عمومی

راه مدیریت نجات بشر انسانیت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در دیدار با فرمانده و کارکنان حفاظت اطلاعات فراجا خراسان جنوبی اظهارکرد: بهترین مردم، خدمت گذارترین آنها به مردم هستند.

وی تصریح کرد: در عین حالی که همه قشرها در سنگر خدمت به جامعه هستند اما برخی از قشرها باید بسیار سپاس گذار خداوند به خاطر توفیق خاصی که خداوند به آنها داده باشند که از جمله آنها خدمت در نیروی انتظامی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: به صورت خاص جایگاه نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران با انواع مسئولیت هایی که دارد و ارتباط مستقیم روزانه ای که با مردم دارند بسیار دارای اهمیت بوده چون مسائل امنیت جامعه در بالاترین حد نیاز جامعه است.

عبادی با اشاره به اینکه شاید به ظاهر حجم این کار زیاد نباشد اما کاری ظریف به موقع و حساس است، اضافه کرد: در جهت پیشگیرانه فعالیت نیروی انتظامی از هزینه های سنگینی در جامعه و نظام جلوگیری می کند اینجاست که مردم ایران از این حیث مدیون نیروهای نظامی، سربازان گمنام امام زمان و برخی از نهادهایی از این دست هستند.

وی با بیان اینکه تسلط استعمارگران در طول ۵۰۰ سال گذشته برجهان و ۲۰۰ سال در کشورهای اسلامی، امنیت را در جهان خدشه دار کرده است، بیان داشت: در طول تاریخ چه در میان اقوام و چه در شهرها و روستاها، افراد خائن وجود داشته اند اما متفرق بوده اند و هر جایی به گونه ای با آنها برخورد می شده اما از ۵۰۰ سال قبل دزدان و استعمارگران در سطح جهان یکدیگر را پیدا کرده و به همه تجهیزات مجهز شدند و در طول این چند سال امنیت را از جهان برداشته اند لذا امروز مسئله امنیت به مسئله روزمره همه جوامع بشری تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: امنیت را باید تولید کرد، هر چند خدمت در نیروی انتظامی شغل بوده اما در مقام اخلاص بالاترین عبادت می باشد و مسئله شغل بودنش تحت اشعاع اهمیت آن است.

عبادی خطاب به نیروهای حفاظت اطلاعات فراجای استان گفت: وجود شما موجب آرامش و آسایش انسان هایی بوده که از ناحیه استعمارگران دنیا تهدید می شوند، استعمارگرانی که برای همه دنیا صلب امنیت کرده اند و درنده هستند.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس افزود: جنگ هشت ساله ایران و عراق در واقع توسط کشورهای متمدنی رهبری می شد که برای سرکوب غیرنظامیان در ایران و عراق سلاح های شیمیایی را به دست صدام که خود بدتر از هر حیوانی بود قرار دادند تا بر سر مردم آنها را بریزد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: کسانی که هم نوعان خود را می کشند و به هر نوع به آنها ظلم می کنند شایسته نام نهادن به نام انسان را ندارند و به تعبیر خودشان حیوان بوده و بشر امروز گرفتار این حیوانات درنده شده است.

عبادی با بیان اینکه سلطه مستبدان قبل و بعد از استعمار در ۲۰۰ سال اخیر فرهنگ مسلمانان را آلوده کرده و از بچه های مسلمان داعش را ساخته است، یادآور شد: آنچه که از حقیقت اسلام بر می آید، اگر بشر بخواهد نجات یابد راه مدیریتش انسانیت است.

وی با اشاره به اینکه تمام همت بشر باید این باشد که خدمت به هم نوع خود برساند، خاطرنشان کرد: در مراسم پیاده روی اربعین موضوع انسانیت و خدمت به هم نوع به خوبی قابل مشاهده بود.

دکمه بازگشت به بالا