ورزشی

بلیت دربی ۳ میلیون تومان! / قیمت‌های لحظه‌ای بلیت در بازار سیاه

آفتاب‌‌نیوز :

صدمین دربی پایتخت امروز در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. ظرفیت تماشاگران محدود است و فقط مردان می‌توانند در ورزشگاه بازی را از نزدیک تماشا کنند. همین ظرفیت محدود، قیمت بلیت دربی در بازار سیاه را به ۱۲ برابر قیمت اصلی هم رسانده است.

امروز ساعت ۱۶، صدمین دربی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می‌شود. هنوز مقاومت‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه ادامه دارد و فروش بلیت‌ها فقط برای مردان صورت می‌گیرد.

حمید سجادی، وزیر ورزش، آماده نبودن فضای ورزشگاه را دلیل ممانعت از حضور زنان در ورشگاه دانست و گفت هر زمان که شرایط مهیا باشد، زنان می‌توانند به ورزشگاه بروند. البته با فشار فیفا و در چند بازی ملی زنان توانستند وارد ورزشگاه شوند. ضمن آنکه همان بازی‌ها نیز زنان به صورت گزینشی و با محدودیت توانستند به ورزشگاه راه یابند.

سرانجام مصوب شد که ۱۵ هزار هوادار می‌توانند بازی دربی را در ورزشگاه آزادی از نزدیک تماشا کنند. با شروع بلیت‌فروشی دربی، به سرعت بلیت‌ها فروخته شد. اما بخشی از این بلیت‌ها به بازار سیاه راه یافت.

بلیت دربی ۳ میلیون تومان!

بلیت دربی در بازار سیاه تا ۱۲ برابر قیمت اصلی نیز خرید و فروش می‌شود. یکی از فروشندگان بلیت که قیمت سه میلیون تومان اگهی گذاشته است، می‌گوید: «بلیت برای روبه‌روی جایگاه است. تخفیف هم می‌دهم. دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان.»

بلیت دربی ۳ میلیون تومان! / قیمت‌های لحظه‌ای بلیت در بازار سیاه

یکی دیگر از فروشندگان می‌گوید: «پنج بلیت برای بازی امروز دارم. قیمت هر بلیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان. ارزان‌تر هم نمی‌دهم. جلوی ورزشگاه از این قیمت بالاتر می‌فروشند، من قیمت ارزان‌تری به شما گفتم.»

فروش بلیت پشت دروازه ۵ برابر قیمت

بلیت‌های جایگاه‌های دیگر هم تا پنج برابر قیمت خرید و فروش می‌شود. یکی از فروشندگان بلیت دربی امروز، بلیت پشت دروازه را ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشد.

این در حالی است که قیمت رسمی بلیت دربی، جایگاه وی‌آی‌پی، ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد. اما حالا در بازار سیاه بلیت پشت دروازه هم تراز با جایگاه VIP خرید و فروش می‌شود.

قیمت رسمی بلیت روبه‌روی جایگاه نیز ۲۰۰ هزار تومان و جایگاه‌های پشت دروازه نیز ۱۰۰ هزار تومان است. البته قیمت‌ها تا کمی پیش از شروع بازی نوسان دارد. احتمال خرید و فروش با قیمت بالاتر با نزدیک شدن به ساعت شروع بازی بیشتر هم می‌شود.

فروش بلیت داربی در بازار سیاه اتفاق تازه‌ای نیست. با هر رویارویی تیم‌های پرسپولیس و استقلال، بازار خرید و فروش بلیت نیز گرم می‌شود. جلوی ورزشگاه تا سایت‌ها و فضای مجازی.

برخی از هواداران از شهر‌های دیگر برای حضور در ورزشگاه آزادی به تهران آمده‌اند. حالا برای ورود به ورزشگاه یا باید از بازار سیاه اینترنتی بلیت تهیه کنند یا در اطراف ورزشگاه.

نتیجه مساوی در سه دربی گذشته

گفتنی است این دو تیم آذرماه سال گذشته نیز به رقابت پرداختند و با نتیجه ۲-۲ بازی به پایان رسید. اسفندماه سال ۱۴۰۰ نیز بازی میان استقلال و پرسپولیس با نتیجه ۱-۱ تمام شد.

آذرماه سال ۱۴۰۰ نیز بازی میان پرسپولیس و استقلال با نتیجه ۰-۰ به پایان رسید. به عبارتی سه دربی قبلی نتیجه مساوی داشت. حالا باید دید رقابت امروز میان این دو تیم باز هم نتیجه مساوی دارد یا نه.

دکمه بازگشت به بالا