اقتصادی

افزایش مصرف گاز بخش خانگی و تجاری معادل ۲ فاز پارس جنوبی

وزیر نفت از افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خصوصی و تجاری معادل 2 فاز پارس جنوبی نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش یومیر، جواد اوجی امروز در بازدید از مرکز دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: امروز برای بررسی توزیع، تامین و مصرف گاز به مرکز دیسپاچینگ شرکت ملی گاز آمدم و ارتباط مستقیمی با پالایشگاه ها و پالایشگاه ها داشتم. سکوها در زوج های جنوبی

وی ادامه داد: اکنون تقریبا 705 میلیون مترمکعب در روز (حدود 70 درصد گاز کشور) از این میدان برداشت می کنیم و با تدبیر اندیشیده شده 100 درصد آماده گازرسانی و انجام تعمیرات اساسی در خطوط لوله هستیم. سکوهای استخراج گاز، پالایشگاه ها و ایستگاه ها کاهش فشار وجود دارد.

وزیر نفت با بیان اینکه مصرف گاز در بخش خصوصی و تجاری معادل 2 فاز پارس جنوبی 60 میلیون مترمکعب در روز نسبت به پارسال افزایش یافته است، تصریح کرد: از همه مردم می خواهیم در مصرف بهینه تلاش کنند و اقدامات خوبی انجام دهند. برای تشویق مشترکان در تخمین زده می شود که به ازای هر یک درصد کاهش مصرف، 3 درصد تخفیف در قیمت بنزین لحاظ می شود و اگر مشترکی 30 درصد نسبت به مصرف سال گذشته صرفه جویی کند، گاز رایگان خواهد داشت.

اوجی همچنین به مردم توصیه کرد که لباس گرم بپوشند و دمای آسایش 18 تا 21 را حفظ کنند.

بر اساس بیانیه وزارت نفت، وی در این بازدید تلفنی با احمد باهوش مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت‌وگو کرد و بر آمادگی حداکثری برای تامین گاز پایدار تاکید کرد.

قدردانی از روسای قوا/ مالیات کارکنان صنعت نفت مانند سایر کارکنان دولت بود.

وزیر نفت همچنین با قدردانی از فرماندهان قوای سه گانه تصریح کرد: مالیات کارکنان صنعت نفت مانند سایر کارکنان دولت شد و از این بابت از فرماندهان قوا تشکر می کنیم و انشاءالله خواهد شد. انگیزه مضاعف در بین کارکنان

ماده 10 اجرا شده است

اوجی در نهایت اعلام کرد: در بحث ماده 10 6 درمان گذرانده شده و تنها درمان هفتم باقی مانده است و انشالله موافقت مسئولان ارشد نظام را جلب خواهیم کرد که موجب رضایت همکاران خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا