اقتصادی

افتتاح ۱۰ پروژه آبرسانی در کرمان

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تا پایان امسال بیش از ۱۰ طرح آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۲۴۲۰ میلیارد ریال در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش یومیر، هاشم امینی با تأکید بر سیاست دولت مبنی بر انتقال آب دریا و شیرین‌سازی آن برای مصارف شرب گفت: در کل کشور حدود ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و حدود ۸۷ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش آب شرب بهداشتی قرار دارند و هم‌اکنون تعداد ۱۰۵ پروژه آب شیرین‌کن با ظرفیت ۶۷۲ هزار و ۴۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز در حال ساخت و بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به کمبود آب شرب در استان کرمان در خصوص اقدامات انجام‌شده اضافه کرد: آغاز طرح آبرسانی به شهر رفسنجان از خط آبرسانی از خلیج فارس و بهره برداری آن تا پایان سال جاری به میزان ۵ میلیون مترمکعب در سال، آغاز طرح آبرسانی به شهر کرمان از خط آبرسانی از خلیج فارس و افتتاح آن در آینده نزدیک به میزان ۲۵ میلیون مترمکعب در سال، آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به شهر رابر از سد شهیدان امیرتیموری به میزان ۱۰۰ لیتر در ثانیه از طرح‌های در دست اقدام صنعت آب و فاضلاب کشور برای تامین آب شرب مورد نیاز استان کرمان است.

او در خصوص ۱۰ پروژه آبرسانی قابل افتتاح در دهه فجر امسال گفت: تامین آب شرب ۲۰ روستا در چارچوب طرح جهاد آبرسانی و رفع تنش آبی ۵۱ روستا توسط شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و تامین اضطراری آب شهر زرند مهم‌ترین طرح‌های عمرانی حوزه آب شرب در استان کرمان است که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

طبق اعلام وزارت نیرو، امینی با اشاره به طرح های بهربرداری‌شده در استان کرمان گفت: آبرسانی به ۱۰۳ روستا با جمعیت ۸۷هزار و ۷۰۶ نفر در سطح استان کرمان، فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سیرجان با ظرفیت ۳۰۰ لیتر بر ثانیه، تصفیه‌خانه آب شهر نگار، تامین اضطراری آب شهرهای کرمان و رفسنجان، توسعه خط انتقال آب و شبکه توزیع به طول ۳۷۰ کیلومتر در سطح استان، بازسازی شبکه توزیع و خط انتقال آب به طول ۳۳۱ کیلومتر در سطح استان کرمان، طرح هایی هستند که تاکنون به بهره‌برداری رسیده‌اند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا