عمومیکسب و کار ایرانی

ناگفتنی‌ها برای انتخاب باربری مناسب و یک تجربه شیرین

گرچه فصل تابستان، فصل‌ جشن‌های ماندگار و تاریخی مانند جشن تیرگان و اَمردادگان است، اما در سال‌های اخیر به فصل اسباب‌کشی هم تبدیل شده است. نکات مهم برای انتخاب باربری مناسب، فرآیند اسباب‌کشی را برای شما راحت‌تر می‌کند و تجربه شیرینی را در این زمینه رقم می‌زند. نحوه انتخاب ماشین باربری و انتخاب شرکت باربری مناسب برای اسباب‌کشی، تاثیر قابل ‌توجهی بر نقل‌وانتقال وسایل شما دارد. گاهی تا مدت‌ها این اثرات ماندگار خواهد بود؛ به‌ویژه اگر منجر به خسارت و آسیب شود. این مقاله جهت آشنایی شما با نکات باربری است. اگر تمایل دارید در این باره بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

۱۰ نکته مهم در انتخاب شرکت باربری مناسب که باید بدانید

آیا می‌خواهید اثاثیه خانه یا محل کار خود را جابه‌جا کنید؟ این روند ممکن است ساده‌تر از آن‌چه فکر می‌کنید باشید. در ادامه ۱۰ نکته ضروری برای انتخاب یک شرکت باربری اسباب کشی ذکر شده است که هرکدام به‌نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱.    هزینه و نوع قیمت‌گذاری

یکی از نکات مهم برای انتخاب باربری مناسب که یک عامل تعیین‌کننده است، نوع قیمت‌گذاری و هزینه دریافتی برای این کار است. این‌که قیمت کار چقدر است، معمولا جزو اولین سوالاتی‌ست که در ذهن نقش می‌بندد.

بهتر است قبل از این‌که چشم‌بسته کار خود را به یک باربری بسپارید، از هزینه مطلع شوید و در مورد قیمت به توافق برسید. بسیاری از باربری‌ها به‌ازای هر طبقه، هزینه اضافی دریافت می‌کنند که معمولا در ابتدای کار به شما گفته نمی‌شود. با توجه ‌به این موضوع بهتر است به‌صورت شفاف در این مورد اطلاعات کافی را دریافت کنید.

۲.    خدمات خاص ارائه‌شده توسط باربری

نحوه انتخاب ماشین باربری و شرکت مناسب، فقط محدود به جمع‌آوری وسایل شما و تخلیه آن‌ها  نیست. با توجه‌ به زندگی شلوغ امروزی، بهتر است خدماتی همچون بسته‌بندی و حمل با ابزار خاص را هم در نظر داشته باشید.

شرکت‌های باربری‌ای وجود دارند که در محل حاضر می‌شوند و اسباب شما را بسته‌بندی می‌کنند. همچنین وسایل را هنگام تحویل، در اتاق یا محل مورد نظر شما قرار می‌دهند. شاید برای این کار هزینه بیشتری پرداخت ‌کنید؛ اما با خستگی خداحافظی خواهید کرد.

۳.    کیفیت انجام کار و زمان‌بندی

گاهی اگر ارزان‌بودن هزینه جابه‌جایی، در انتخاب شرکت باربری مناسب شما اولویت داشته باشد، ممکن است کیفیت انجام کار و زمان‌بندی را قربانی کنید. اگر وسایل قیمتی دارید یا دوست دارید که اسباب خانه کم‌ترین آسیب را ببینند، کیفیت انجام کار را هم جزو نکات مهم برای انتخاب باربری مناسب در نظر بگیرید.

۴.    پرس‌وجو از خانواده و دوستان

برای انتخاب شرکت باربری مناسب، از توصیه‌های خانواده و دوستانی که این کار انجام داده‌اند، استفاده کنید. فراموش نکنید مردم از نظرات خود عقب‌نشینی نمی‌کنند؛ به‌خصوص اگر تجربه بدی در این زمینه داشته باشند. برای اطمینان خاطر بیشتر در مورد یک شرکت و نحوه انتخاب ماشین باربری، بهتر است سوالات زیر را مطرح کنید:

  • دوستان شما در مورد یک شرکت باربری خاص چه ویژگی‌هایی را دوست داشتند؟
  • عامل تعیین‌کننده در تصمیم آن‌ها برای انتخاب این شرکت چه بوده است؟
  • چه خدماتی برای جابه‌جایی درخواست کرده‌اند؟
  • آیا در روند جابه‌جایی وقفه و تاخیر وجود داشته است؟
  • آیا چیزی بوده است که آن‌ها در مورد خدمات یک شرکت باربری دوست نداشتند؟
  • آیا آن‌ها دوباره از این شرکت حمل‌ونقل و باربری استفاده خواهند کرد؟

این‌ها همه سوالات مفیدی هستند که به ایجاد تصویری کامل از تجربه آن‌ها در استفاده از یک شرکت باربری به شما کمک می‌کند. اگر خانواده و دوستان شما از خدماتی که دریافت کردند راضی بودند، به ‌احتمال زیاد شما هم همان شرکت را انتخاب خواهید کرد.

اهمیت نظرات آنلاین از نکات مهم برای انتخاب باربری مناسب است. در حالی‌ که توصیه‌های خانواده و دوستان مفید است، بررسی نظرات کاربران یک شرکت باربری که در اینترنت منتشر شده است، کارساز خواهد بود. سابقه پاسخگویی و حل‌وفصل شکایات را در نظرات آنلاین حتما بررسی کنید.

۵.    ظرفیت ماشین حمل‌ونقل و نوع نیاز شما

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب باربری مناسب این است که ببینید آیا ماشین‌هایی با ظرفیت مختلف دارد یا خیر. کاملا روشن است که هزینه اسباب‌کشی با یک نیسان، با یک کامیون مسقف و بزرگ متفاوت است. برخی شرکت‌های باربری برای دریافت هزینه بیشتر، فقط ماشین‌های بزرگ دارند تا هزینه مضاعفی بگیرند.

۶.    ایمنی در رانندگی

تصادف یک ماشین باربری حساس بار را در حین اسباب‌کشی تصور کنید. شبیه یک کابوس است؛ مخصوصا وقتی اسباب و اثاث شکستنی شما در همان ماشین باربری باشد! بهتر است در مورد آمار تصادفات یک شرکت باربری تحقیق کنید و از تضمین کیفیت کار و حمل بار خود مطمئن شوید.

شرکت های باربری و حمل بار چه کاری انجام می دهند؟

شرکت های باربری چگونه هستند؟

شرکت های باربری،‌ یعنی شرکت هایی که حمل و نقل وسایل شما را از مکانی به مکان دیگر انجام می‌دهند که به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه به تفصیل پرداخته ایم.

۱- شرکت های بین المللی حمل و نقل: که کالا و وسایل را از کشوری به کشور دیگر حمل می کنند.

۲- شرکت های حمل و نقل داخلی (حمل و نقل کالای داخلی): که کالا و وسایل را از در داخل یک کشور حمل می‌کنند. برای حمل کالا و وسایل راه‌های مختلفی مانند: دریا، راه آهن، جاده وجود دارد، که شما با توجه به مسافتی که در پیش دارید می توانید یکی از این روش‌ها را برای حمل و نقل وسایل خود انتخاب کنید.

انواع شرکت باربری

از انواع شرکتهای حمل و نقل و باربری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- حمل و نقل بین المللی

۲- حمل و نقل داخلی سراسری

۲- حمل و نقل استانی

۴- حمل و نقل درون شهری

۵- حمل و نقل بارهای خاص و ترافیکی

۶- حمل و نقل دارو

۷- حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل

۸- حمل و نقل مواد فاسد شدنی

شرکت باربری شهری

باربری شهری یا اتوبار به شرکت یا دفتر باربری گفته می‌شود که در محدوده یک شهر یا استان فعالیت می‌کند. عمده فعالیت شرکت های باربری شهری یا اتوبار حمل اثاثیه منزل هست. در کنار حمل اثاثیه منزل خدمات بسته بندی و ارسال کارگر خالی هم توسط این شرکت‌ها انجام می‌شود. بیشتر مشتریان این باربری ها خانوارها و مستاجرها هستند که قصد دارند اسباب خود را از یک طرف شهر به طرف دیگر شهر جابجا می‌کنند. در شهر تهران حدود 300 باربری شهری وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا