کسب و کار ایرانی

چگونه لوله ظرفشویی را باز کنیم؟

اما دلایل دیگر گرفتگی لوله فاضلاب عبارتند از:

 • موی بلند
 • رسوب و جرم
 • روغن و چربی
 • افتادن اشیا
 • جمع شدن لجن در سیفون زیر سینک
 • ورود هر گونه پسماند و اشغال اضافی مواد غذایی و میوه جات (مثل تفاله چای، قهوه، ماکارونی و …)

چرا نباید از اسید برای لوله بازکنی استفاده کرد؟

اسید، اولین راه حل باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه که به ذهن همه میرسد، اما به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید! راه حل استفاده از شوینده ها و محلول های اسیدی معمولا خطرشان بیشتر از منفعتشان است. شاید بتوان گفت بیش از ۹۰% مردم زمانی که با بالا زدن چاه سینک ظرفشویی یا مواجه می شوند، سریعا یک بطری اسید به دست می گیرند و نصف آن را یا حتی تمام آن را درون لوله خالی می کنند.

این افراد خوشحال از اینکه با اسید میتوانند گرفتگی را رفع کنند و حتی از هم استفاده نکنند، نمیدانند که امکان از بین رفتن اتصالات لوله توسط اسید و مواد شیمیایی وجود دارد و اگر سیستم فاضلابی ساختمانشان دچار نشتی شود، هزینه ای چند برابر نسبت به خدمات لوله بازکنی باید صرف تعمیر لوله ها نمایند. در صورتی که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی میتوان از راه حل های ساده تر استفاده نمود که ۵ مورد از آنها در این مطلب آموزش داده شده است.

اما برای یکبار هم که شده بهتر است با خطرات اسید و محلول های شیمیایی لوله بازکن آشنا شوید که عبارتتند از:

 • انتشار گازهای سمی و کشنده برای انسان به ویژه کودکان و سالمندان
 • خطر سوختگی پوست، چشم، بینی و مجرای تنفسی
 • خطر مسموم شدن انسان توسط گاز اسید
 • از بین بردن چسب و اتصالات لوله های فاضلاب و ایجاد نشتی در لوله های پولیکا
 • ایجاد نشتی بر اثر سوراخ کردن لوله های چدنی

How to open the dishwasher pipe

اگر با هر روش گرفتگی سینک باز نشد، چه کار کنیم؟

اصلا نباید نگران باشید، چون گاهی اوقات مشکل به حدی شدید است که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی نیاز به دستگاه های حرفه ای مثل فنر برقی است. اگر مشکلتان با این آموزش ها حل نشد، میتوانید با شماره درج شده در سایت شرکت خدماتینو تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند. نیروهای متخصص این مجموعه توضیحاتی را به شما ارئه می دهند تا اگر مایل باشید از خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی با فنر برقی استفاده نمایید. همچنین می توانید برای موارد دیگر نیز مانند تعمیر فر بوش یخچال، ماشین لباسشویی و… نیز کمک بگیرید.

ویژگی و مزایای استفاده از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی :

 • شبانه روزی بدون تعطیلی
 • استفاده از دستگاه های جدید و حرفه ای
 • باز کردن لوله سینک ظرفشویی بدون آسیب به لوله و سینک
 • سرویسکاران بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
 • باز کردن ۱۰۰% تضمینی انواع گرفتگی سخت و پیچیده
 • انجام تمام مراحل کار بدون ذره ای کثیف کاری

شرکت خدماتینو کلیه تهران بزرگ را تحت پوشش خدمات خود قرار داده تا هر شخصی از هر جای تهران که نیاز به خدمات لوله بازکنی داشت بدون دغدغه بصورت شبانه روزی بدون تعطیلی با ما تماس بگیرید تا فورا مشکل خود را به وسیله سرویسکاران لوله بازکن مجرب حل نماید.

سوالات متداول رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه کنیم؟

اگر سینک ظرفشویی شما مسدود شده و آب و فاضلاب پس میزند، میتوانید از 5 روشی که در اینجا آموزش داده ایم استفاده کنید. اگر به هر دلیلی این روش ها نتیجه ای نداشت و یا مایل بودید مشکلتان را یک متخصص رفع کند، کافی است با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا لوله بازکن حرفه ای جهت رفع گرفتگی اعزام شود.

لوله بازکنی سینک با فنر کثیف کاری دارد؟

امروزه دستگاه های لوله بازکنی پیشرفته شده اند و سیستم بروزی دارند که سبب شده فاضلاب هنگام فنر زدن به جایی پاشیده نشود. همین موضوع باعث میشود خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی بدون کثیف کاری انجام شود.

ضمات باز کردن گرفتگی لوله سینک چیست؟

ما تضمین میکنیم سرویسکارانمان لوله را کاملا تضمینی باز شده به شما تحویل دهند. برای مطمئن شدن از این موضوع میتوانید باز بودن مسیر لوله را آزمایش نمایش

10 راه ساده برای باز کردن فاضلاب و لوله گرفته ظرفشویی

در مورد گرفتگی و مشکلات لوله فاضلاب همه ما علائم اخطار را میدانیم، راه آب سینک ظرفشویی و یا به چرخش و پایین رفتن آب از ساق پایتان در حمام توجه کنید و بوها ، بوهای تند و ناخوشایند اینها همه نشانه آن است که احتمالا بزودی با گرفتگی فاضلاب مواجه خواهید شد و یک روز می بینید راه آب کاملا بسته شده است پس لازم است که سریعا وارد عمل شوید .

خب !موهای اضافه و مواد چرب و چسبناک سطح فاضلاب را تمیز کردید هیچ اتفاقی نیفتاد حالا سعی میکنید مثل یک لوله کش عمل کنید اما فایده ندارد اما چه اتفاقی می افتد که این گرفتگی باز نمیشود؟ و یا بهتر است بگوییم چه کنیم که این گرفتگی ها سریع تر باز شوند ؟ در ادامه نمایندگی خدمات پس از فروش بوش  از 10 راه حل با تاثیر قطعی برای در این مورد پیشنهاد خواهیم کرد.

 1. سیم بلند و خمیده (فنر) برای باز کردن لوله فاضلاب :

خیلی ساده، اما بطور عجیبی کار آمد ، یک گیره فلزی لباس که کت و شلوار به آن آویزان میکنید بردارید و خوب خمیدگی آنرا صاف کنید بعد یک طرف آنرا در انتها به شکل قلابی کوچک خمیده کنید. آنرا به داخل راه آب بفرستید و فکر کنید ماهیگیری میکنید، سعی کنید تمام موها و چربیها و جرم های کثیف و نامطبوع را بیرون بکشید. به یاد داشته باشید باید سعی کنید محتویات لوله را بیرون بکشید نه اینکه بیشتر هل دهید و به پایین بفرستید، وقتی در حد ممکن محتویات را بیرون کشیدید، حالا به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید ،به این روش به راحتی لوله شما باز میشود.

 برای باز کردن لوله فاضلاب چه روش هایی وجود دارد

2.باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک  :

ترکیبی از یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه درست کنید ؛ بر اثر ترکیب این دو، گازی از آن متصاعد میشود. بدون و قبل از تمام شدن جوشش ترکیب آنرا داخل فاضلاب بریزید این حالت جوشیدن دو ترکیب باعث میشود مو و چربی و محتویات لوله تمیز شود اجازه دهید حدود یک ساعت راه آب به همان شکل بماند بهتر است اجازه دهید تمام طول شب به همان شکل بماند بعد با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید. همچنین میتوانید اول به مقدار کافی نمک داخل لوله بریزید و بعد سرکه را روی آن بریزید.

 1. جارو برقی خشک و تر راه حل باز کردن لوله فاضلاب :

اگر جارو برقی خشک و تر دارید ،بدانید که آن ابزاری فوق العاده برای باز کردن فاضلاب است ، ابتدا آنرا روی مکش مایعات تنظیم کنید مخرج آنرا برای جلوگیری از کثیف کاری بپوشانید سپس دور تا دور لوله را خوب درز بندی کنید ، شاید بخواهید از یک کیسه قدیمی و کهنه برای این منظور استفاده کنید با روشن کردن جارو با قدرت بالا ،جارو تمام محتویات که مسبب گرفتگی بود را به داخل کیسه میکشد این کار همیشه جواب نمیدهد اما ارزش تست کردن را دارد.

 1. باز کردن لوله فاضلاب با آب جوشیده :

این کاری است که از آن ساده تر وجود ندارد، کتری را روی اجاق گاز یا داخل مایکروویو قرار دهید و تا جایی که ظرفیت دارد در آن آب بریزید و بجوشانید حالا آنرا در دو یا سه مرحله به آرامی داخل لوله بریزید اجازه دهید آب داغ چند ثانیه در هر بار کار کند و بعد سری بعد آب را بریزید این همیشه ساده ترین و سریع ترین راه حل است. اگر قبل از تمام شدن آب جوش ،لوله باز شد به خود تبریک بگویید و با بقیه آن برای خود یک فنجان چای درست کنید.

 1. باز کردن لوله فاضلاب با جوهر نمک 🙁 با احتیاط فراوان استفاده کنید)

یک دستکش پلاستیکی بپوشید و محافظ چشم به چشم بزنید ، جوهر نمک میتواند باعث سوختگی های تند و نامطبوع شود. میتوانید آنرا از فروشگاه ابزار آلات محل خود تهیه کنید ،اما برای حمل و انتقال آن خیلی احتیاط کنید. 3/4 گالن آب سرد داخل سطل بریزید و 3 فنجان جوهر نمک به آن اضافه کنید با یک قاشق چوبی کهنه آنرا خوب ترکیب کنید مخلوط شروع به جوشش میکند و گاز و گرما از خود متصاعد میکند محلول را داخل فاضلاب بریزید و بین 20 تا 30 دقیقه به آن زمان دهید. سپس لوله را با آب داغ شستشو دهید اگر لازم بود همین مراحل را تکرار کنید.

 1. باز کردن لوله فاضلاب با تخلیه چاه :

مشاغلی وجود دارد که چاه را تخلیه می کنند، ولی ما نمی توانیم آن کار را انجام دهیم اما یک کار ساده وجود دارد ،ابتدا یک سطل خالی زیر لوله یو شکل فاضلاب قرار دهید سطل برای جمع کردن آب داخل لوله ،از آچار استفاده کنید و واشر دو سر انتهایی لوله زیر سینک را شل کنید باید سعی کنید تمام اجزا لوله را با دست نگه دارید وقتی بست ها باز شد، آنرا آزاد کنید و به طرف سطل برگردانید و تمام محتویات لوله را داخل سطل بریزید. ممکن است لازم باشد با چیزی داخل باقیمانده لوله بچرخانید و بقیه خرده ریزه های به جا مانده را تمیز کنید این کار را برای هر دو طرف لوله انجام دهید ، یک مسواک قدیمی و از کار افتاده وسیله خوبی برای این منظور است اتصالات را با آب بشویید و تمیز کنید و دوباره سر جای خود ببندید. بیشتر اوقات این ترفند جواب خواهد داد.

 1. باز کردن لوله فاضلاب از طریق لوله زانویی :

این قطعه تکه ای از لوله راه آب است ، در قسمت پایینی آن که کار کد ویژه ای دارد. اساسا این قطعه یک لوله فلزی قابل انعطاف است با یک شکل مارپیچ که در انتهای آن می باشد. ویدیویی که در ادامه فرستاده میشود به شما نشان میدهد چکار باید بکنید.

 1. نمک و روش خانگی باز کردن لوله فاضلاب :

1/2 فنجان نمک آشپزخانه را با 1/2 فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و آنرا داخل فاضلاب مسدود شده بریزید اجازه دهید ده تا بیست دقیقه بماند سپس آب جوش روی آن بریزید ، آب داغ و نمک و جوش شیرین یک ترکیب شیمیایی بوجود خواهد آورد که بخش زیادی از جرم ها و چربی های داخل فاضلاب را حل می کند.

 1. باز کردن لوله فاضلاب با مواد شوینده ظروف :

اگر راه آب توالت شما مسدود شده ،1/4 فنجان ماده شوینده ظرف داخل کاسه بریزید سپس با مقداری آب آنرا بجوشانید. ماده شوینده مثل یک روان کننده عمل میکند و پس مانده های داخل فاضلاب را تمیز میکند بعد از آن به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید اگر باز هم لوله باز نشد وقت آن است که دستکش پلاستیکی بپوشید.

 1. باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه :

اگر لوله حمام گرفته مقداری جوش شیرین و سرکه ترکیب کنید و در دو مرحله داخل آن بریزید و سپس به آن زمان دهید  چیزی حدود 45 تا 60 دقیقه صبر کنید حالا وان را با آب داغ پر کنید.حالا به یکباره درپوش وان را برداشته و با فشار 45 تا 60 گالن آب را به داخل راه آب هدایت کنید فشار ناشی از آب و تاثیر موادی که از قبل داخل لوله ها ریختید کمک میکند راه آب باز شود.

دکمه بازگشت به بالا