استان ها

۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بادام هزینه شد

به گزارش خبرگزاری یومیر استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر، افزود: این اعتبار صرفِ تعیینِ حدودِ ناحیه‌ی صنعتی، ایجاد زیرساخت‌های شبکه‌ی توزیع آب، شبکه‌های داخلی برق و گاز و هم‌چنین زیرسازی خیابان‌ها و جداول‌گذاری معابر در فاز عملیاتی ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بادام شد که ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک وارد مدار واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری می‌شود.

حمید غفاری با اشاره به روند احداث ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بادام، اظهار داشت: افزایش بهره‌وری در راستای فرآوری محصولات باغی، جلوگیری از خام‌فروشی و رشدِ تولیدِ صادرات‌محور؛ اصولِ اوّلیه‌ی طرحِ احداث این ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بوده است که در حال حاضر ۲۰ هکتار از آن در فاز عملیاتی قرار دارد و پس از آماده‌سازی در قالب ۷۰ قطعه‌ی ۲۵۰۰ تا ۳ هزار مترمربعی به متقاضیانِ واجدِ شرایط واگذار می‌شود.

غفاری تصریح کرد: با توجّه به اهمیّتِ کیفی واحدهای مستقر در این ناحیه‌ی صنعتی؛ متقاضیان سرمایه‌گذاری باید پس از طی مراحلّ فنّی و تخصّصی در سازمان جهاد کشاورزی استان، جواز تأسیس دریافت و سپس نسبت به عقد قرارداد برای تخصیص زمین، به شرکت شهرک‌های صنعتی استان مراجعه نمایند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر ساخت ایستگاه پمپاژ و ایجاد شبکه‌ی فیبر نوری جزو اولویت برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری برای توسعه و تثبیتِ زیرساخت‌های ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بادام است.

گفتنی است، ناحیه‌ی صنعتی تخصّصی بادام با مساحت ۳۰ هکتار، در فاصله‌ی ۵ کیلومتری شهر توریستی سامان از توابع استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

46

دکمه بازگشت به بالا