استان ها

پاسخ پدافند هوایی سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی

پاسخ پدافند هوایی سوریه به تجاوز رژیم صهیونیستی

وزارت دفاع سوریه ضمن اعلام حمله رژیم صهیونیستی به تعدادی از نقاط در حومه دمشق گزارش داد پدافند هوایی این کشور به این حملات پاسخ داده و تعدادی موشک را سرنگون کرد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت دفاع سوریه روز شنبه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور به حمله هوایی اشغالگران به برخی نقاط حومه دمشق پاسخ داده است.

نیروی دفاعی سوریه در بیانیه‌ای که در وبگاه خود منتشر کرد، اعلام کرد: حدود ساعت ۱:۰۵ بامداد امروز شنبه، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه، تعدادی از نقاط حومه دمشق را هدف قرار داد. پدافند هوایی ما موشک‌های متجاوز را رهگیری و تعدادی از آنها را ساقط کرد. این تجاوز منجر به خسارات مادی شد.

همزمان با این بیانیه، خبرنگار اسپوتنیک در سوریه بامداد شنبه گزارش داد که یک رشته انفجار در حومه غربی دمشق پایتخت سوریه شنیده شد. او احتمال داد که ناشی از تجاوز اشغالگران بوده باشد.

خبرنگار اسپوتنیک افزود که صداهای انفجار در منطقه دیماس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان در حومه غربی دمشق شنیده شد.

این خبرنگار اظهار داشت بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، هواپیماهای صهیونیستی تعدادی موشک به سمت برخی مواضع شلیک کردند، بدون اینکه اطلاعاتی در مورد میزان خسارات وارد شده منتشر شده باشد.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک، صدای آمبولانس‌هایی که به سمت مکان‌های مورد نظر حرکت می‌کردند شنیده شد.

صبح روز جمعه نیز خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که پدافند هوایی سوریه به اهداف دشمن که قصد داشتند به برخی از مناطق در حومه جنوب غربی دمشق حمله کنند، پاسخ دادند.

خبرنگار اسپوتنیک در سوریه گفت: موشک‌های رهگیر نیروی پدافند هوایی سوریه با اهداف دشمن که وارد حریم هوایی جنوب غربی دمشق پایتخت این کشور شده بودند، مقابله کردند و توانستند ۲ فروند از آنها را ساقط کنند.

سوریه پیش از این نسبت به تکرار حملات اشغالگران به خاک خود هشدار داده و اشاره کرده بود این امر ممکن است به تشدید خشونت در منطقه منجر شود به نحوی که کنترل آن دشوار خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا