اجتماعی

در حوادث پاییز سال گذشته، جنگ جهانی رسانه‌ای علیه ما اتفاق افتاد

یومیر/خراسان رضوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در حوادث پاییز سال گذشته، جنگ جهانی رسانه‌ای علیه ما اتفاق افتاد که در یک نمونه آماری بیان شد ظرف ۴۶ روز ۵ رسانه علیه ما ۳۸۰۰ دروغ منتشر کردند. 

سید محمد حسینی امروز ۱ مهرماه، در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید که در هنرستان فاطمه الزهرا(س) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امسال شعار «مدرسه قوی، ایران قوی» انتخاب شده است. این حقیقت را در دوران انقلاب و دفاع مقدس شاهد بودیم که با دم گرم معلمان، دانش‌آموزان روانه جبهه‌های جنگ می‌شدند و از تمامیت ارضی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی دفاع می‌کردند.

وی اضافه کرد: اگر این فداکاری، ایثار، گذشت، دلاوری و شهادت‌طلبی نبود ما یک ملت ذلیل و خوار همچون دوران قاجار و پهلوی بودیم که بخشی از کشور ما را جدا می‌کردند. البته آمده بودند انقلاب را سرنگون کنند، همان وضعیت سابق که منحط و عقب‌مانده بود، استمرار پیدا کند و شخص اول کشور کسی باشد که به او ژاندارم منطقه می‌گفتند اما این فرزندان برومند بودند که عزت و شرافت را به ارمغان آوردند.

حسینی افزود: در دوران جنگ ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید شدند. اگر این حماسه نبود معلوم نبود چه وضعیتی داشتیم. اکنون مسئولیت خطیری برعهده دانش‌آموزان است. در کشور کاستی وجود دارد اما هشت سال جنگ کار کوچکی نبوده است. ما بعد از جنگ با همت بالا شروع به ساخت کشور کردیم. جنگ مساله کوچکی نیست اما آن دوران را پدران و پدربزرگان شما پشت سر گذاشتند و خم به ابرو نیاوردند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدا فرزندان خود را تقدیم کردند و برخی خانواده‌ها هشت یا ۹ شهید داشتند. این فداکاری را انجام دادند، بنابراین ما هم مسئولیت سنگینی برعهده داریم. اگر می‌خواهید این پرچم پرافتخار همواره در اهتزاز باشد، باید قوی باشیم. ما را تحریم کردند اما دانشمندان و متخصصان تلاش کردند نیازهای ما را برطرف کنند. در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم و ایده‌های نو، مبتکرانه و خلاقانه ارائه می‌شود که دولت نیز حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر حکیم انقلاب هرساله با معلمان و فرهنگیان دیدار دارند و توصیه‌هایی می‌کنند که به دلیل اهمیت این مساله است، تصریح کرد: هر مقدار در زمینه علم و دانش قدرتمندتر باشیم، کسی دیگر نمی‌تواند ما را تهدید کند و ما توانمند می‌شویم. دیروز رژه‌ای انجام شد، به دلیل همین موارد است که جرات نمی‌کنند به ما تعرض کنند.

حسینی افزود: الان این برای ما عزت است که رئیس‌جمهور ما با اقتدار در مجمع عمومی سازمان ملل نظام سلطه، آمریکا و غرب را محکوم و دفاع کرده و با افتخار از کلام وحی دفاع می‌کند. همه این موارد به پشتوانه این سابقه درخشان است، بنابراین باید روز به روز بهتر از دیروز باشیم و تلاش بیشتری انجام دهیم. گذشتگان قبل از شما زحمات خود را کشیدند و الان شما دانش‌آموزان باید با بهره‌گیری از تجربه گذشتگان و علم و دانشی که می‌آموزید کمک کنید.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه الان تاکید دولت بر مهارت‌آموزی است، عنوان کرد: در مقطعی تعدادی دانش‌آموخته تربیت کردیم که با مسائل نظری و تئوری آشنا هستند. در حال حاضر واحدهای صنعتی فراوانی در کشور به دنبال نیروی ماهر هستند و نیروی متخصص و توانمند کمتر داریم. افرادی بودند که استعداد زیادی داشتند و نخبه بودند اما اهل کار و تلاش نبودند و به جایی نرسیدند اما افرادی بودند که نبوغی نداشتند و با پشتکار موفق شدند. مطالعه زندگی بزرگان رمز و راز موفقیت است.

وی گفت: نظام ما نظام شایسته‌سالاری است، برخلاف برخی حکومت‌ها که افراد یک خاندان حاکم شده و فرد بدون توجه به لیاقت خود به صورت وراثتی پادشاه می‌شد، در اینجا بحث لیاقت و شایستگی مطرح است. سردار سلیمانی نیز فردی به ظاهر عادی و معمولی بودند اما به دلیل روحیه فداکاری، گذشت، تلاش و همت به تدریج در سطح کشور و بعد جهانی مطرح شدند، به طوری که دشمنان با احترام از ایشان یاد می‌کنند.

حسینی بیان کرد: در حوادث سال پاییز سال گذشته، جنگ جهانی رسانه‌ای علیه ما اتفاق افتاد که مانند جنگ تحمیلی بود. یک نمونه آماری که گرفته شده بیان می‌کند ظرف ۴۶ روز ۵ رسانه علیه ما ۳۸۰۰ دروغ منتشر کردند، بنابراین در کنار مسائل علمی و آموختن دانش باید بینش سیاسی و سواد رسانه‌ای نیز داشته باشیم تا تحلیل کنیم و تحت تاثیر هر شایعه‌ای قرار نگیریم.

۳۲۵۹ کلاس در این دولت به بهره‌برداری رسیده است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در طی این دولت ۳۲۵۹ کلاس جدید و در یک سال اخیر ۱۱۰۰ کلاس جدید با کمک خیرین و حمایت آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسیده است. در حال حاضر گام‌های بزرگی انجام و با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تفاهم شده که ۵ همت برای احداث کلاس در اختیار قرار دهند. خیرین نیز پذیرفتند ۵۰۰ میلیارد کمک کنند تا زیرساخت‌های ما تکمیل شود. 

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا