فلزی انجام می شود و می توان چربی های خارج شده را برای اندام های دیگر استفاده کرد از بین بردن چربی های شکم و پهلو بسیار سخت است ولی در این روش با کوتاه بودن دوره نقاهت و عوارض وخطرات احتمالی بسیار ایده آل است .

۴_جراحی ترکیبی :همانطور که از اسم این نوع مشخص است می توان برای خارج کردن چربی های اضافی با استفاده از چند روش البته با توجه به وضعیت و شرایط کلی بدن این افراد بکار گرفته می شود(هزینه جراحی زیبایی شکم) و صد البته به این دلیل که بیمار با یک روش به مقصود خود نمی رسد و در نهایت به جراحی های ثانویه و جراحی های ترمیمی نیاز پیدا نکند از این روش برایش استفاده می کنند.

مراقبتهای بعد از عمل جراحی بسیار مهم است، برای بهبود و تثبیت حال بیمار می بایست کارهای ضروری اما ساده ای انجام دهد که آنها عبارتند از : بیمار باید بعد از جراحی شکم هر چه سریعتر اقدام به راه رفتن کند تا از تورم محل عمل کاسته شده و امکان ایجاد لخته در پاها نیز به حد اقل برسد..(عوارض جراحی زیبایی شکم)

جراحی شکم در مشهد و جراحی زیبایی شکم در قم را با توجه به مراکز مخصوص برای شما مورد بررسی قرار داده ایم.

در هفته اول توصیه می شود به صورت خمیده راه بروید تا درد کمتری را احساس کنید .متخصصان جراحی شکم با تشویق بیماران عمل شده به راه رفتن حداقل ۳ بار در روز احتمال لخته شدن خون در پاها را به حد اقل ممکن می رسانند. احتمال خونریزی تا ۲ هفته بعد از عمل عادی است پس از فعالیتهایی که گردش خون را بالا می برند و داروهایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کنند بیماران را منع می کنند.

شکم بند و گن مخصوص بعد از عمل بمدت ۲ ماه باید استفاده شود. بلند کردن اجسام سنگین ،ورزشهای پر تحرک وسنگین ممنوع می باشد .

از جمله مزایای عمل جراحی شکم که غالبا خانم ها انجام می دهند وزن کم شده راحت تر حفظ می شود و نوسان نخواهد داشت. شرایط وموقعیت ستون فقرات بهبود می یابد.*کاهش بی اختیاری ادرار *برطرف شدن فتق و قدرت بدنی برای ورزش افزایش می یابد.(جراحی زیبایی شکم در رشت)

عوارض جراحی زیبایی شکم هر چند در جلسات مشاوره و قبل از عمل عنوان می شود ولی باز هم از اهمیت زیادی برخوردار است از آن جمله می توان؛ احساس درد از چند هفته تا دو ،سه ماه ممکن است افزایش زمان داشته باشد. احساس خستگی وضعف عمومی ،محل برش(اسکار)یا بخیه روی پوست احتمال خونریزی یا هماتوم دارد.

عفونت ،تجمع مایع، لخته شدن خون ، ایجاد آمبولی ،ترمیم نادرست وباز ماندن زخم ، بی حسی وحالت سوزن زدگی زیر ناف ، نکروز پوست یا نامتقارن بودن شکم از جمله این عوارض می باشند. تمامی این عوارض احتمالی بوده وبا رعایت توضیه های پزشک متخصص احتمال ابتلا به این عوارض به حد اقل ممکن خواهد رسید.

برداشتن چربی های شکم وپهلو از طریق لیپو ساکشن با نام دستگیره عشق خوانده می شود زیرا باعث حالت گرفتم بدن وافزایش اعتماد بنفس و بهبود زیبایی های اندام شخص می شود و به دلیل ظرافت کانولای بکار گرفته شده در عمل لیپوساکشن محل عمل شده ۲ تا۵ میلیمتر بیشتر نخواهد بود و آثار عمل به سرعت و در کمترین زمان بهبود خواهد یافت. جراحی زیبایی شکم در شیراز نیز در این زمینه پیشرفت های زیادی توانسته است بدست آورد.

هزینه جراحی شکم و پهلو در اصفهان و جراحی زیبایی شکم در تبریز چقدر است؟

فاکتورهای زیادی برای این عمل مد نظر گرفته می شود وهزینه پزشکان با توجه به تخصصشان متفاوت است همچنین لیپوساکشنی که برای شکم انجام می شود با لیپوساکشنی که برای غبغب صورت می گیرد متفاوت است پس بعد از تخصص،زمان ووسعت محل عمل نیز در نظر گرفته می شود همچنین هزینه هایی چون هزینه بیهوشی،هزینه بیمارستان یا مرکز درمانی ، قیمت داروهای تجویز شده ، هزینه آزمایش ها، هزینه گن مورد نظر بعد از عمل و هزینه جراح از این جمله هستند و در یک جمله می توان گفت هزینه های عمل از ۳ میلیون تا ۱۵ میلیون هم می تواند متغییر باشد.

جراحی زیبایی شکم و پهلو را از نظر مواد به کار رفته در عمل ها نیز به زودی برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

دوره بارداری برای بیشتر زنان تجربه ای جالب می باشد که در آن تولد یک فرزند جدید می تواند رنگ و بوی تازه ای به زندگی ببخشد. این در حالی است که برخی از خانم ها از احساس خوبی از عوارض پس از این دوران ندارند و مدام سوال آنها این است که بدن شان پس از آن چه فرم و شکلی را به خود خواهد گرفت. کشیدگی در قسمت پوست شکم، سینه، ران و برخی دیگر از اعضای بدن در این دوران، موجب می شود تا بافت آن نواحی ضعیف شود و چربی های اضافی در آن نقطه به وجود آید.

یکی از بزرگترین دغدغه های زنان پس از زایمان و سزارین این می باشد که شکم شان بزرگ و پوست آن قسمت دچار افتادگی شود. نگرانی و اضطراب در مورد اینکه فرم این نواحی از بدن آنها به دوران قبل از بارداری بر نگردد و اینکه دچار اضافه وزنی شوند، روحیه آنها را خراب و در بعضی از مواقع روند شیردهی به بچه را مختل می کند.

اما روش هایی نیز وجود دارد که یک مادر پس از زایمان می توانند از آنها برای کوچک کردن طبیعی شکم خود استفاده نماید که شامل تغذیه با شیر مادر، ورزش، نوشیدن آب فراوان، استفاده از گن یا شکم بند، تغذیه مناسب، مصرف فیبر، پیاده روی سریع، ماساژ و چند فعالیت دیگر می باشد.

جراحی زیبایی شکم همزمان با سزارین

بیرون کشیدن چربی های اضافی شکم در هنگام عمل سزارین یکی از ابتکارهای جالب امروز می باشد. در واقع می شود گفت که با انجام چنین کاری با یک تیر دو نشان را می زنیم. البته مانند تمام مسائل پزشکی دیگر، می بایست در ابتدا قبل از انجام چنین کاری با متخصص مربوطه مشورت کنید تا این کار به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد. بیشتر زنان بارداری که در سه ماه انتهایی دوران خود می باشند، با پزشک خود در مورد این جراحی در حین سزارین سوالاتی را مطرح می کنند.

ذکر این نکته را ضروری می دانم که در هنگام سزارین و همزمان با آن جراحی زیبایی شکم، هیچ خطری متوجه کودک شما نخواهد بود. اما از طرفی نیز باید بگوییم که در انتخاب پزشک باید وسواس به خرج دهید در غیر این صورت احتمال ایجاد لخته شدن خون و عفونت بالا می باشد. حتما می دانید که برای این کار باید از دو جراح کمک بگیرید که یکی متخصص سزارین است و دیگری متخصص جراح پلاستیک.

آیا جراحی زیبایی شکم خطرناک است

طبق نظرسنجی هایی که در بعضی از کشورها انجام شده است، نشان می دهند که حدود 90 درصد از افراد اعم از مرد و زن از وضعیت ظاهری خود ناراضی می باشند. بیشتر کسانی که دارای چربی های اضافی در قسمت پهلو و شکم خود می باشند، نمی توانند رژیم بگیرند و یا اینکه ورزش منظمی را برای مقابله با آن روی دست بگیرند.

به همین دلیل آنها به جراحی زیبایی شکم خود روی می آورند که در صورت اطلاع داشتن از عوارض آن، شاید ترجیح بدهند تا از روش طبیعی برای این منظور استفاده کنند. هدف ما از این پست این نیست که شما را بترسانیم اما بهتر است در مورد این موضوع فکر کرد و آگاهی داشت.

برخی از سایت ها عوارض احتمالی جراحی ابدومینوپلاستی را به مواردی مانند جوش نامطلوب، هماتوم، عفونت، تجمع مایع، ترمیم نامناسب زخم، ناهنجاری های پوستی، لخته شدن خون، عوارض بی هوشی، مرگ بافت چربی های قسمت عمل شده، تغییر شکل و فرم شکم، احساس درد، تورم، آسیب های عصبی رایج و چند مورد دیگر اشاره کرده است.

البته باید بگوییم که در برخی از مواردی که این جراحی انجام شده است، بیماران از آن راضی نبوده اند و بر این باور بودند که انجام آن نتیجه مورد نظر انها را برآورده نکرده است. برخی دیگر نیز ترجیح دادند تا دوباره آن را تکرار کنند تا در قسمت هایی که تغییرات دلخواهشان ایجاد نگردیده است، باری دیگر فرم آنها را دستکاری کنند.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

شاید برخی از خانم ها با این سوال مواجه شده اند که آیا بعد از جراحی می توان باردار شد یا خیر. در جواب باید بگوییم که مانعی وجود ندارد و می توانید باز هم پس از آن تجربه شیرین بارداری را داشته باشید. اما برخی از پزشکان بر این باورند که به دلایلی انجام چنین جراحی پس از دوران بارداری و زایمان باشد، بهتر می باشد.

حتما می دانید که این جراحی بیشتر به خاطر افتادگی پوست ناحیه شکم، وجود چربی های اضافی و جدا شدن عضلات داخلی پس اسز حاملگی می باشد. با انجام چنین جراحی تقریبا بیشتر این مشکلات رفع می شود و عضلاتی که از یکدیگر فاصله دارند، به هم نزدیکتر می شوند و اصلاحاتی را در ساختار آنها انجام می دهند.

همچنین بعضی از متخصصان نیز معتقدند که خانم هایی که قصد بارداری دارند می بایست این نکته را با جراح خود در میان بگذارند تا در زمان عمل عضلات شکم را به میزان کمتری به هم نزدیک کنند. علاوه بر آن، باید در نظر داشته باشید که زمان مناسب برای بارداری 2 الی 3 سال پس از ابدومینوپلاستی می باشد.

عوارض عمل زیبایی شکم

یکی از جراحان پلاستیک در مورد انجام جراحی زیبایی شکم و عوارض مخرب آن توضیحاتی داده است که شاید برای متقاضیان انجام چنین عملی جالب باشد. وی اعلام کرده است که بسیاری از بانوان و حتی مردان برای رهایی از چربی های اضافی دور شکم خود به چنین عمل روی می آورند. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، این جراحی می تواند سلامت فرد مورد نظر را به خطر بیاندازد و مضر باشد.

این متخصص افزود که عوامل بسیاری وجود دارد که موجب چاقی شکم و شکل گرفتن چربی های اضافی می شود که می توان به پرخوری، تغذیه نامناسب  و چند مورد دیگر اشاره کرد. وی عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، درد، تورم در قسمت پاها و چند مورد دیگر را از جمله خطرات ناشی از انجام عمل ابدومینوپلاستی می داند. این پزشک در پایان اعلام کرد که بیشتر افرادی که متقاضی چنین عملی می باشند از عواقب و عوارض های احتمال آن آگاهی ندارند.

سوالات متداول

آیا جراحی زیبایی شکم عوارض دارد؟

این عمل نیز مانند سایر عمل ها دارای عواقبی هست اما جای نگرانی نیست.

جراحی زیبایی شکم چیست؟

این عمل معمولا برای از بین بردن چربی های اضافه دور شکم استفاده می شود.

آیا بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم ممکن است؟

هیچ مانعی پس از این عمل وجود ندارد.

بهترین و موثر ترین روش های جراحی زیبایی شکم

پیکر تراشی و داشتن اندام زیبا یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد دارند و برای اینکه بتوانند این مشکل را برطرف کنند راه حل های زیادی وجود دارد. شکم یکی از مناطقی بوده که می تواند در زیبایی اندام افراد تاثیر به سزایی بگذارد. زمانی که شما در قسمت شکم و پهلو چربی های اضافی نداشته باشید جذابیت اندام شما بالاتر می رود.

 روش هایی مانند لاغری با لیپوماتیک و همچنین جراحی زیبایی شکم وجود دارد که می تواند این مشکل را برطرف کند. عمل زیبایی شکم برای خارج کردن چربی های زیر شکم با استفاده از جراحی می باشد. در این جراحی در ابتدا برش هایی در پایین شکم ایجاد می شود و سپس چربی ها از قسمت عضلات جدا می شوند و در نهایت پوست دوباره با بخیه ها در جای خود فیکس می شود. جراحی زیبایی شکم ممکن است با لیفت شکم به صورت همزمان انجام بگیرد.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی برای از بین بردن شلی و بدشکلی شکم می باشد. افرادی که برای این جراحی اقدام می کنند زنان بارداری هستند که بعد از زایمان زیبایی در شکم خود را از دست داده اند یا افرادی هستن که به واسطه چاقی مفرط چربی زیادی در شکمشان جمع شده است.

شکم از سه قسمت تشکیل شده است. پوست که ابتدایی ترین لایه در شکم می باشد و در قسمت بعدی لایه های چربی می باشند و سپس به محتویات شکم یعنی معده و روده می رسیم. حال در ابتدا زمانی که فردی برای جراحی زیبایی شکم به پزشک مراجعه می کند باید بررسی کرد که عیب های موجود در شکم در کدام یک از این قسمت ها وجود دارد.در صورتی که پوست شکم شل و یا افتاده ایی داشته باشد باید لیفت شکم انجام بگیرد.

افتادگی پوست شکم معمولا بعد از کاهش وزن و یا زایمان به وجود می آید اما زمانی که چربی ها باعث افتادگی زیاد شکم شده باشد باید جراحی زیبایی شکم جهت از بین بردن چربی ها و خارج کردن آنها انجام بگیرد به این صورت که با ایجاد شکاف در زیر شکم چربی های اضافه همگی از شکم جدا می شود.بعد از اینکه چربی ها خارج شد برای اینکه پوست افتاده و شل نشود اقدامات لازم انجام می گیرد. در این مقاله افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم توضیح داده می شود.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی شکم

 • کسانی که شکم های بزرگ و پر چربی دارند بهترین گزینه برای جراحی شکم می باشند زمانی که پوست های آویزان و چربی های انباشته شده با ورزش و یا رژیم غذایی از بین نمی رود و در عین حال دیگر نواحی بدن این فرد دارای تناسب لازم می باشد می توانند با جراحی شکم این مشکل خود را برطرف کند.
 • خانم هایی که در گذشته بارداری های متعدد داشته اند و پوست شکم آنها کشیده شده است و یا اینکه دیگر شکمشان از حالت ظاهری طبیعی خارج شده است.
 • جراحی شکم برای افرادی که به دلایل مختلف مانند رژیم غذایی یا بیماری های خاصی به طور مکرر دچار افزایش و کاهش وزن شده اند و پوست شکمشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است می تواند موثر واقع شود.
 • افراد منع شده برای جراحی شکم کسانی هستند که قصد به کاهش وزن شدید دارند و یا اینکه قصد بارداری دارند. در جراحی شکم عضلات راست شکم کنار یکدیگر فیکس می شود و اما در دوران بارداری به دلیل رشد جنین عضلات از یکدیگر دور شده و به همین دلیل شکم دوباره به حالت قبل از جراحی ابدومینوپلاستی باز می گردد.
 • نتیجه جراحی شکم باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد با شکم های بزرگ می شود زیرا زیبایی اندام آنها کاملا بعد از جراحی شکم مشهود می باشد.

شرایط لازم برای جراحی زیبایی شکم

 1. برخورداری از سلامت جسمی در صورتی که سابقه بیماری دارید یا در گذشته داشته اید پزشک متخصص را در جریان بگذارید.
 2. باید به مدت ۶ ماه قبل از جراحی زیبایی شکم وزن ثابتی داشته باشید و هیچ گونه کاهش یا افزایش وزن نداشته باشید.

انواع برش در جراحی زیبایی شکم

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که چه تعداد برش در شکم برای کوچک کردن آن زده می شود؟ در جواب باید گفت تعداد برش ها به عواملی از جمله شرایط شکم مانند قوی بودن عضلات شکم ، میزان افتادگی شکم و نوع پوست شکم بستگی دارد. بهتر است فرد قبل از انجام جراحی زیبایی شکم با جراح زیبایی شکم درباره انتظارات خود مشورت کند. در مواقعی پزشک تشخیص به استفاده از روش دیگری مانند لیپوماتیک می دهد.

برش ها در جراحی زیبایی شکم دو نوع می باشد:

 1. برش زیاد و کامل در قسمت فوقانی شرمگاه برای خارج کردن چربی های شکم ( میزان این برش در افراد متفاوت می باشد.)
 2. برش برای جا به جا کردن محل ناف و دسترسی جراح به قسمت بالایی شکم

نحوه انجام ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا با لیپوساکشن به طور همزمان انجام می شود. در ابتدا چربی های قسمت شکم و پهلو با لیپوساکشن از بین می رود سپس برش کوچکی در روی پوست برای آزادسازی فلپ زده می شود. این برش تا قسمت تحتانی استخوان جناغ امتداد دارد. در این جراحی عروق خونی کمی آسیب می بینند.

مزایای جراحی زیبایی شکم

 1. صاف شدن شکم و ایجاد زیبایی شکم
 2. کمک به تناسب اندام فرد
 3. خارج شدن کامل چربی ها از شکم

عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

با شروع بارداری تغییراتی در سیستم داخلی بدن اتفاق می افتد. این تغییرات بر ظاهر مادر تاثیر گذاشته و بعد از زایمان اثرات آن محسوس می باشد. یکی از زیبایی های افراد مربوط به تناسب اندام می باشد که بعد از زایمان فرد دچار عوارض ظاهری شامل افتادگی سینه ، شل شدن و بزرگ شدن پوست شکم ، ایجاد ترک هایی بر روی پوست و به وجود آمدن چربی هایی در برخی از قسمت های بدن می شود.

این موضوع نه تنها باعث برهم خوردن تناسب اندام می شود بلکه باعث تضعیف روحیه اعتماد به نفس او می شود. با استفاده از انواع جراحی زیبایی شامل عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، لیفت سینه، لیپوماتیک می توان اقدام به ترمیم و اصلاح این اعضا کرد.

مشاوره قبل از عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

قبل از انجام عمل فرد باید باید با جراح خود درباره انتظارات خود از جراحی مشورت کند. ابتدا پزشک به بررسی وضعیت بیمار می پردازد و در صورتی که شرایط لازم برای عمل زیبایی شکم را داشته باشد نحوه جراحی و استفاده از تکنیک های خود را به بیمار توضیح می دهد. فرد باید انتظارات معقولی از جزاحی داشته باشد. شرایط جسمی هر فرد بعد از زایمان متفاوت می باشد پزشک با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به جراحی می کند.

در جلسه مشاوره که برای جراحی زیبایی شکم در نظر گرفته می شود جراح باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشد زیرا تا زمانی که بیمار دارای شرایط مناسب برای جراحی زیبایی شکم نباشد جراحی ممکن است برای وی عوارض مختلفی داشته باشد در این جلسه مشاوره پزشک موارد زیر  را بررسی می کند.

سابقه جراحی های مربوط به شکم و زخم های ایجاد شده :شاید به دلایل مختلفی مانند سزارین و جراحی های مربوط به دستگاه گوارشی جراحی شکم صورت گرفته باشد که در این صورت اسکارهای ایجاد شده بر روی شکم  از لحاظ محل و نوع آن بررسی می شود و در صورت مشاهده هر گونه خطر باید آن را با بیمار مطرح کرد.

همچنین جراح باید اسکار های زیر ناف و همچنین بالای ناف را با دقت معاینه کند این اسکار ها معمولابه صورت افقی و یا عمودی وجود دارد.در این موارد جراح برای اینکه از رگ های آسیب دیده محافظت کند ممکن است برش ها را به صورت مورب در جراحی ایجاد کند.

بیمار باید تمامی آزمایشات لازم (تست قند، بررسی وضعیت کلیوی و میزان گلبول های قرمز خون و اینکه آیا کم خونی قبلی وجود دارد یا خیر) را پیش از جراحی انجام دهد و در صورت وجود هر گونه بیماری خاص این شخص نمی تواند جراحی را انجام دهد.

جراح می تواند از بیمار سوالاتی را بپرسد مثلا آیا شخص مورد نظر قصد بارداری دارد یا خیر.بهتر است خانم های باردار بعد از زایمان خود جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهند .

همچنین در جلسه مشاوره پیش  از جراحی درباره دوره نقاهت و نحوه جراحی شکم توضیحاتی داده می شود. جراحان معمولا این موضوع را تایید دارند که بیماران باید بدانند بعد از جراحی رد عمل و برش ها از بین نخواهد رفت.

زمان انجام عمل زیبایی شکم بعد از زایمان

برخی از افراد تصور می کنند بعد از انجام زایمان سزارین بدون هیچ وقفه ای می توانند عمل زیبایی شکم را انجام دهند. این تصور اشتباه می باشد و نباید بلافاصله بعد از سزارین این عمل را انجام داد که دلایل آن به شرح ذیل می باشد:

 1. در بارداری بدن دچار تغییراتی در لگن و اندام های لگنی می شود. اندازه رحم و لگن بزرگ تر شده و نیاز به زمانی می باشد تا بعد از زایمان دوباره اندام ها به حالت طبیعی خود بازگردد.
 2. در زایمان سزارین شکم برش می خورد و امکان وجود میکروب در داخل لگن و شکم وجود دارد این در حالی است که در عمل زیبایی شکم امکان وجود میکروب در داخل شکم وجود ندارد بنابراین اگر بعد از سزارین بلافاصله از عمل زیبایی شکم استفاده شود امکان عفونت وجود دارد که به عمل ابدومینوپلاستی نسبت داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

به هر حال با اینکه جراحی زیبایی شکم برای زیبایی بیشتر اندام شما انجام گرفته است اما بعد از جراحی به دلیل برش های ایجاد شده و همچنین تغییرات حاصل شده در زیر پوست شکم زخم هایی ایجاد شده است که باید به درستی مراقبت های بعد از عمل انجام بگیرد تا نتیجه مناسبی از جراحی داشته باشید و بتوانید از اندام زیبای خود لذت ببرید. دقت داشته باشید برای اینکه روند بهبودی زودتر انجام بگیرد بهتر است نکاتی را رعایت کنیم:

 • فعالیت های سنگین انجام ندهید تا به بخیه ها فشاری وارد نشود.
 • از زخم های ایجاد شده در شکم مراقبت کنید و آنها را با آب گرم شسته و سپس خشک کنید.
 • برای اینکه درد در قسمت شکم کمتر شود در هنگام استراحت و خواب سر خود را بالاتر از بدن خود قرار بدهید.
 • تا سه روز بعد از عمل درد در قسمت شکم وجود دارد و می توانید در این سه روز برای کنترل درد خود از مسکن استفاده کنید. اگر می خواهید درد خود را کمتر کنید بهتر است در هنگام استراحت و خواب سر خود را بالا تر از پاهای خود قرار دهید.شما می توانید فعالیت های سبک خود را انجام بدهید اما هر گونه فعالیت سنگین می تواند خطر لخته شدن خون را در شکم شما افزایش بدهد و ورم های در قسمت شکم بهبود پیدا نخواهد کرد.
 • به دلیل اینکه شما بعد از جراحی نسو جراح پل مقداری کم تحرک می شوید به همین دلیل بهتر است به مقدار زیاد آب و میوه جات مصرف کنید تا از ابتلا به یبوست جلوگیری کنید. زیرا یبوست باعث می شود در هنگام اجابت مزاج به شکم شما فشار وارد شود.بهتر است به صورت خمیده قرار نگیرید و از دستشویی فرنگی استفاده کنید.
 • ترشحاتی به صورت خونابه بعد از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی طبیعی بوده و در صورتی که بعد از دو هفته بهبود پیدا نکرد آن را با پزشک خود در میان بگذارید. شاید شما در مقدار ورم ها مقداری تغییر احساس کنید به این صورتکه در برخی از ساعات ورم ها کمتر و در برخی بیشتر است.داروهای خود را به طور کامل مصرف کنید .سیگار و قلیون نکشید تا زخم ها زود تر خوب شوند.

مرجع مقاله:

https://noorabeauty.com/عملية-شد-البطن/

دکمه بازگشت به بالا