استان ها

۹۰۰ هزار دانش‌آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده‌اند

۹۰۰ هزار دانش‌آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده‌اند

وزیر آموزش و پرورش، از ترک تحصیل حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر آنها شناسایی شده و به تدریج وارد چرخه تحصیلی می‌شوند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور در کرمان، از ترک تحصیل حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر آنها شناسایی شده و به تدریج وارد چرخه تحصیلی می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ساماندهی و ارتقای کیفیت نیروی انسانی کلیدی‌ترین موضوع آموزش و پرورش از حیث امور اداری است و استان کرمان در حوزه آموزش و پرورش در ردیف سه استان برتر کشور در ارزیابی است.

وی افزود: ظرفیت فوق العاده‌ای در استان کرمان نهفته است، کرمان جزء سه استان برتر در ارزیابی‌های صورت گرفته در کشور است و رتبه‌های زیر هزار کنکور هم در این استان ۳ برابر شده است.

صحرایی ادامه داد: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، «نماد» طرح مناسبی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که بایستی جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش عمومی‌ترین نهاد کشور است، گفت: در ۱۸ استان کشور کار مسکن فرهنگیان در حال انجام است و پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

صحرایی با تاکید بر راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان کرمان و لزوم تربیت معلم بومی، افزود: اهتمام دولت سیزدهم این است همه مدارس کانکسی را جمع‌آوری کند.

دکمه بازگشت به بالا