اجتماعی

مقاومت؛ قفل تحریم و فشار سلطه را شکست/استیفای حق ملت ایران در دولت فعلی با رویکرد مقاومت

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر جمهوری اسلامی قدرتمندانه توانسته اتمسفر سیاسی جهان را تغییر دهد، گفت: کشورهایی که تا دیروز در کنار نظام سلطه علیه ما، ما را تهدید و تحریم می کردند؛ امروز خود را کنار ملت ایران می بینند و یکی از آثار آن، آزاد شدن پول های بلوکه ایران است.

به گزارش یومیر، پرویز سروری کا ریاست جلسه را  در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر تهران بر عهده داشت، به تقارن روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان اینکه ما امروز با یک بلیه ای اسفناک در دنیا روبرو هستیم، گفت: آن رنج و سختی که الان دنیا گرفتار آن شده این است که کسانی که امروز بانیان جنگ افروزی و جنگ طلبی و مجرمان به قتل و کشتار در دنیا هستند خود را پرچم داران صلح معرفی می کنند و متأسفانه جای شهید و جلاد را تغییر داده اند و طوری وانمود می کنند تا کسانی که قربانی این اقدامات هستند؛ به تروریست بودن و جنگ طلب بودن متهم می شوند.

وی با بیان اینکه آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت و دستور نظام استکباری و صدام لعین صورت گرفت، سندی قطعی بر جنگ افروزی و جنگ طلبی غرب و متحدان آن علیه جمهوری اسلامی بود، گفت: اثبات این مظلومیت و قربانی بودن ملت ایران در بحث تروریسم، وجود ۱۷ هزار شهید ترور از ابتدای انقلاب، آن هم به دست گروهک های تجزیه طلب و جریان های منافق و در ادامه جنگ افروزی که صدام حسین به نیابت از نظام استکبار آغاز کرد، است.

نایب رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: همین غربی هایی که به ملت ایران خسارت عمیق جانی و مالی وارد کردند و بسیاری از جوانان کشور را به شهادت رساندند و قانوناً محکوم به خونریزی و قتل هستند؛ نه تنها کشورمان را متهم به جنگ طلبی می کنند؛ بلکه خود را ناجی ملت ها و پرچم دار صلح جهان می نامند.

وی با بیان اینکه برخی وقایع اخیر، سندی متقن بر حق طلبی ملت ایران را نشان می دهد و آن آزاد شدن پول های بلوکه ایران با نگاه مقاومت است، تأکید کرد: امروز مبرهن شده کسانی که ۸ سال بر ناقوس سازش دمیدند و به دنبال تمکین منویات دشمنان بوده و در مسیر طراحی شده دشمن گام برداشتند؛ کاری کردند که دشمن هر روز فشار های بیشتری را به ملت و کشور تحمیل کند و مسیر ضعف و پیش‌روی ما را فراهم و ایران را با چالش های متعدد روبرو کنند. اما در مقطع کنونی دیدیم که استیفای حق ملت ایران در دولت فعلی با رویکرد مقاومت محقق شده است.

سروری افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی قدرتمندانه توانسته اتمسفر سیاسی جهان را تغییر دهد و کشورهایی که تا دیروز در کنار نظام سلطه علیه ما، ما را تهدید و تحریم می کردند؛ امروز در صف هم افزایان و هم گرایان، خود را کنار ملت ایران می بینند و آثار آن آزاد شدن پول های بلوکه ایران و در اختیار قرارگرفتن این پول ها به ۶ بانک دولتی کشور است؛ قطعاً دستیابی به این مهم همان مسئله مقاومت است که توانسته قفل تحریم ها و قفل فشار سلطه را بگشاید. 

وی با بیان اینکه توانستیم همزمان با آغاز ماه ربیع الاول، گره کوری که از سال ۹۵ در حوزه حمل و نقل ریلی و خرید واگن مترو بسته شده بود را باز کرده و عیدی بزرگی به مردم شهرتهران اهدا کنیم، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده نخستین پیش پرداخت خرید ۶۳۰ واگن مترو پرداخت شد و ما از سال آینده شاهد بهرمندی و تسهیل در سفر مردم در حوزه حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: این قرارداد یکی از بزرگترین اقدامات مدیریت شهری برای شهر تهران است و می توان گفت این قرارداد، بیش از دو سوم تجمع کل قراردادهای خرید واگن پس از انقلاب را دارد.

سروری از برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورا با مدیران شهری در خصوص مسئله تراموا خبر داد و گفت: بحث مطالعاتی موضوع تراموا از سال ۱۳۵۰ کلید خورد و ابعاد مختلف حمل و نقلی آن همچنان ادامه دارد و با توجه به ابعاد این مهم مقرر شد تا این جلسات به طور متداول هم با مدیران شهری و هم با صاحبنظران و کارشناسان خبره ادامه پیدا کند تا بتوانیم به سرعت این موضوع را عملیاتی کرده و تراموا بتواند برگ زرینی برای شهر تهران باشد.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا