عمومی

برگزاری انتخابات زیرساخت کشور را تقویت و نیاز مردم را مشخص می کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علیرضا فخاری صبح سه شنبه در نشست بازرسان هیأت‌های اجرایی انتخابات که به میزبانی استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت این گردهمایی در برگزاری یک انتخابات سالم اظهار کرد: انتخابات دارای وجوه مهم تعریفی است و کسی که در انتخابات شرکت نکند نظام را قبول ندارد.

وی در ادامه افزود: وزارت کشور به نیابت از نظام و دولت، انتخابات را برگزار می‌کند و در همین راستا انتخابات در یک گستره خاص جغرافیایی انجام می‌شود و یک پیوستگی و ساختار خاص را در خود تجربه می‌کند.

استاندار تهران با اشاره به اهمیت تبیین چهار راهبرد مشخص شده از سوی مقام معظم رهبری، درک آن‌را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: واقعیت این است که انتخابات تقویت کننده زیرساخت‌های کشور و مشارکت برای رفع چگونگی نیاز مردم است که در این راستا فرصت بی‌نظیری شکل می‌گیرد.

فخاری تاکید کرد: چهار راهبرد اصلی فرمایشات رهبری برای انتخابات بسیار مهم و حائز اهمیت است که البته دو عنصر ذکر شده «سلامت» و «امنیت» نتیجه بخش و خاص می‌باشد؛ کار اصلی بازرسان اطمینان‌بخشی و عمل کردن به چارچوب وظایف قانونی برای درک و اطمینان بخشی به مردم برای اجرای انتخابات سالم و صیانت از آرا است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با چینش صحیح و برآورد درست انتخابات در عین سلامت و امنیت برگزار می‌شود، سلامت و امنیت لازم و ملزوم افزایش مشارکت و رقابت است و هرچه اطمینان جامعه به سلامت و امنیت انتخابات بیشتر باشد نقشه دشمن به نتیجه نمی‌رسد و مشارکت افزایش می‌یابد.

استاندار تهران عنوان کرد: عملکرد ما بر قضاوت مردم بسیار اثرگذار است، با عملکرد صحیح و اطمینان بخشی به مردم در راستای اجرای قانون، نظارت و چگونگی اعمال آن باعث افزایش مشارکت در انتخابات می‌شویم، با عملکرد درست افکار عمومی به سمت انتخابات سالم و امنیت بخش جذب می‌شود.

فخاری با بیان اینکه مردم باید درک کنند که در یک رویداد فکری شرکت می‌کنند که نتیجه آن انتخاب آنها است، افزود: این مهم زمانی محقق می‌شود که شما به عنوان بازرسین صندوق‌های رأی وظایف خود و دیگر عوامل در پای صندوق‌ها را بدانید و به دقت رصد کنید اگر اطلاعات و دانش شما اندک باشد احتمال وقوع تخلف شکل می‌گیرد در واقع باید عمق و اندازه کاری هرکس با هر جایگاهی در پای صندوق رأی را بدانید تا انتخابات را به درستی در افکار عمومی تبیین کنیم.

دکمه بازگشت به بالا