اقتصادی

دو برابر شدن حجم تجارت ایران با برزیل در یک سال گذشته

نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با موضوع «آخرین وضعیت روابط اقتصادی کشورمان با آمریکای لاتین» برگزار شد. و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران نهادهای ذیربط.

به گزارش یومیر، در این نشست مهدی صفری با اشاره به ظرفیت های اقتصادی منطقه آمریکای لاتین بر لزوم برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از این ظرفیت ها تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد با هماهنگی های لازم بین بخش های مختلف این امکان فراهم شود. ممکن است . سریعتر ایجاد کرد

پتروشیمی و فرآورده های نفتی، کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی، صنایع دستی و خدمات مهندسی از جمله نیازهای کشورهای این منطقه بود که جمهوری اسلامی ایران می تواند نقش مهمی در تامین آنها داشته باشد.

مدیرکل وزارت امور خارجه آمریکا همچنین با اشاره به دو برابر شدن حجم تجارت با برزیل طی سال گذشته، درخواست دریافت خدمات مهندسی و کالا از ونزوئلا و تمایل کوبا برای گسترش سطح روابط اقتصادی با کشورمان، افزود: : فضا و ظرفیت کار با کشورها این وسعت بسیار بزرگ است و با برنامه ریزی مناسب می توان از آن حداکثر استفاده را کرد.

همچنین در این نشست با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و مجارستان، آمادگی این کشور برای همکاری های دوجانبه در زمینه های آکادمیک، کشاورزی و اقتصادی اعلام شد که در سفر مجارستان اجرایی خواهد شد. وزیر کشاورزی اوایل سال آینده به تهران می آید.

صفر در پایان با اشاره به اینکه چندین کشور اروپایی دیگر تمایل به برقراری روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران دارند، از مسئولان مربوطه خواست با جدیت موضوع تشکیل کمیسیون های مشترک برای روابط اقتصادی با سایر کشورها و تفاهم ها و توافقات انجام شده را پیگیری کنند. در مرحله عملیاتی شدن

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا