عمومی

دلجویی از خانواده یک شهید واقعه هشتم آنلاین ماه در زاهدان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان در دیدار با خانواده شهید «سامر شهنوازی»، به طرح مسائلی پرداخت و گفت: در هشتم مهرماه ۱۴۰۱ اتفاق تلخی رخ داد و بنده نیز در همان زمان برای سخنرانی در اردوی جمعی از دانشجویان استان عازم مشهد مقدس بودم که ظهر جمعه از استان با بنده تماس گرفتند و بنده با اطراف مختلف قضایا، گفتگو داشتم که روایت‌های مختلفی از سوی افراد حاضر در صحنه ارائه می‌شد که برای ما غیر قابل باور بود.

محامی بیان کرد: بنده به محض حضور در استان از مسئولان و افراد مختلفی که شاهد ماجرا بودند، گزارش خواستم و مشخص شد که عده‌ای بیگناه کشته شده یا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شده‌اند.

وی ادامه داد: باید تدبیر لازم اتخاذ می‌شد و در عین حال گزارش‌هایی هم خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده بود در عین حال دفتر مقام معظم رهبری از ما گزارش خواستند و بنده نیز آنچه را که دریافت کرده بودم به صورت مکتوب ارائه دادم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: با توجه با تأکیدات مقام معظم رهبری، بنده موارد لازم برای احقاق حق مردم را فهرست کرده و در جلسه شورای عالی امنیت ملی ارائه کردم که تقریباً مورد تأیید اکثریت بود و پس از تصویب نیز مورد تأیید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ابلاغ شد.

محامی اظهار کرد: دشمن همواره در صدد ایجاد آشوب و درگیری در استان است اما مردم سیستان و بلوچستان مردمانی صبور، نجیب، شریف و غیور هستند و توطئه‌های دشمن را بی نتیجه و بی اثر می‌کنند.

وی در ادامه از درگاه خداوند متعال برای شهدای اتفاق هشتم مهرماه زاهدان علو درجات و برای بازماندگان نیز صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت کرد و گفت: خداوند متعال به ما توفیق عنایت کند که میراث دار شهدا بوده و بتوانیم انقلاب اسلامی را به درستی حفظ کنیم و راه وحدت و انسجام امت اسلامی را با قوت و قدرت دنبال کنیم.

همچنین پدربزرگ شهید «سامر شهنوازی» نیز در این دیدار به بیان نکاتی پرداخت و گفت: توقع ما از مسئولین نظام اسلامی همین حضور در منازل و دیدار و دلجویی از خانواده شهداست و حضور شما در منزل خانواده شهید، باعث شادمانی خانواده شد و غم را بر ما سبک کرد.

وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان در طول تاریخ همواره به خاک وطن و نظام جمهوری اسلامی ایران متعهد بوده‌اند، هر چند که گاهی نا مهربانی و تنگ نظری‌هایی از سوی برخی افراد و با سلایق شخصی صورت گرفته اما ما آن را پای نظام جمهوری اسلامی نمی‌گذاریم.

پدر بزرگ شهید سامر شهنوازی اضافه کرد: از تعامل ایجاد شده در شرایط کنونی شگفت زده نیستیم چرا که توقع ما همین بود و مطمئن بودیم که عدالت در مورد ما اجرا خواهد شد.

وی گفت: افراد از دست رفته بعضاً از خانواده‌های مستضعف بوده و یا نان آور خانوار بودند که باید زیر چتر حمایتی بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرند.

وی اظهار کرد: در برخورد با خاطیان این واقعه، در هر رده و سطحی که قرار دارند باید عدالت رعایت شود و توقع داریم به نوعی عمل شود که ذهنیت مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی دچار خدشه نشود.

پدر شهید سامر شهنوازی از شهدای اهل سنت واقعه هشتم مهرماه زاهدان با بیان نحوه شهادت فرزندش عنوان کرد: وی اولین شهید این واقعه بوده که فیلم آن موجود است و به کمیته‌های حقیقت یاب، دادسرای نظام و آگاهی استان ارائه کردم.

دکمه بازگشت به بالا