حوادث

سرقت از بزرگ‌ترین فرودگاه کانادا

در پی ناپدید شدن یک محموله هوایی حاوی مقادیر زیادی طلا و سایر اشیاء قیمتی از فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو، پلیس کانادا تحقیقات خود را آغاز کرده است.

به گزارش یومیر به نقل از یورونیوز، “استفان دوی‌وستاین”، بازرس این پرونده در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص این سرقت بزرگ توضیح داد که هواپیمایی که حامل این کانتینر بوده است عصر دوشنبه در فرودگاه تورنتو به زمین می‌نشیند و محموله آن طبق روال عادی به انبار منتقل می‌شود. اینکه دقیقا این محموله چگونه ناپدید شده است، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و در توضیح شفاهی پلیس صرفا گفته شده است که با روش‌های غیرقانونی این اتفاق افتاده است.

دقیقا مشخص نیست که چه مقدار طلا در داخل این محموله یا چه چیزهای با ارزش دیگری در آن وجود داشته است، اما دوی‌وستاین گفت که ارزش کل محتویات آن بیش از بیست میلیون دلار کانادا برآورد شده است.

آنچه مسلم است این است که این محموله حاوی مقادیر زیادی طلا و سایر اقلام با ارزش بوده است، ولی مقامات پلیس در مورد اینکه هواپیمای حامل محموله از کدام مبداء آمده است و یا مقصد نهایی این کالا کجا بوده است، توضیحی ارائه نکردند.

هنوز هیچ مظنونی در این رابطه شناسایی نشده است.

بر اساس گزارش‌های قبلی آسوشیتدپرس، در سال ۱۹۹۰ نیز یک سرقت فرودگاهی دیگر در کانادا خبرساز شد. در آن زمان، سارقان مسلح پس از به کمین نشستن، موفق شدند نزدیک به چهارده میلیون دلار شمش طلا و سایر اشیاء قیمتی را از یک هواپیمای شخصی بربایند. این سرقت در زمان خود، یکی از بزرگترین دزدی‌های کانادا به حساب می‌آمد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا