استان ها

روایتگری مادر شهید مدافع حرم در “روایت حبیب”

یومیر/مازندران به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مادر شهید بواس در “روایت حبیب” روایتگری کرد.

مادر شهید بواس شامگاه ۱۲ دی در ویژه برنامه “روایت حبیب” که در زورخانه مرحوم عمادی ساری برگزار شد، با بیان این‌که فرزند شهید مدافع حرم “حسین بواس”، یکی از صحنه‌های ماندگار از سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی را در هنگام نماز رقم زد، گفت: گل “محمدحسین” به سردار سلیمانی بین دو نماز موجب معرفی بیش‌از پیش سیره شهید سلیمانی شد.

زهرا دلیلی، مادر شهید والامقام حسین بواس با اشاره به خاطره حضور سردار شهید قاسم سلیمانی در بابل، خاطرنشان کرد: محمدحسین با جسارت کودکی و بدون ترس و واهمه‌ای، با یک شاخه گل نزد سردار قاسم سلیمانی رفت.

وی گفت: فرزند شهید مدافع حرم “حسین بواس” یکی از صحنه‌های ماندگار از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در هنگام نماز را رقم زد. این کودک در زمانی که سردار سلیمانی مشغول نماز خواندن بود، دوبار به این شهید والامقام گل داد و پس از نماز هم سردار سلیمانی این کودک را در آغوش کشید.

روایتگری مادر شهید مدافع حرم در "روایت حبیب"

مادر شهید مدافع حرم حسین بواس با بیان این‌که از سردار سلیمانی خواست در رکاب رزمندگان اسلام به سوریه اعزام شود و از نزدیک محل حضور فرزند شهیدش در سوریه را مشاهده کند که هرگز این سفر محقق نشد، گفت: گل‌دادن محمدحسین به سردار سلیمانی، موجب معرفی بیش‌از پیش سیره شهید سلیمانی شد.

وی با بیان این‌که سردار سلیمانی ارادت خاصی به خانواده شهدای معظم مدافع حرم داشتند و بعد از شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت، دختر محترمشان زینب سلیمانی به نیابت از پدر در بیت شهید حسین بواس حضور یافت، ادامه داد: شهید سلیمانی قول داده بودند حضوری به بیت شهید حسین بواس سر بزنند اما ترامپ جنایتکار به این شهید والامقام فرصت نداد.

دلیلی با اشاره به این‌که حسین تک‌فرزند پسر خانواده بود، یادآور شد: پسرم با حُجب و حیا بود، در مسئله نگاه به نامحرم بسیار مراقب بود و رعایت می‌کرد.

وی اضافه کرد: احترام به پدر و مادر و مهربانی، از ویژگی‌های رفتاری مهم شهید بواس بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا