اجتماعی

هشدار چین نسبت به شرایط سخت‌تر آب‌وهوایی پس از وقوع ۲ گردباد سهمگین

پس از وقوع دو گردباد سهمگین و ویران‌کننده در روزهای اخیر، مقامات این کشور اعلام کردند که خود را برای مواجه با شرایط سخت‌تر آب و هوایی و حوادث طبیعی شدیدتر آماده می‌کنند.

به گزارش یومیر به نقل از راشا تودی، وقوع دو گردباد هولناک به همراه بادهای شدید و طوفانی در روزهای گذشته در استان شرقی «جیانگسو» خسارات چشمگیر برجای گذاشت و جان دست‌کم ۱۰ نفر را گرفت.

این دو گردباد به فاصله چند ساعت از هم رخ داد و مناطقی از این استان را با بادهای طوفانی و ویرانگر در هم کوبید.

به گفته مقامات محلی، این حادثه در عین حال تعدادی مصدوم داشته و به بیش از ۱۳۰ ساختمان خسارت وارد شده است.

تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر نیز در مکان‌های امن اسکان موقت داده شده‌اند.

بنابر مشاهدات اولیه و تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، میزان خسارات ناشی از این دو گردباد، زیاد و گسترده توصیف شده است.

وقوع این گردبادها که تازه‌ترین نمونه از حوادث آب‌ و هوایی مخرب و مرگبارِ هفته‌های اخیر در چین بوده‌، مقامات را بر آن داشته است تا اقدامات احتیاطی بیشتری را برای محافظت از مردم در برابر بادهای شدید و طوفانی در مناطق ساحلی نزدیک دریای زرد در نزدیکی جیانگسو انجام دهند.

دانشمندان اقلیمی اکنون اطمینان دارند که حوادث آب و هوایی، مکرر و شدیدتر می‌شوند مگر اینکه مردم دنیا، تأثیر انسان بر طبیعت را کاهش دهند.

بسیاری از کشورها در حال حاضر از پیامدهای بحران آب و هوا رنج می‌برند و به ویژه در ماه‌های اخیر در شماری از کشورها در نقاط مختلف جهان، فجایع غیرمنتظره و بی‌سابقه‌ ناشی از حوادث طبیعی اتفاق افتاده و هشدارها در این خصوص بیشتر و شرایط نگران‌کننده‌تر شده است.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا