اقتصادی

محصولات فومی فرآوری شده به چند دسته تقسیم می شوند؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، در حال حاضر انواع مختلفی از محصولات فومی فرآوری شده برای اهداف ورزشی، سرگرمی و آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امکان دارد شما به صورت روزانه نیز با آنها سر و کار داشته باشید.

ازآنجایی که همه محصولات ساخته شده از فوم کاربرد یکسانی ندارند، برای آن دسته از کسانی که در زمینه عرضه این محصولات فعالیت می‌کنند، آشنایی با دسته بندی و نوع کاربرد آنها اهمیت زیادی دارد.

دسته بندی محصولات فومی فرآوری

راه‌های زیادی برای استفاده از فوم وجود دارد که اگر صاحب یک فروشگاه عرضه تجهیزات ورزشی هستید یا در زمینه فروش کفپوش‌های فومی فعالیت می‌کنید، ممکن است به دنبال راه‌هایی برای تنوع بخشیدن به سبد محصولات خود باشید که در ادامه به معرفی تعدادی از محصولات ساخته شده از فوم می‌پردازیم.

محصولات فومی فرآوری شده برای کاربرد ورزشی

با توجه به اینکه فوم ویژگی‌های بسیار خوبی همچون بافت متراکم، وزن پایین، انعطاف پذیری مناسب و امکان جذب ضربه را دارد، سال‌های زیادی است که به عنوان یکی از مواد اولیه محبوب برای تولید تجهیزات ورزشی در نظر گرفته می‌شود.

کفپوش تاتامی ورزشی

یکی از محصولات فومی فرآوری شده که به طور معمول در سالن‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد با نام تاتامی معروف است که تراکم و مقاومت بالا از بارزترین ویژگی‌های آن به شمار می‌رود.

ضخامت این کفپوش‌ها به گونه‌ای است که می‌تواند در برابر فشار و ضربه حمایت خوبی را برای افراد ایجاد کند، برای آن دسته از فروشگاه‌هایی که در زمینه عرضه این محصولات فعالیت دارند توجه به کیفیت ساخت و برخوداری از استانداردهای لازم اهمیت زیادی دارد.

به طور معمول آج هایی بر روی این محصولات ایجاد می‌شود که برای حفظ تعادل ورزشکاران و جلوگیری از سرخوردن آنها طراحی می‌شود، از طرفی قابلیت شست وشو و تنوع در نحوه نصب نیز از دیگر ویژگی‌ها تاتامی فومی است.

تخته شنا فومی

یکی از تجهیزات مهم ورزشی در رشته شنا تخته‌هایی از جنس فوم هستند که می‌توانند وزن انسان را به خوبی تحمل کنند. برای افراد مبتدی که به تازگی یادگیری این ورزش را آغاز کرده باشند، استفاده از این محصول می‌تواند مانع از غرق شدن آنها شود.

از همین رو فروشگاه‌های عرضه کننده تجهیزات ورزشی معمولاً برای تکمیل سبد محصولات خود متناسب با نیاز مشتریان، به دنبال خرید عمده این محصول هستند که در زمان انتخاب باید نسبت به کیفیت مواد به کار رفته برای ساخت آن، اطمینان حاصل کنند.

دمبل فومی

کسانی که در زمینه رشته شنا فعالیت دارند معمولاً نمونه‌هایی از دمبل فومی را مشاهده خواهند کرد که به دلیل نوع ماده اولیه می‌تواند به خوبی در آب غوطه ور شود و برای انجام حرکات ورزشی در آب مناسب هستند.

از همین رو می‌توان گفت که تنها کاربرد این وسیله برای شناگران مبتدی نیست و اغلب کسانی که برای درمان بیماری‌های مفصلی، استخوانی و عضلانی از آب درمانی استفاده می‌کنند، به این دمبل فومی نیاز دارند.

دوقلوی شنا

سبک وزن بودن فوم و امکان غوطه ورشدن روی آب باعث می‌شود تا بسیاری از تجهیزاتی که در فروشگاه‌های عرضه کننده لوازم ورزشی برای رشته شنا ارائه می‌شود از جنس این ماده باشد که دوقلوی شنا نیز یکی از آنها است.

آجر یوگا

اگر به‌دنبال خرید عمده محصولات فومی فرآوری هستید که کاربرد ورزشی دارند، بدون شک آجر یوگا نیز یکی از گزینه‌های شما برای تکمیل سبد خرید خواهد بود که می‌توانید آنها را در رنگ‌های متنوع تهیه کنید.

این محصول در انجام بسیاری از تمرین‌های ورزشی به کار می‌رود و دارای ابعاد مختلفی است که معمولاً تولیدکنندگان آجر یوگا را به‌صورت ۳ یا ۴ لایه می‌سازند.

استپ ورزشی

یکی دیگر از تجهیزات فومی ورزشی استپ است که معمولاً ورزشکاران برای حفظ تعادل خود در هنگام اجرای بسیاری از حرکات، از این وسیله استفاده می‌کنند.

به طور کلی می‌توان گفت استپ ورزشی یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که در فروشگاه‌های لوازم ورزشی قابل مشاهده خواهد بود و معیارهای خرید آن شامل سبکی و برخورداری از ضخامت استاندارد است.

محصولات فومی فرآوری شده برای آموزش و سرگرمی

یکی دیگر از دسته بندی‌هایی که می‌توان برای محصولات فومی در نظر گرفت به کار گیری آنها در زمینه بازی و سرگرمی کودکان است که می‌تواند به عنوان کفپوش‌هایی با طرحی متنوع، ورق‌هایی برای ساخت وسایل تزئینی و دیگر ابزارهای مورد استفاده در این زمینه باشد که برخی از آنها به شرح زیر است

انواع کفپوش مهدکودک

مهدکودک مکانی است که کودکان زمان زیادی را در آنجا می‌گذرانند و حفظ ایمنی و سلامت آنها با استفاده از تجهیزات مناسب حائز اهمیت خواهد بود از همین رو به کار بردن کفپوش‌های فومی در این مکان می‌تواند در دستیابی به این اهداف تاثیر داشته باشد.

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که مهدکودک فضایی برای سرگرمی، بازی و آموزش کودکان است که استفاده از تجهیزات فومی با طرح‌های مختلف می‌تواند گزینه مناسبی برای این منظور باشد که تعدادی از آنها عبارتند از:

کفپوش حروف الفبا انگلیسی

کفپوش طرح اشکال

کفپوش طرح حیوانات

کفپوش طرح سیرک

فوم گلسازی و اکلیلی

برای ساخت انواع وسایل تزئینی، کاردستی و گل‌های فومی از ورق‌هایی استفاده می‌شود که دارای ضخامتی بین ۰.۸ تا ۲ میلی‌متر هستند. این محصولات معمولاً در بسته بندی‌های مخصوص یا به‌صورت خام و عمده در اختیار فروشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از نمونه‌های محصولات ساخته شده از فوم که برای تهیه کاردستی و وسایل تزئینی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد فوم اکلیلی است که معمولاً در بسته‌های ۱۰ عددی تولید و عرضه می‌شوند.

محصولات فومی فرآوری شده به چند دسته تقسیم می شوند؟

زمین بازی فومی

اسباب بازی فروشی‌ها نیز یکی دیگر از متقاضیان خرید عمده محصولات فرآوری‌شده فومی هستند که زمین بازی فومی یکی از آنها محسوب می‌شود و دارای طرح بندی بسیار متنوعی برای بازی‌های فکری و آموزشی کودکان است.

علاوه بر این موارد پازل‌های ۳ بعدی، استیکرهای دیواری و بازی لی لی که با استفاده از فوم ساخته می‌شوند نیز از دیگر محصولاتی هستند که برای اهداف بازی و تزئینی تولید و عرضه می‌شوند.

برای خرید عمده محصولات فومی فرآوری به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید عمده از تولید کننده فوم مطرح کشور که در زمینه عرضه محصولات فومی فعالیت دارد، شرکت بافوم است که تنوع بسیار بالایی از تجهیزات ورزشی، کفپوش‌های مختلف و ابزار مناسب برای بازی و سرگرمی را به‌صورت عمده عرضه می‌کند.

شرکت بافوم با در اختیار داشتن تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز، انواع مختلفی از تجهیزات و وسایل فومی را با استفاده از مواد اولیه باکیفیت، تولید و در دسترس خریداران عمده قرار می‌دهد.

جمع بندی

محصولات فومی فرآوری شده را می‌توانید در دسته تجهیزات ورزشی، محصولات مناسب برای بازی، سرگرمی و آموزشی مشاهده کنید که با توجه به ویژگی‌های خوب این ماده، طرفداران زیادی دارد.

برخی از انواع تجهیزات ورزشی فومی شامل استپ، دمبل، تخته شنا و برخی موارد دیگر است، از طرفی برای محیط‌های بازی کودکان نیز می‌توان از کفپوش‌هایی با طراحی مختلف، ورق فومی اکلیلی و زمین بازی استفاده کرد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا