فرهنگ و هنر

تجلیل از برترین‌های نخستین جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» در یزد

یومیر/یزد نخستین جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» با معرفی و تجلیل از برترین‌های این جشنواره در یزد به کار خود پایان داد.

«مهران فاطمی» استاندار یزد در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» که شامگاه جمعه 27 بهمن ماه در تالار مرکزی یزد برگزار شد، ضمن قدردانی از برگزارکنندکان این جشنواره، گفت: امیدواریم دوره‎های آینده جشنواره باشکوه‌تر و با حضور گسترده گروه‎های سرود داخلی و بین المللی در یزد برگزار شود.

وی ضمن قرائت شعری پیرامون وجوه تشبیه دفاع مقدس و مقاومت اسلامی، خاطرنشان کرد: خصلت سرود این است که به تنهایی یک سخنرانی محسوب می‎شود و در آن متن بر موسیقی غلبه می‎کند.

«ابوالفضل کرمانی نسب» دبیر این جشنواره نیز طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد سردار «احمد متوسلیان» شیرمرد شیرکوه یزد و همه سرداران و شهدای مواجهه با رژیم صهیونیستی، از این میزبانی ابراز خرسندی کرد.

وی گفت: این لحظه‌ها و این جشنواره را مدیون شهید «سید جلیل ساداتی» و همه اساتید گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره هستیم و به واقع آنان دبیران این جشنواره هستند.

کرمانی نسب ابراز امیدواری کرد که در سالهای آینده این جشنواره را در قدس آزاد شده برگزار کنیم.

جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» به همت حوزه هنری استان یزد در سه بخش «اجرای زنده»، «تولید سرود» و «تولید نماهنگ» برگزار شد.

در مجموع ۱۱۱ اثر از گروه‎های سرود کشور توسط دبیرخانه جشنواره دریافت شد که از میان آثار ارسالی ۲۷ اثر در بخش اجرای زنده، ۳۳ سرود تولیدی و ۲۴ نماهنگ تولیدی توسط دبیرخانه پذیرفته و به قضاوت گذاشته شد.

با اعلام هیات داوران این دوره از جشنواره و در بخش رقابتی «اجرای زنده»، گروه سرود موعود مشهد موفق به کسب عنوان اول شد، گروه سرود نورالشهدا استان مرکزی در این بخش دوم شد، گروه سرود مسجد امام سجاد (ع) تهران و گروه سرود عرفان مشهد به عنوان سومی مشترک دست یافتند. در این بخش از گروه سرود میثاق یزد نیز تجلیل شد.

در بخش رقابتی «سرود تولیدی» نیز هیات داوران جشنواه عنوان نخست را شایسته گروه سرود نغمه آوینی بوشهر دانست، گروه طریق القدس بندر دیر بوشهردر این بخش دوم شد و گروه عشاق الرضا زاهدان حائز رتبه سوم شد.

در این بخش گروه‌های سرود معراج شهرستان مبارکه اصفهان و مهنا زرقان فارس نیز شایسته تقدیر شدتد.

در بخش نماهنگ نیز نماهنگ‌های «نسیم رحمت تهران» و «زهرائیون خوزستان» به طور مشترک مقام دوم را کسب کردند.

«یاسین تیموری» از گروه نورالشهدای اراک و «آریا پاشیب» از گروه نغمه‌های آوینی بوشهر به عنوان تکخوان برگزیده معرفی و تجلیل شدند.

تجلیل از خانواده شهیدان «سید جلیل ساداتی»، «محمدحسین رشیدی«، «محمدحسین رمضانخانی» و «سیدرضا میرحسینی چاهوکی»، اجرای زنده همه گروه‌های منتخب و حاضر در مرحله نهایی این جشنواره در مراسم اختتامیه، اجرای گروه سرود«رضوان» از کشور لبنان، پخش کلیپی از شهید هنرمند «سید جلیل ساداتی»، اجرای گروه سرود «نورالشهدا» از استان مرکزی، از دیگر بخشهای این مراسم اختتامیه بود.

تجلیل از برترین‌های نخستین جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» در یزد

تجلیل از برترین‌های نخستین جشنواره ملی سرود «به سوی قدس» در یزد

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا