عمومی

تامین ۱۳میلیارد یوآن برای طرح ملی قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محسن منصوری عصر دوشنبه در جلسه بررسی طرح ملی قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان که در محل کارگاه این پروژه برگزار شد گفت: یکی از پروژه‌هایی که دولت مصمم است آن را اجرایی کند پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان است و دولت در زمینه توسعه تکنولوژی‌های جدید برای رفاه حال مردم عزمی جدی دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان بیش از آن چیزی است که از آن صحبت می‌شود افزود: دولت به دنبال افزایش منابع مالی این پروژه بیش از میزانی است که در فاینانس پیش بینی شده است.

منصوری افزود: ۱۳ میلیارد یوآن برای طرح ملی قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان تأمین شده که مجوز آن از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده که در این صورت این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی خواهد داشت.

وی افزود: اختلاف نظری بین بین راه آهن و شرکت ساخت در خصوص پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان وجود دارد که آن نیز برطرف خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور عنوان کرد: دولت پروژه قطار سریع‌السیر تهران- مشهد را نیز دنبال می‌کند که ظرفیت چند برابری نسبت به طرح قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی علاوه بر پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان، تکمیل خطوط انتقال آب برای استان اصفهان را نیز از پروژه‌های اولویت دار دولت برای این استان برشمرد و افزود: دولت سیزدهم مصمم است تا طرح‌های نیمه تمام در کشور هر چه زودتر تکمیل شود.

دکمه بازگشت به بالا