علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

انواع ماسک با روغن زیتون

بسیاری از افراد روش‌های طبیعی مراقبت از پوست را به هر روش دیگری ترجیح می‌دهند. برای مثال از ماسک روغن زیتون برای پوست چرب استفاده می‌کنند و حتی به وسیله آن ماسک‌هایی تهیه می‌کنند تاثیراتش به مراتب از هر نوع ماسک دیگری بیشتر است.

آیا می توانم از روغن زیتون طبیعی برای صورت استفاده کنم؟

از آنجا که روغن زیتون یک روغن سنگین است، استفاده از آن به عنوان ماسک صورت ، به صورت روزانه می‌تواند منافذ پوست را مسدود کرده و لکه‌هایی روی آن ایجاد کند. به خصوص اگر پوست شما در حال حاضر مستعد چرب شدن است به هیچ عنوان از روغن زیتون به صورت روزانه استفاده نکنید.

روغن زیتون با چه ترکیبی ماسک موثرتری خواهد بود؟

برای تقویت مزایای ماسک صورت روغن زیتون ویتابلا ، چند ماده ساده را می‌توان به آن اضافه کرد که پوست را لطیف‌تر و درخشنده‌تر می‌کند. بهترین و اولین ماده عسل است. عسل خوراکی‌ای ضد باکتری و ضد التهاب است، که مانع از ایجاد آکنه روی پوست می‌شود. عسل همچنین آرام بخش هم است که باعث کاهش خشکی پوست هم می‌شود. زرده تخم مرغ به آبرسانی و رطوبت پوست کمک می‌کند و باعث نرمی پوست می‌شود. اگر پوست خشکی دارید زرده تخم‌مرغ، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. از طرفی سفیده تخم‌مرغ به سفت شدن پوست، کوچک کردن منافذ و کاهش خطوط و چین و چروک هم کمک می‌کند. پروتئین و کلاژن موجود در تخم‌ مرغ برای تقویت و استحکام پوست هم بسیار مفید است.

قیمت ماسک صورت کربن فعال ویتابلا را  گفتیم دارای خاصیت ضد باکتریایی طبیعی و ارزان است، خوراکی‌ای سرشار از آنتی‌اکسیدان که می‌تواند به کاهش التهاب در پوست کمک کند. برای درست کردن ماسک روغن زیتون با عسل باید عسل را با مقدار زیادی روغن زیتون ترکیب کنید، نتیجه این کار ماسکی مرطوب کننده خواهد بود که برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست بسیار مناسب است. برای خرید روغن زیتون طبیعی می‌توانید به ویترین فود محصولات طبیعی مراجعه کنید.

ماسک صورت روغن زیتون DIY مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک: ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۱ قاشق چایخوری عسل طبیعی ۱/۲ قاشق غذاخوری پوست نارنج تازه رنده شده ۱ کپسول ویتامین E ۱ زرده تخم مرغ (برای پوست‌های خشک) یا ۱ عدد تخم مرغ (برای پوست‌های چرب) برس آرایش طرز تهیه ماسک:

 1. در یک ظرف کوچک، روغن زیتون، عسل و پوست نارنج را با هم مخلوط کنید.
 2. یک کپسول ویتامین E را بشکنید و محتویات آن را به مخلوط روغن زیتون اضافه کنید.
 3. زرده تخم مرغ یا سفیده تخم مرغ را به مخلوط روغن زیتون اضافه کنید. تا خوب ترکیب شود.
 4. با استفاده از یک برس آرایش نرم، یک لایه از ماسک روغن زیتون را بر روی صورت و گردن خود بمالید ( از برخورد این ماسک با چشم و دهان جدا خودداری کنید)
 5. بعد از ۱۵دقیقه، ماسک را با آب گرم بشویید. سپس با آب خنک مجدد آن را بشویید و در نهایت با استفاده از یک کرم مرطوب کننده صورت و گردن خود را چرب کنید.
 6. ماسک باقیمانده را در ظرفی دربسته تا ۴ روز می‌توانید در یخچال نگهداری کنید.

نکته: بعد از حمام بهترین زمان استفاده از این ماسک است، چرا که بعد از استحمام منافذ پوست شما باز است و پوست می‌تواند بیشتر از هیدراتاسیون اضافی بهره‌مند شود. ماسک صورت روغن زیتون مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک: ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون طبیعی ۱ قاشق غذاخوری عسل گرم ۱ تخم مرغ طرز تهیه ماسک:

 1. روغن زیتون، عسل و تخم مرغ را با هم مخلوط کنید تا حسابی ترکیب شوند.
 2. با استفاده از یک برس آرایشی یا دست، ماسک را روی صورت بمالید.
 3. بگذارید ماسک به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. این ماسک صورت پوست شما را با مواد مغذی عالی پمپ کرده و باعث درخشش پوست شما می شود.

ماسک روغن زیتون + آووکادو مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک: ۱ عدد آووکادو کوچک و رسیده ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون طرز تهیه ماسک:

 1. آووکادو را نصف کنید و دانه آن را خارج کنید. در مرحله بعد، آن را درون یک کاسه بریزید.
 2. سپس آن را به هم بزنید تا نرم و یکدست شود.
 3. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را اضافه کرده و هم بزنید تا روغن زیتون کاملاً با آووکادو یکدست شود.

دستورالعمل استفاده از ماسک: مطمئن شوید که صورت شما تمیز و عاری از هر گونه آرایش یا مرطوب کننده است. روی صورت‌تان، با استفاده از ماسک یک لایه نازک ایجاد کنید. سپس اجازه دهید ماسک به مدت پانزده تا بیست دقیقه روی پوست‌تان بماند. در آخر آن را با آب ولرم بشوئید. برای این ماسک را می‌توانید به صورت اینترنتی از عطاری آنلاین ویترین فود خریداری کنید.

ماسک روغن زیتون و عسل  ترکیب روغن زیتون با عسل  ماسک روغن زیتون برای پوست چرب مناسب است. آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن زیتون و عسل منافذ پوست‌تان را تمیز می‌کنند. مواد لازم برای تهیه ماسک: ۲ قاشق غذاخوری عسل ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون طرز تهیه ماسک:

 1. عسل و روغن زیتون را در یک کاسه ایمنی مایکروویو با هم مخلوط کنید.
 2. سپس، کاسه را با مواد داخل مایکروویو بگذارید و حدود ۲۰ ثانیه آن را گرم کنید. دستورالعمل استفاده از ماسک اطمینان داشته باشید که ماسک گرم است، اما خیلی باعث سوزش پوست‌تان نشود. قدرت این گرما باعث می‌شود عسل به راحتی روی پوست شما پخش شود. ماسک را روی صورت بمالید و از تماس آن با چشم، دهان و بینی خودداری کنید. بگذارید ماسک صورت به مدت ده تا پانزده دقیقه روی پوست شما بماند، سپس آن را با آب بشویید. اکنون پوستی نرم و زیبای خواهید داشت.

ماسک صورت روغن زیتون و جوش شیرین مواد لازم برای تهیه ماسک: ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین ۱ قاشق چایخوری آب گرم ۱قاشق چایخوری روغن زیتون طرز تهیه ماسک:

 1. کلیه مواد تشکیل دهنده را در یک کاسه ترکیب کنید و به آن آب اضافه کنید.
 2. مواد را خوب مخلوط کنید.
 3. اکنون ماسک شما آماده است.

دستورالعمل استفاده از ماسک خیلی زود بعد از آماده شدن ماسک، آن را روی صورت بمالید. البته از قبل مطمئن شوید که صورت شما تمیز، بدون آرایش یا عاری از هرگونه مرطوب کننده‌ای باشد. ماسک روغن زیتون و را روی صورت بمالید و از تماس آن با چشم، دهان و بینی خودداری کنید. بگذارید ماسک روی صورت به مدت پانزده تا بیست دقیقه بماند، سپس با آب آن را بشویید. این ماسک برای آکنه نیز عالی است.

ماسک روغن زیتون و شیر این ماسک صورت باعث شگفتی برای پوست شما خواهد شد. شیر مرطوب کننده و زردچوبه ضد باکتری و همچنین آنتی اکسیدان است. زردچوبه برای جلوگیری از آکنه بسیار عالی است، بنابراین ترکیب شیر با ماسک روغن زیتون برای پوست چرب برای پوست یک ترکیب عالی است. مواد لازم برای تهیه ماسک: ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری شی ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه طرز تهیه ماسک:

 1. ابتدا شیر و روغن زیتون را باهم مخلوط کنید.
 2. سپس پودر زردچوبه را به مخلوط شیر و روغن زیتون اضافه کنید.
 3. خوب مخلوط کنید تا یک ماده پرتقالی رنگ ایجاد شود.

دستورالعمل استفاده از اسپری ویتابلا بیز: مطمئن شوید که صورت شما تمیز و عاری از هرگونه آرایشی است. ماسک را روی صورت بمالید و از تماس با چشم، دهان و بینی خودداری کنید. بگذارید ماسک صورت به مدت ده تا دوازده دقیقه روی پوست بنشیند، سپس با آب بشویید. استفاده های متعدد از این ماسک صورت در هفته به بیش از آنچه ممکن است باور کنید به آکنه شما کمک می کند.

خواص روغن زیتون

یکی از معدود روغن‌‌هایی است که فواید درمانی و خوراکی بسیاری دارد. از جمله فواید این روغن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برطرف‎‌کننده مشکلات گوارشی و ناراحتی معده
 • تقویت‌‎کننده حافظه و درمان افسردگی و بیماری‌های روحی
 • تسکین‎‌دهنده دردهای عضلانی و مفصلی
 • جلوگیری از بروز سکته‌های قلبی
 • تقویت‌‎کننده مو و جلوگیری از ریزش مو
 • تقویت‎‌کننده و مغذی برای پوست‌های خشک و مختلط

بهترین نوع روغن زیتون

معمولا بهترین روغن زیتون، روغنی است که به روش سرد تهیه شده باشد. عدم استفاده از گرما و مواد شیمیایی باعث می‌شود تا مواد مغذی روغن زیتون حفظ شود، محصول تولیدی روغن زیتون ناب و خالص خواهد بود. نوع و روش روغن‌گیری تاثیر بسیاری روی کیفیت روغن دارد. شما می‌توانید انواع روغن زیتون خالص و باکیفیت را از فروشگاه فیلی به صورت آنلاین خریداری کنید.

جمع بندی تهیه ماسک صورت با روغن زیتون

در نهایت باید بگوئیم داشتن پوست سالم و زیبا در سنین بالا آرزوی هر شخصی است که با مراقبت‌های صحبح و اصولی از پوست به راحتی محقق می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن پوست درخشان این است که روغن‌های گیاهی را جایگزین داروهای شیمیایی کنید. برای اصل مرغوب فروشگاه اینترنتی فیلی گزینه مناسبی است.

دکمه بازگشت به بالا