اقتصادی

سقوط ۸۲ درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا

کاهش 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا

صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در سال گذشته بیش از 82 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری یومیر، ترزا ریبرا، وزیر انتقال انرژی اسپانیا، به یک شبکه اسپانیایی گفت: “در سال گذشته، جریان گاز از روسیه بیش از 82 درصد کاهش یافته است.” در حقیقت، در ژانویه 2021، عرضه از روسیه حدود 40 درصد از گاز مصرف شده در اروپا را تشکیل می داد. در حال حاضر این رقم به 10 درصد رسیده است.

اوایل هفته گذشته، ریبرا اعلام کرد که خط لوله گاز طبیعی که از اسپانیا به فرانسه و از طریق پیرنه می‌رود، ظرفیت خود را 18 درصد افزایش داده است و در صورت درخواست فرانسه، می‌تواند فوراً به بهره‌برداری برسد. کانکتوری که از آهن عبور می کند، آزمایش راه اندازی را برای افزایش 18 درصدی ظرفیت نسبت به سطح فعلی با موفقیت به پایان رسانده است و در صورت استفاده کامل از این ظرفیت در مسیر فرانسه، خط لوله می تواند شش عدد برای تامین درصد گاز طبیعی فرانسه باشد. مصرف.

وزیر اسپانیا گفت: اسپانیا که برای تامین گاز به روسیه وابسته نیست، منابع کافی برای کمک به همسایگان نزدیک خود فرانسه و ایتالیا دارد.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه هفته گذشته گفت: پیش بینی می شود صادرات گاز طبیعی روسیه به اتحادیه اروپا در سال جاری 50 میلیارد متر مکعب کاهش یابد که معادل یک سوم حجم صادرات سال گذشته است.

از زمان حمله نظامی به اوکراین، روسیه به طور قابل توجهی عرضه گاز به اروپا را کاهش داده است و کاهش عرضه گاز با تعطیلی خط لوله نورد استریم 1 به آلمان به اوج خود رسید. روسیه در اوایل این ماه اعلام کرد که مسیر اصلی صادرات گاز تا زمانی که تحریم‌های غرب که مانع از تعمیر توربین‌های گازی برداشته نشود، بازگشایی نخواهد شد.

از سوی دیگر، اروپا به دنبال تنوع بخشیدن به واردات گاز خود از روسیه است و موفق شده است که وابستگی خود را به گاز روسیه کاهش دهد.

به گزارش اویل پرایس، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا هفته گذشته در سخنرانی سالانه اتحادیه اروپا گفت: سال گذشته 40 درصد واردات گاز ما از روسیه بود و اکنون به 9 درصد واردات خط لوله کاهش یافته است. .

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای دادن به و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا